گروسی در تهران / هزینه خرید نظامی / پرتاب موشک جدید

[ad_1]

خرید خدمت سربازی / سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران / مذاکرات وین / افتتاح پایگاه های جدید موشکی و پهپادی نیروی هوافضای سپاه و … سرمقاله سیاسی ایسنا که مشروح آن به شرح زیر است.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار امروز مربوط به قیمت خرید است خدمت سربازی برای غایب خارج از کشور بود.

در جریان بررسی بودجه نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز مصوبه ای به تصویب رسید که مشمولان غایب خارج از کشور می توانند با پرداخت 15 هزار یورو کارت معافیت سربازی دریافت کنند.

بر اساس این مصوبه مشمولان نظام وظیفه عمومی مقیم خارج از کشور که حداقل پنج سال سابقه خدمت وظیفه عمومی بر اساس اصل 110 قانون اساسی داشته باشند می توانند معادل 15000 ریال (15000) ریال پرداخت کنند. کارت معافیت یورو از خدمت سربازی. مشمولان متاهل با فرزندان مادر ایرانی از 25 درصد (بیست و پنج درصد) تخفیف برخوردار می شوند.

یکی دیگر از موضوعات مهم و پرطرفدار امروز، سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران بود.

امروز صبح، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی وی به منظور مذاکره و رایزنی با مقامات ذیصلاح کشورمان در خصوص موضوعات پادمانی که مدتی است مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، با استقبال سخنگوی و معاون بین الملل، حقوقی و امور مجلس سازمان انرژی اتمی وارد تهران شد. . این سومین سفر گروسی به دولت ابراهیم رییسی است.

بهروز کمالوندی وی می گوید: انتظار می رود موضوعات ایران و آژانس در این مذاکرات به طور کامل بررسی شود و شکل همکاری در آینده به طور کامل مشخص شود.

رافائل گروسی وی در این سفر با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار کرد و پس از این دیدار با بیان اینکه در دیدارمان تبادل نظر پربار و پرباری داشتیم، گفت: این موضوع از چند جهت حائز اهمیت است; برکسیت مخفی نیست، اکنون مذاکرات مربوطه درباره احتمال بازگشت ایران و سایر کشورها به برجام در جریان است و از آنجایی که مذاکرات ما به موازات آن پیش می‌رود، این دو فرآیند به هم گره خورده و به یکدیگر وابسته هستند. اگر ایران و آژانس در مورد این مسائل پادمانی به توافق نرسند، هیچ تصوری از دستیابی به توافق جامعی مانند برجام وجود ندارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی وی همچنین در نشست خبری مشترک با رافائل گروسی اظهار داشت: پرونده های ادعایی باید برای همیشه بسته شود و باعث ناراحتی بیشتر مردم ایران نشود. طبق توافق ما و آژانس امروز تا خرداد بیانیه ای صادر می شود و در صورت ایجاد مزاحمت از ابزار خود استفاده می کنیم.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه سفر خود به تهران حسین امیرعبد اللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رایزنی کرد.

در ادامه توئیت دیروز نماینده بریتانیا در وین که گفته بود «مذاکرات وین به توافق نزدیک است»، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید وی در نشست خبری هفتگی این خبر را تایید کرد و گفت: “بله، نزدیک هستیم. در حال پیشرفت هستیم. اما هنوز کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد.”

سایر اخبار مرتبط را می توانید در لینک های زیر مطالعه کنید.

پیش بینی اولیانوف از زمان بندی احتمالی توافق وین

یک معامله خوب قابل دستیابی است

***

امروز نیز مصادف با اعیاد فرخنده شعبان و شب پاسدار است. دو پایگاه پهپاد و موشکی نیروی هوافضای سپاه با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی و وارد چرخه عملیاتی شد.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در بخشی از این مراسم از اقدامات تحول آفرین و هوشمندانه فناوری نیروی هوافضای سپاه در پیشبرد راهبرد بازدارندگی دفاعی ایران اسلامی تقدیر کرد و تاکید کرد: حمایت ما سلاح نیست، عزم ماست. ، اراده و ایمان؛ اما الحمدلله سلاح های موثر با دانش بومی به اندازه کافی در اختیار داریم.

در بخشی دیگر از این مراسم امیر سرتیپ امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه وی با تاکید بر اینکه قدرت ما به صورت تصاعدی افزایش یافته است، گفت: قدرت شلیک موشک و شلیک همزمان ما بیش از 6 تا 7 برابر شده و زمان آماده سازی و فاصله آماده سازی برای شلیک نیز بسیار کاهش یافته است.

گزارش کامل ایسنا از هجدهمین جلسه بررسی بودجه 1401، در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) 14 اسفند 1400 مجلس شورای اسلامی می توانید در اینجا خواندن

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.