عدالت فرهنگی شعار اساسی وزارت ارشاد است

[ad_1]

ایسنا/ مرکز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عدالت فرهنگی شعار اساسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکومت مردمی است.

محمدمهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه 19 اسفندماه در پایان سفر خود به شهرستان زرندیه در گفت وگویی اظهار داشت: از این رو تلاش جدی در این وزارتخانه برای جبران عقب ماندگی ها در بخش های مختلف از نظر زیرساختی وجود دارد. “

وی افزود: در بازدید از شهرستان زرندیه مانند سایر شهرستان های کشور مشکلات زیرساختی وجود داشت و تلاش کردیم در مرحله اول الزامات اساسی که شامل تکمیل زیرساخت ها و حمایت از نهادها و فعالان فرهنگی است را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم با تخصیص اعتبارات مجموعه فرهنگی زرندیه را تکمیل کنیم، گفت: حمایت از نهادهای مردمی از اولویت های وزارت ارشاد است و مدیرکل ارشاد استان مرکزی این ماموریت را بر عهده خواهد داشت.

وزیر ارشاد تصریح کرد: از طریق صندوق اعتباری هنر از فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای حمایت خواهیم کرد و تلاش می کنیم در مدت کوتاهی بخشی از مطالبات را برطرف کنیم.

وی افزود: تکمیل زیرساخت های فرهنگی، افزایش نیروی انسانی طبق الگو و همچنین افزایش چشمگیر اعتبارات در شهرستان های استان مرکزی را دنبال خواهیم کرد.

اسماعیلی همچنین گفت: تلاش می کنیم با تامین ارز مورد نیاز سال آینده یارانه کاغذ را افزایش دهیم.

استاندار استان مرکزی همچنین گفت: در سفر وزیر ارشاد از پروژه های نیمه تمام حوزه فرهنگی بازدید و برنامه ریزی لازم در خصوص تزریق اعتبار برای تکمیل پروژه ها انجام شد. و مقام ارشد وزارت ارشاد با برخی از توانمندی های استان مرکزی دیدار کردند.

فرزاد مخلصه الائمه افزود: اهالی فرهنگ و هنر نیز در نشستی صمیمی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان دغدغه ها و مشکلات خود پرداختند و تصمیماتی برای رفع مشکلات اتخاذ شد.

وی با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ یکی از اولویت ها و محورهای دولت سیزدهم است، تصریح کرد: در بودجه سال آینده تمهیدات مطلوبی در حوزه فرهنگ انجام شده است و امیدواریم با گشایش و رشد اقتصادی، اتفاقات موثری رخ دهد. جایگاهی در عرصه فرهنگی و هنری دارد.» .

وی گفت: در این سفر علاوه بر تخصیص اعتبارات ملی برای حوزه فرهنگی شهر زرندیه و همچنین تکمیل مجتمع فرهنگی هنری نیمه تمام، مقرر شد سینمای ساوه با مشارکت شهرداری و شهرداری ساخته شود. وزارت ارشاد و تجهیز آن توسط وزارت ارشاد.

استاندار مرکزی در پاسخ به سوالی مبنی بر پرداخت مطالبات کارگران گفت: دولت تاکید دارد که تاخیری وجود ندارد و بر اساس ارزیابی های انجام شده در حال حاضر هیچ یک از مجموعه های دولتی تاخیر ندارند.

وی افزود: مطالبات کارگران در ساوه و زرندیه به طور کامل پرداخت شده است اما برخی از واحدهای تولیدی اراک حدود دو ماه حقوق معوق دارند که پرداخت خواهد شد. برای حل مشکلات شما

گفتنی است وزیر ارشاد در سفر به زرندیه از مجتمع فرهنگی هنری نیمه تمام شهر مامونیه مرکز شهرستان زرندیه بازدید کرد و از نزدیک با ظرفیت ها، توانمندی ها و مشکلات این شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.