افتتاح رسمی نمایشگاه ویژه و تخصصی ایران در کرکوک

[ad_1]

اولین نمایشگاه خصوصی و تخصصی جمهوری اسلامی ایران در کرکوک عراق، چهارشنبه 18 اسفندماه 93 با حضور و سخنرانی «راکان سعید علی الجبوری» استاندار کرکوک، «مهدی شوشتری» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، «صباح الدین الصالحی» کرکوک و «زهرا شیبان حمادی» مدیرکل شرکت بازارهای مرکزی عراق (الاسواق المرکزیه) سوگند یاد کردند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور تنی چند از نمایندگان پارلمان عراق و جمع کثیری از مدیران استانی و فعالان اقتصادی و بازرگانی کرکوک برگزار شد، مهدی شوشتری، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران بر سیاست اولویت دار مجلس شورای اسلامی تاکید کرد. روابط با همسایگان به ویژه عراق در سیاست خارجی. ، لزوم تلاش برای توسعه و تعمیق روابط در همه زمینه ها را یادآور شد و برگزاری چنین نمایشگاه هایی را گامی در جهت افزایش دانش شرکت ها و مردم کرکوک با شرکت ها و کالاهای ایرانی خواند.

شوشتری با اشاره به موقعیت کرکوک در عراق به عنوان نقطه تماس استان های شمالی با مرکز و جنوب عراق، ارتباط مستقیم و بدون واسطه تجار و شرکت های کرکوکی با تجار و شرکت های ایرانی و آمادگی جمهوری اسلامی را مهم می داند. ایران برای کمک به کرکوک در توسعه و آبادانی اعلام کرد.

راکان الجبوری استاندار کرکوک نیز با اعلام اینکه درهای کرکوک به روی همه کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران باز است، گفت: موقعیت و ویژگی های کرکوک می تواند نقش موثری در جذب شرکت ها به این استان مهم و توسعه آن داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی کرکوک و مدیرکل بازارهای مرکزی عراق نیز در این مراسم، برگزاری این نمایشگاه را برای شناخت فعالان اقتصادی عراقی و کرکوکی از کالاها و محصولات با کیفیت ایرانی مهم و موثر دانست. . .

در پایان مراسم افتتاحیه، استاندار کرکوک به همراه سرکنسول جمهوری اسلامی ایران از چند غرفه بازدید کرد.

در ادامه شوشتری به همراه مشاور اقتصادی سرکنسول به مدت 2 ساعت از غرفه های شرکت های ایرانی بازدید و از نزدیک با مسائل و مشکلات آنها آشنا شد.

اولین نمایشگاه انحصاری و تخصصی جمهوری اسلامی ایران با حضور بیش از 50 شرکت ایرانی در بیش از 10 گروه کالایی مختلف از جمله چند شرکت دانش بنیان، طی 5 روز از تاریخ 26 تا 30 اسفندماه سال جاری برگزار می شود. “بازار مرکزی” در کرکوک. .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.