انتقاد شدید ایران از مصونیت اعطایی کشورهای غربی به منافقین

[ad_1]

دبیرکل سازمان ملل در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل از مصونیت کشورهای غربی به دلیل ریاکاری به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به دبیرکل کمیساریای عالی سازمان ملل متحد حقوق بشر، رئیس شورای حقوق بشر، روسای شورا، کمیسیون و پارلمان اروپا از مصونیت کشورهای غربی برای گروهک جنایتکار و تروریستی منافقین انتقاد کردند.

در این نامه آمده است: جمهوری اسلامی ایران یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم و ​​جولانگاه گروه های تروریستی داخلی و خارجی از زمان پیروزی انقلاب تا امروز بوده و در این مدت هزاران انسان بی گناه به شهادت رسیده و یا به شهادت رسیده اند. به شدت مجروح شده است.” تبدیل شد. این در حالی است که اکثر قتل ها که از مصادیق جنایت علیه بشریت است توسط گروهک تروریستی منافقین در ایران صورت گرفته است.

این نامه با اشاره به جنایات متعدد این گروه و کشتار افراد بی گناه می افزاید: کافی است به منافقین اعلام کنیم که مهمترین اولویت و مبنای اصلی اقدام آنها قتل و قتل افرادی است که مرتکب شدند. با آنها موافق نبودند و تکذیب شدند». . این را می توان در اسناد و اظهارات صادر شده از سوی آنها به خوبی مشاهده کرد. قتل ناجوانمردانه مردم بی گناه، مانند بمباران مراکز تجمع غیرنظامیان، آشکارترین و فاحش ترین نقض حقوق بشر است.

در بخشی دیگر از این نامه درباره جنایات منافقین در حق ملت های منطقه از جمله عراق و سوریه آمده است: نیروهای منافقین پس از استقرار در عراق و با همکاری رژیم صدام جنایات گسترده ای را علیه مردم منطقه انجام دادند. اقوام مختلف کشور از جمله شیعیان. و کردها مرتکب شدند و پس از شروع فعالیت گروه های تروریستی در سوریه و عراق در سال 2011، همراه با تروریست ها در سوریه، همزمان با آموزش نیروهای تروریستی، کشتار مردم سوریه و جنایات گسترده در منطقه را آغاز کردند.

در این نامه آمده است: این سازمان تروریستی با چنین سابقه سیاهی از ابتدا در برخی کشورهای اروپایی دارای تشکیلات اداری بوده و عوامل آن علیرغم درخواست های متعدد و مستند جمهوری اسلامی، آزادانه و بدون محدودیت در کشورهای اروپایی تردد کرده اند. یا دعوی حقوقی.” برخی از این کشورها به پناهگاهی برای آنها تبدیل شده اند. با توجه به مصونیت اعطا شده از سوی کشورهای غربی به این گروه و گسترش فرش قرمز برای حضور در جلسات دولت و مجلس و حتی حمایت های مادی و معنوی آنها، مدتی است که شاهدیم که سران این سازمان خطرناک چهره حقوق بشر و خود را مدافع حقوق بشر معرفی کنند.

در این نامه آمده است که در اسناد رسمی منتشر شده از سوی نهادهای دولتی و امنیتی وابسته به کشورهای غربی، ماهیت تروریستی گروهک منافقین بارها توسط این نهادها شناسایی و تحریم شده است. نام این گروه در فهرست گروه های تروریستی اتحادیه اروپا قرار دارد. متأسفانه برخی از نمایندگان پارلمان اروپا و همچنین مقامات دولتی و نمایندگان پارلمان اروپا با بی توجهی به دروغ های آشکار این گروه در مورد حقوق بشر و جنایات، موضع گیری کردند و بیانیه حمایت از این سازمان تروریستی را صادر کردند.

این نامه با تاکید بر گسترش بلا و خطرات تروریسم به کشورهای اروپایی و همچنین پیامدهای منفی آن، لزوم عزم جدی واقعی برای مبارزه با آن را بیش از پیش نشان می دهد، می افزاید: نگاه دوگانه به موضوع انسان حقوق .” و ابزاری نگریستن و حمایت از گروهی که سالها دستشان به خون هزاران انسان آغشته است و نفرتشان در دل مردم ایران نهادینه شده است قابل قبول نیست.

غریب آبادی در پایان از مسئولان سازمان ملل و اتحادیه اروپا خواست با توجه به جنایات گسترده گروهک تروریستی منافقین ضمن اتخاذ تدابیر جدی برای جلوگیری از فعالیت آزادانه عناصر این گروهک تروریستی در اروپا و سایر کشورها و همچنین اقدامات لازم را انجام دهند. قاچاق و حضور در سازمان های بین المللی باید رهبران و جنایتکاران آنها را به پای میز محاکمه بکشاند و آنها را به دست عدالت بسپارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.