رسیور در سیکل تبرید جهان تهویه اعتماد

رسیور در سیکل تبرید – جهان تهویه اعتماد
شیر رسیور

در سیستمهای دارای کندانسور آبی، خود کندانسور آبی (پوسته و تیوب) به عنوان رسیور محسوب میشود (گاهی اوقات در کندانسورهای هوایی نیز بهعلت وجود مدار سابکولینگ در کندانسور، براساس نظر طراح سیکل، از گذاشتن این قطعه صرفنظر میگردد). در سیستمهای دارای کندانسور آبی، خود کندانسور آبی (پوسته و تیوب) به عنوان رسیور محسوب میشود (گاهی اوقات در کندانسورهای هوایی نیز بهعلت وجود مدار سابکولینگ در کندانسور، براساس نظر طراح سیکل، از گذاشتن رسیور صرف نظر میگردد). در سیستم های تبرید با کندانسر آبی از نوع پوسته و لوله نیازی به نصب رسیور نداریم زیرا در این سیستم ها قسمت انتهایی پوسته کندانسر به عنوان رسیور عمل می کند. برای نمونه سری های 6110 و 6120 برای اتصال 90 درجه و سری 6140 برای اتصال 120 درجه استفاده می شوند. و با توجه به نوع شیر رسیور، اتصال درجه های آن نیز ممکن است دارای تفاوت هایی باشد. نحوه کار به این صورت است که در حالی که کمپرسور کار میکند شیر خروجی رسیور را میبندیم.

با تایید موضوع، ماموران کلانتری و تیم تحقیق اداره مبارزه با قاچاق کالای شهرستان قروه، مسیر تردد کامیون را زیرنظر گرفتند و پس از محاصره محل، کامیون را متوقف و راننده را دستگیر کردند و خودروی او را هم به اداره پلیس انتقال دادند و در بازرسی از آن 973 دستگاه رسیور، 400 دستگاه ال.ان.بی، یک دستگاه بیسیم و 13 گرم تریاک را که در جعبههای شیر جاسازی شده بود، کشف و ضبط کردند. شیر رسیور، شیری است که از نقش آن میتوان به کنترل میزان جریان سیال خروجی از رسیور را نام ببریم. لازم به ذکر است که در موقع کاهش بار، کندانسور به وظیفه خود عمل کرده و متاثر از کاهش بار نمیشود. این انشعاب از بالای رسیور به بالای کندانسور وصل شده و آن ها را با یکدیگر ارتباط میدهد. معمولا یک شیر سرویس نیز روی کمپرسور نصب می شود و وجود این شیرها به سرویس کار اجازه می دهد که در صورت لزوم مخزن و کندانسور را جداگانه از سیستم جدا کند.

شیر کمپرسور دانفوس و یا روتولاک دانفوس معمولا بر روی کمپرسور بر روی خط رانش و مکش و یا بر روی رسیور نصب میشوند. با خارج شدن آخرین ذرات گاز از کمپرسور فشار روی گیج به سمت صفر میل کرده وصدای کمپرسور نیز تغییر میکند. با مبردهای مشخص شده ای آنها کار می کنند تا ماکزیمم فشار مجاز مبرد به بهترین نحو اندازه گیری شود. به گونه ای که کارامد ترین شیر دوش در بین برند های موجود میباشد .این نوع شیر دوش ها با عملکرد بهینه درفرایند دوشش و ارسال مستقیم شیر های دوشیده شده به مخزن حمل شیر یا شیر سرد کن توسط پمپ شیر های قدرتمند و درجه ی یک ، هم سرعت دوشش را به نحو چشمگیری افزایش میدهد و هم اینکه هزینه های اولیه ی تجهیزات سالن دوشش را برای دامدار به حد اقل میرساند . این قطعه را در سیکل تبرید نصب می کنند و جایگاه اصلی اش بعد از رسیور است. رسیور بیا مخزن ذخیره مایع یک سیلندر فولادی که پرسکاری شده و جوشکاری گردیده است و به یک شیر سرویس مجهز می باشد . يك مخزن ذخيره مايع لازم خواهد بود در تأسيسات كه به كندانسورهاي آبي مجهز هستند، كندانسور به صورت مخزن ذخيره مايع عمل مي نمايد.

مخزن ذخيرة مايع علاوه بر استهلاك نوسانات در تغذيه مبرد، كندانسور را از مبرد مايع خالي كرده و از افزايش سطح مايع در كندانسور و كاهش سطح مؤثر آن جلوگيري مي كند و مخزن ذخيرة مايع به عنوان مخزن تخليه فشار براي مبرد مايع نيز عمل مي كند. و يا جذب مايع ناشي از نوسانات بار در تأسيسات برودتي را بر عهده دارد. سيال به اواپراتور مورد استفاده قرار مي گيرد و در مدار فشار پايين قرار مي گيرد و به عنوان مخزني است كه پمپ آمونياكي را تغذيه مي كند پمپ آمونياكي مايع را با فشار به اواپراتورها مي فرستد اين نوع رسيورها افقي و عمودي هستند. شیر رسیور در سیکل تبریدی بعد از رسیور نصب میشود و کار آن کنترل جریان مبرد خروجی از رسیور است. شیر رسیور: شیری است برای کنترل جریان سیال خروجی از رسیور به کار می رود. نحوه کار به این صورت است که در حالی که کمپرسور کار می کند شیر خروجی رسیور را می بندیم لذا مبرد داخل خط مایع و اواپراتور از طریق کمپرسور مکیده شده و در زمان کوتاه ( بستگی به ظرفیت ) چند ده ثانیه کاهش آنی در داخل اواپراتور ایجاد شده و باعث تبخیر سریع تر بقیه مایع و خروج آن از اواپراتور و نهایتا خروج تمام گاز مبرد از کمپرسور را موجب می شود.  Data has  be en g enerated with t he ​help  of G᠎SA Con tent Generator Demov ersion.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت انواع شیر رسیور کستل.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.