واکنش کاخ سفید به درخواست آمریکا برای تضمین بقای ایران

[ad_1]

واکنش کاخ سفید به درخواست آمریکا برای تضمین بقای ایران

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالی در مورد اطمینان ایران مبنی بر عدم خروج ایالات متحده از این توافق در صورت بازگشت، ابراز امیدواری کرد که همه دولت های بعدی ایالات متحده، اعم از دموکرات ها و جمهوری خواهان، تأثیر “کشنده” خروج از توافق را ببینند.

به گزارش وب سایت کاخ سفید، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره تضمین ایران در مذاکرات وین گفت که آیا آمریکا می تواند به درخواست ایران پس از بازگشت به توافق هسته ای تضمین دهد یا خیر. شما به آنچه در چند سال گذشته اتفاق افتاده نگاه کنید، می بینید که توافق هسته ای در ابتدا در دولت اوباما و بایدن تصویب و ترویج شد.” فقدان اشراف در دستور کار شما[برنامه هسته‌ای ایران]; آنها گام های بزرگی در توسعه سلاح هسته ای برداشتند.
پس بیایید امیدوار باشیم که همه دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان متوجه شوند که چه اشتباهی رخ داده است، و اگر به توافق برسیم، به آن نزدیک شده‌ایم، اگرچه همیشه آخرین جزئیاتی وجود دارد که باید روی آن کار کنیم، پیامی که به جهان می‌فرستیم. نه فقط در جهت منافع جهانی، بلکه در جهت منافع ملی آمریکا، صرف نظر از اینکه چه کسی در کاخ سفید است.
به گزارش ایسنا، سخنگوی کاخ سفید این سخنان را همزمان با هشتمین دور مذاکرات در وین بیان کرد.
به گفته مذاکره‌کنندگان، پیشرفت‌های زیادی در روند مذاکرات صورت گرفته است، اما برخی از موضوعات همچنان نیازمند تصمیم‌گیری نهایی است.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.