دلایل حمایت بشار اسد از اقدام پوتین برای حمله به اوکراین

[ad_1]

یک کارشناس مسائل بین الملل روابط شخصی روسای جمهور بشار اسد و ولادیمیر پوتین را یکی از دلایل حمایت دولت سوریه از اقدام کرملین برای حمله به اوکراین عنوان کرد.

حسین آجرلو در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه دلیل حمایت سوریه از روسیه در زمان حمله کرملین به اوکراین، عوامل درهم تنیده ای دارد که قابل تفکیک نیست، اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی این موضوع این است که روسیه و سوریه دیدگاه های مشابهی دارند. در مورد جهان و تحولات بین المللی، و هر دو معتقدند که بازیگران بین المللی در غرب همواره در صدد تضعیف بازیگرانی هستند که مانند آنها فکر نمی کنند.

وی با بیان اینکه هر دو کشور غرب را نوعی تهدید برای خود می دانند و این سوال ناشی از انباشت تجربه تاریخی دو کشور در این زمینه است، افزود: به عنوان مثال سوریه می بیند که در جنگ داخلی این کشور، او از غرب حمایت کرد و تمام تلاش خود را برای سرنگونی دولت بشار اسد یا آقای اسد انجام داد. پوتین همچنین تجربه اتحاد جماهیر شوروی و روسیه را دارد و اکنون ناتو و غرب را تهدیدی برای روسیه می داند.

وی گفت: از سوی دیگر روسیه و سوریه دو متحد استراتژیک هستند و سطح روابط دو کشور در سطح اتحاد راهبردی است. کشور مقابل باید از امنیت آن کشور دفاع کند، همانطور که در حمله داعش به سوریه و جنگ داخلی در آن کشور دیدیم، دولت روسیه از دولت بشار اسد حمایت کرد و حالا آقای اسد. اسد متعهد به اتحاد استراتژیک بین دو کشور است.بحران برای حمایت از روسیه.

وی افزود: در این جنگ روایت غرب این است که روسیه به اوکراین حمله کرد، اما روایت روسیه این است که کاری که انجام داد بازدارنده است و از خود در برابر تهاجمات غرب و ناتو محافظت و دفاع کرد.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه روابط روسیه و سوریه قدیمی است، افزود: در یک بررسی متوجه شدیم بسیاری از ساختارها در سوریه از جمله ارتش سوریه بر اساس ساختار شوروی سابق و روسیه است. به عنوان مثال سلاح اصلی در دست ارتش سوریه تسلیحات روسی است و این نوع ساختار قطعا بر بینش رهبران تأثیر می گذارد.
او همچنین گفت که اسد احساس می کند به پوتین بدهکار است که باید به آن ادای احترام کند، مانند شروع جنگ در اوکراین، وقتی بشار اسد و پوتین تلفنی صحبت می کنند، بشار اسد به پوتین می گوید که شما هستید. معکوس کردن یک روند، تاریخی که از ریل خارج شد و در واقع، پوتین از این جنبش حمایت می کند.

آجرلو با تاکید بر اینکه روابط دو رئیس جمهور مستحکم است زیرا پوتین که عموما کمتر سفر می کند در چند وقت اخیر بارها به سوریه سفر کرده است، گفت: عمق روابط شخصی روسای جمهور دو کشور بسیار زیاد است و روسیه و سوریه دو کشور.” افرادی هستند که در حوزه ساختار و تصمیم گیری بسیار مهم هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.