دولت به دنبال ایجاد توازن بین حقوق کارمندان و کارگران است

[ad_1]

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تلاش همه دستگاه ها برای ریشه کنی فقر مطلق، گفت: برای دهک های زیر خط فقر باید تناسب هایی در نظر گرفته شود و از این نظر دولت به دنبال تناسب حقوق کارمندان و کارگران است. علاوه بر این، در بودجه سال آینده رشد اقتصادی 8 درصدی پیش بینی شده است و تلاش برای تحقق این امر می تواند تاثیر زیادی در افزایش توان اقتصادی مردم داشته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی جمعه شب در جلسه شورای اداری استان مازندران خدمت به مردم را زمینه رشد و تعالی انسان دانست و گفت: مردم بهترین زمینه برای رشد انسان هستند.

رئیس جمهور با اشاره به دیدگاه های خدمت گرایی، انسان دوستانه و خدمت به رضای خدا گفت: در نظام مدیریت دینی تاکید بر محبت به مردم و خدمت در راه رضای حق است و امروز فرصت خوبی برای خدمت است. مخلص مردم

وی اعتماد مردم به نظام را یکی از مولفه های قدرت برشمرد و گفت: حضور مردم در صحنه اصلی ترین مولفه صلابت و قدرت نظام است و هر چه مردم به کارآمدی نظام اعتماد بیشتری داشته باشند. سیستم قوی تر خواهد بود.”

رئیس جمهور با بیان اینکه همه مسئولان و مدیران در کارآمدی نظام اداری کشور نقش دارند، افزود: کارآمدی نظام اداری نیازمند انگیزه و روحیه تحول است و با این روحیه می توان کارهای بزرگی انجام داد.

وی با اشاره به نقش پررنگ مدیریت در نظام اداری گفت: بسیاری از موفقیت های نظام اداری در گرو وجود مدیری با انگیزه، کارآمد، جهادگر و انقلابی است و مدیران نقش بسزایی در اعتمادسازی و افزایش سرمایه دارند. به مردم امید بدهد و بهتر عمل کند.”

رئیسی تاکید کرد: برای اجرای مصوبات سفرهای استانی لازم است مدیران با جدیت برنامه ریزی و گام بردارند تا مردم آثار و برکات اجرای این مصوبات را احساس کنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: دولت مردمی بر اساس عدالت و بر اساس سند آمایش سرزمینی به دنبال توسعه متوازن در مناطق مختلف کشور از جمله مازندران است. استان مازندران ظرفیت های زیادی دارد و با این ظرفیت ها وجود فقر در استان قابل قبول نیست.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم تکمیل زیرساخت های بندر امیرآباد تاکید کرد و گفت: توسعه این بندر زمینه خوبی را برای افزایش تجارت خارجی و صادرات ایجاد می کند. ضمن اینکه با تلاش برای خودکفایی در کالاهای اساسی، می توان از این بندر برای واردات کالاهای اساسی و غلات و همچنین صادرات محصولات کشاورزی استفاده کرد.

رئیس جمهور در ادامه بر لزوم حفظ محیط زیست تاکید کرد و گفت: بر اساس قانون اساسی هر گونه توسعه در کشور مبتنی بر حفظ محیط زیست است، اما سازمان محیط زیست باید به گونه ای عمل کند که بستر توسعه در کشور نباشد. معلق.”

وی با اشاره به برنامه های دولت برای تکمیل خطوط ریلی استان مازندران گفت: توسعه راه آهن در استان در دستور کار دولت است و پیش بینی ها و برنامه ریزی های لازم در این زمینه با جدیت انجام خواهد شد.

رئیس جمهور همچنین بر تلاش برای حل معضل زباله در استان و رونق نساجی مازندران تاکید کرد.

وی در پایان با ابراز نگرانی از آمار تصادفات و تلفات در محورهای مواصلاتی مازندران گفت: این موضوع دردناک است و به هیچ وجه پذیرفته نیست و لازم است رسانه ملی هشدارهای لازم را به رانندگان و دستگاه های ذیربط ارائه کند. اقدامات لازم و جدی را انجام دهد». این فیلد را بسازید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.