تاکید بر لزوم بازنگری در روند اعطای تسهیلات و اخذ اسناد حمایتی تولید

[ad_1]

رئیس قوه قضائیه گفت: گواهی می‌دهم که اکثریت قریب به اتفاق مسئولان سه قوه حامی بخش خصوصی هستند و فعالان و تولیدکنندگان این بخش، مبارزان نبرد اقتصادی هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه برنامه‌های سفر غیررسمی خود به استان هرمزگان در نشست تخصصی با نمایندگان فعالان اقتصادی، تجار، بازرگانان و مدیران اقتصادی استان، طی سخنانی با بیان اینکه وی گفت: حمایت از تولید و تولیدکنندگان به طور جدی در دستور کار سه قوه قرار دارد. کمک به نیروهای دولتی در سه جبهه: شناسایی موانع تولید، رفع آنها و جلوگیری از تکرار.

رئیس قوه قضائیه همچنین بر تسریع و تسهیل در صدور مجوز برای امور تولیدی و صنعتی تاکید کرد و در عین حال تاکید کرد: حمایت همه جانبه از تولید و تولیدکننده به معنای کنار گذاشتن و نادیده گرفتن قوانین و مقررات جاری نیست. .

در همین راستا رئیس قوه قضائیه با اشاره به قوانین و مقررات جاری به نفع کشور در رفع موانع تولید، لزوم اجرایی شدن آنها را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: آنها ماندگار تلقی می شوند. ما باید برای بهبود این قوانین و مقررات با یکدیگر همکاری کنیم.

موضوع «تسهیلات بانکی» یکی از موضوعاتی بود که رئیس قوه قضائیه در این جلسه به آن اشاره کرد و در این راستا بر لزوم توجه جدی به موضوعاتی مانند اعتباربخشی برای پرداخت تسهیلات، اخذ مدارک کافی تاکید کرد. و نظارت بر پرداخت تسهیلات و نحوه استفاده از آنها. در فرآیند اعطای و اخذ تسهیلات، در ارتباط مؤسسات پولی و بانکی با تولیدکنندگان و نیز در اخذ و ضبط اسناد، باید بازنگری هایی در جهت حمایت از رونق تولید و رونق اقتصاد ملی و دولت صورت گیرد. به طور جدی به این موضوع منجر می شود.

محسنی اژه ای در ادامه سخنان خود خطاب به نمایندگان فعالان اقتصادی، تجار، بازرگانان و مدیران اقتصادی استان هرمزگان، بر ضرورت حضور بیشتر اتاق بازرگانی در جهت کمک به بخش خصوصی و رفع مشکلات فعالان این بخش تاکید کرد. اتاق بازرگانی باید کمک همه جانبه ای به فعالان بخش خصوصی و واحدهای تولیدی و صنعتی این بخش کرده و با اتخاذ راهکارهای عملیاتی از نوآوری ها و آسیب به فعالان و واحدهای بخش خصوصی جلوگیری کند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اکثریت قریب به اتفاق مسئولان سه قوه از بخش خصوصی و فعالان و تولیدکنندگان این بخش به عنوان مبارزان عرصه نبرد اقتصادی حمایت می کنند، بر لزوم تعیین و تعریف سازوکارهایی برای حمایت از بخش خصوصی توسط آنها تاکید کرد. ادغام و تنظیم و هماهنگی امور.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به مصادیق تعیین و تعریف سازوکارهای حمایت از بخش خصوصی و نحوه تعامل فعالان این بخش با دستگاه های دولتی و دولتی گفت: اتحادیه ها به عنوان یکی از ارکان بخش خصوصی فعال در عرصه اقتصاد و تولید هستند. می توانند با اصلاح قوانین و رفع گره های موجود در حوزه عمل خود، راه حل ها و پیشنهادات عملیاتی ارائه دهند و با شناسایی و معرفی افراد مشکل دار و متخلف صنف خود که چرخ تولید و رونق را می گذارند، به دستگاه های دولتی و دولتی کمک کنند. اقتصاد از کشور

رئیس دیوان عالی کشور همچنین پیشنهاد کرد فعالان و تولیدکنندگان بخش خصوصی با تشکیل کارگروه‌های مشترک با دولت و نهادهای دولتی، مشکلات و خلأها را شمارش و اولویت‌بندی کنند تا موانع تولید برطرف شود و در این کارگروه‌ها از نگاه محدود صنفی پرهیز شود. . منافع عمومی و منافع عمومی

حل مسائل و مشکلات درون اصناف و اتحادیه ها از طریق تشکیل اتاق های ویژه حل اختلاف، پیشنهاد دیگری از سوی قاضی خطاب به فعالان اقتصادی، تولیدی و صنعتی هرمزگان بود؛ رئیس قوه قضائیه در این خصوص تاکید کرد: ایجاد صلح و سازش برای مسائل و اختلافات فعالان بخش خصوصی در اصناف و اتحادیه های مربوطه آثار سازنده بیشتری نسبت به طرح اختلاف در قوه قضاییه دارد.

در این دیدار مهدی دوستی استاندار و مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان نیز حضور داشتند. ، نماینده انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی، عضویت در هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل، نماینده کشاورزان و تولیدکنندگان بندرلنگه، فعال اقتصادی در حوزه آبزی پروری و همچنین مدیرعامل یک شرکت تولید کننده قیر و نفت. محصولات، نظرات، دغدغه ها و دیدگاه های خود را در زمینه های مختلف بیان کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.