اولیانوف: شورای حکام امروز درباره ایران بحث می کند

[ad_1]

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اعلام کرد که شورای حکام در نشست امروز خود به موضوعات مرتبط با ایران خواهد پرداخت.

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، دقایقی پیش در صفحه توئیتر خود نوشت: امروز شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره موضوعات مرتبط با ایران در دستور کار خود رایزنی خواهد کرد.

نشست شورای حکام درباره ایران پس از سفر اخیر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران برگزار می شود.

گروسی در نشست خبری دیروز پس از نشست افتتاحیه شورای حکام گفت که توافقاتی در ایران در مسیر پیش رو حاصل شده است که به طور کلی رضایت بخش بود.

وی پیش از این سفر خود به ایران و رایزنی با مقامات سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه ایران را «مثمر» توصیف کرده بود.

گروسی در سخنان افتتاحیه دیروز خود در نشست شورای حکام گفت: تا 23 فوریه 2021 آژانس بین المللی انرژی اتمی اجرای تعهدات هسته ای ایران ذیل برجام را راستی آزمایی و نظارت می کرد. با این حال، این فعالیت ها از آن زمان به طور جدی تحت تأثیر تصمیم ایران برای تعلیق اجرای تعهدات مرتبط هسته ای خود تحت برجام، از جمله پروتکل الحاقی قرار گرفته است.

مدیرکل آژانس در خصوص توافقات انجام شده با مقامات ایرانی در پایان سال گفت: در پی رایزنی های سازنده با معاون رئیس جمهور جمهوری اسلامی در 15 دسامبر 2021، شرایط جدیدی برای نظارت و نظارت مورد توافق قرار گرفت. آژانس. تجهیزات تحت برجام». این به آژانس اجازه داد تا دوربین‌های مجتمع کارگاهی کرج را مجدداً نصب کند و دوربین‌های مرتبط با برجام را در سراسر ایران جایگزین تمامی رسانه‌های ذخیره‌سازی کند.

گروسی درباره سفر اخیر خود به ایران گفت: «همانطور که خواهید دید، بیانیه مشترک توافق شده با ایران در روز شنبه مجموعه اقداماتی را که در ماه های آینده انجام می شود، مشخص می کند.

وی ادامه داد: آژانس مشتاقانه منتظر توضیحات مکتوب 20 مارس (29 مارس) است، از جمله اسناد پشتیبان مرتبط، در مورد موضوعات مطرح شده توسط آژانس که ایران هنوز به آنها رسیدگی نکرده است و در مورد موضوعات خاص از سه مکان خاص. ، دريافت كردن. خیلی چیزها پیش روی ماست. ما آماده ایم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.