هنگام صدور سند مالکیت بدون اعتراض سخت گیری نکنید

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان مسئول سازمان ثبت اسناد و املاک با اشاره به لزوم تعیین تکلیف واگذاری زمین و ثبتی از محل نزاع گفت:

حسن بابایی در میدان جهادی کاداستر شهید سلیمانی خوزستان که امروز (16 اسفند) در اهواز برگزار شد، با بیان اینکه خوزستان در نقشه برداری اراضی پیشرو است، گفت: تا پایان سال باید اراضی منابع طبیعی تعیین تکلیف شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه این بیانیه آمده است: در جلسه ای با آقای محسنی اژه ای و وزیر جهاد کشاورزی پیشنهاد دادیم که کمیسیون تطبیق اراضی با سرعت بیشتری نسبت به اراضی کشاورزی یا ملی تصمیم گیری کند تا واحدهای ثبتی نسبت به صدور سند اقدام کنند. با این حال، پیگیری باید بر این اساس انجام شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: همچنین جلسات به صورت گروهی با حضور مدیران کل جهاد کشاورزی اداره کل منابع طبیعی، امور و ثبت اسناد و املاک تشکیل و گزارش کار هفتگی از آنها دریافت شود. ” در یک وزارتخانه قابل قبول نیست، دو دستگاه به دلیل اختلاف شرایط را روشن نمی کنند و باید به نحوی شرایط روشن شود.

وی بیان کرد: در خوزستان پلاک هایی وجود دارد که در گذشته جزو منابع ملی بوده و امروز در بافت شهری قرار گرفته و محل درگیری است. در همین راستا مقرر شد هیئت های متعددی برای روشن شدن وضعیت این زمین ها و پلاک ها به خوزستان اعزام شوند.

بابایی افزود: بسیاری از این اراضی سندی ندارند که باید کمیته های مختلف با حضور چند قاضی تشکیل شود و مشکل مردم با نگاه مساعد حل شود. در صدور سند زمین یا منزلی که چندین سال است در تصرف کارگر زحمتکش بوده و ایراد و ایرادی ندارد سخت گیری نکنید.

وی گفت: صدور اسناد کشاورزی مهمترین موضوعی است که در دستور کار داریم و همه باید در این زمینه بسیج شوند. اولین استانی که می تواند ثبت نام کشاورزی را تکمیل کند خوزستان خواهد بود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با بیان اینکه بیشترین سلامت اداری در خوزستان وجود دارد، افزود: خوزستان مظهر ایثار و مقاومت است و قطعاً رگه هایی از این ویژگی ها در هر یک از عزیزان این عزیز وجود دارد. ولایت و ایثار و مقاومت ادامه دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح سه واحد ثبتی در خوزستان، افزود: تمامی اعتبارات این واحدها برای فعال سازی این واحدها طی یک یا دو ماه پرداخت می شود. تکلیف شهرهایی که واحد ثبتی ندارند نیز باید سریع مشخص شود تا در صورت عدم امکان راه اندازی ثبت احوال، حداقل یک شعبه یا نمایندگی در این شهرها فعال شود.

بابایی ادامه داد: زمین نیز در حال تملک است و امیدواریم تا یکی دو سال دیگر ساختمان خوبی در خوزستان برای این اداره کل ساخته شود.

وی گفت: شعار قوه قضائیه تحول و تعالی است که به معنای رفتار متفاوت با گذشته و همچنین اندیشیدن به رشد است. در این دوره شعار هوشمندسازی مطرح می‌شود و تلاش می‌کنیم بیشتر فرآیندهای ثبت‌نام را روان‌سازی کنیم و مراجعات عمومی را به حداقل برسانیم.

او گفت: «ما یکی از سیاست های خود را برون سپاری قرار داده ایم. دفاتر اسناد رسمی می توانند بسیاری از کارها را انجام دهند. در خوزستان از نظر چارت سازمانی 200 کارمند داریم که اگر برون سپاری کنیم خیلی از کارها سریعتر انجام می شود.

وی با تاکید بر ضرورت واگذاری 20 خدمت از سردفتران به سردفتران، افزود: امروز از ثبت برای انجام بسیاری از امور، اطلاع رسانی و اقدامات از طریق مداحی تقدیر می کنیم. صدور اسناد را نیز باید به دفاتر اسناد رسمی بسپاریم و در این زمینه ترسی نداشته باشیم.

بابایی گفت: ضبط یعنی عملکرد میدانی و مشکلات باید با حضور در محل و در دل مردم بررسی و رفع شود.

“در صورت استخدام مدیر می توان به سلامت اداری دست یافت. اگر مدیری احساس کند نمی تواند کار کند، با خوشحالی بازنشسته می شود یا در بخش دیگری کار می کند.” مدیران برای ارتقای سلامت اداری باید شخصیت جهادی داشته باشند و احساس مسئولیت کنند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک افزود: به هر پست 200 شهید دادیم؛ این همه شهید دادیم و جزو امن ترین کشورها هستیم اما با عملکرد ضعیف نظام و عزیزانی که فدای خود کردند. زندگی زیر سوال خواهد رفت، پس باید بیشتر از قبل تلاش کنیم.

وی گفت: بسیاری از دعاوی، پرونده های کیفری و اختلافات ناشی از عدم تجمیع مالکیت است. روز گذشته دادستان شهرستان کارون از کشته شدن 19 نفر و مجروح شدن تعدادی دیگر در یک پرونده زمینی خبر داد. چرا این زمین ها هنوز واگذار نشده و دستگاه ها رو به کاهش است؟ هر وقت دستگاهی همکاری نکرد باید به من اطلاع داده شود تا به مراجع بازرسی و نظارتی گزارش کنم.

بابایی با بیان اینکه وضعیت زمین خوزستان باید هر چه زودتر مشخص شود، تصریح کرد: نباید محل اختلاف شویم و نگوییم نمی توانیم و دعوا و درگیری در حال وقوع است. ثبت اسناد و املاک خوزستان در 11 ماهه امسال 7 برابر بیشتر از سال گذشته کار کرده است بنابراین قابلیت انجام کار وجود دارد.

وی درباره ارتباط مدیران و جوانان گفت: در دوران تحول و تعالی، جوانان نقش بی بدیلی دارند و می توانند منشأ خدمت و زمینه ساز رشد واحدهای کاداستر باشند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک ادامه داد: در راستای دوران تحول و تعالی و بهره گیری از جوانان و جهادگران علاقمند، پیشکسوتان مجرب باید به ما کمک کنند و تجربیات را به نسل جوان منتقل کنند.

وی افزود: اگر لغزشی از این نیروها وجود داشته باشد، با وجود اینکه ما یگان حفاظت اطلاعات داریم، ابتدا باید هر یک از ما تذکر دهیم. به جای اینکه کسی را زندانی کنیم و آبروی او را ببریم، باید از آن دوری کنیم.

بابایی افزود: در جلسات علنی یکی دو نفر از مسئولانی که به دلیل پرونده جنایی تعلیق شده بودند گفتند که چون کودک در واحد ثبت احوال دستگیر شده و پسرش متوجه شده پدرش به زندان می رود، پس از آن کودک در وضعیت روحی بد؛” بنابراین این عمل مجرمانه علاوه بر اینکه باعث از بین رفتن آبروی شخص می شود، تأثیر منفی زیادی نیز دارد و حتی در صورت تبرئه، آبروی او باز نمی گردد.

وی با بیان اینکه خوزستان از نظر سلامت اداری وضعیت مطلوبی دارد، افزود: اما این موارد محدود دستگیری و انتشار در فضای مجازی نباید رخ دهد و این برای ما مشکل است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک در خصوص موضوع معیشت کارگران گفت: موضوع معیشت و رفاه کارگران یکی از دغدغه های ماست. با تلاش های انجام شده طی چهار پنج ماه گذشته سپرده گذاری انجام شده و تا پایان این ماه دو سپرده خوب خواهیم داشت.

وی افزود: بنیادهای بهزیستی باید فعال شوند تا هر همکار حداقل یک قطعه زمین داشته باشد. اساسنامه بهزیستی نیز باید اصلاح شود و هیات مدیره خوبی تعریف شود تا خدمات بهتری به کارکنان ارائه شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.