مدیریت بحران همهگیری COVID 19 در گرگان طی اسفند ماه 1398 لغایت فروردین ماه 1399

مدیریت بحران همهگیری COVID-19 در گرگان طی اسفند ماه 1398 لغایت فروردین ماه 1399
سردخانه ثابت, سردخانه ثابت کانکسی

دمای بهينه برای نگهداری سيب زمينی جهت توليد فرآورده های گوناگون يکسان نيست. رطوبت نسبی ٩٠ تا ٥٩٪ نگهداری شود. رطوبت نسبی هوا حدود ۵۸٪ تا ۰۹٪ و دمای C ٠ ٥ تاC ٠ ١ برای گونه های مختلف مناسب است ثابت ماندن دما و رطوبت نسبی طی زمان نگهداری اهميت زيادی دارد وگرنه آسيب های فيزيکی و کاهش وزن و پلاسيدگی اتفاق می افتد و اگر رطوبت نسبی بالا برود و تعريق صورت گيرد امکان کپکزدگی ميوه وجود دارد در چنين مواردی برای بالا بردن رطوبت نسبی هوای محل نگهداری تا بيش از ٩٠ درصد می توان از ازن به ميزانPPm ٢ استفاده نمود. طی زمان نگهداری پياز دراثر بالابودن رطوبت امکان کپکزدگی آن دراثر گونه های قارچ Botrytisو آسپرژيلوس وجود دارد پديده ديگر جوانهزدن پياز است که برای جلوگيری از آن می توان ريشه های آن را سوزانده و يا از تماس آن ها با سطح زمين جلوگيری شود. ميزان فساد در شرايط ثابت بستگی به گونه ماهی دارد. 5. بیشترین کاربرد سردخانه زیر صفر نگهداری مواد پروتيینیاز جمله گوشت، مرغ و ماهی است اما عمده کاربرد سردخانه بالای صفر نگهداری میوه، دارو و لبنیات است.

سردخانه ثابت کانکسی

اهمیت نگهداری و بسته بندی بسیاری از مواد غذایی همچون گوشت، میوه، سبزیجات، لبنیات و اقلام دیگر در واحدهای خانگی، تجاری و صنعتی، لزوم سرمایش در صنایع رو به رشد همچون صنایع دارویی و پزشکی، شیمیایی، ساختمانی، سد سازی، ریخته گری، یخ سازی و… در حال توسعه برخوردار است، وجود مواد اولیه مرغوب و ارزان قیمت بر بخشهای شیلات و … البته تجهیزات دیگری مانند وانت بار، لیفتراک و کامیون نیز برای سردخانه لازم هستند، که اطلاعات مربوط به نوع، مدل و قیمت آن ها را باید در طرح توجیهی بنویسید. اما برای ساخت سردخانه های کانکسی ، ابتدا باید بدنه بیرونی آن از استیل یا ورق های گالوانیزه ضد زنگ ساخته شود، سپس صفحات ساندویچ پانل نصب شده و در نهایت همانند مدل فوق، دیوارها، سقف و کف داخلی سردخانه با ورق های آلومینیومی و یا گالوانیزه ضد زنگ پوشیده می شود تا در برابر ضربه مقاوم شود. ١٥ بوده و بعد از خارجشدن از خاک در معرض هوای خشک قرار گيرد تا کمی خشک شده و کمتر در برابر نور قرارگيرد و هوای محل نگهداری تهويه گردد. ــ ماهی را پس از يخ زدن برای محافظت در برابر آسيب فيزيکی، آلودگی، اکسيداسيون و تندشدن چربی و از دستدادن آب به ويژه در فيله و يا استيک، فرآورده بدون پوست آن را يخپوشی۱ و بسته بندی کرده و به سردخانه منتقل گردد.

᠎This post was wri tten  by G᠎SA᠎ Conte​nt Generator Dem᠎oversion!

سردنمودن ماهی بلافاصله پس از صيد توسط يخ يا آب نمک سرد شده انجام می گيرد. جدول ١٠ــ٦ زمان نگهداری ماهی در سردخانه را نشان می دهد. بنابراين هر عملی که جمود نعشی را طولانی نمايد مدت زمان نگهداری را افزايش خواهد داد. نگهداری طولانی مدت هم کم کم موجب شيرينشدن سيب زمينی می شود. هنگام خارج نمودن پياز ازسردخانه نبايد بار بلافاصله در دمای بالا قرار گيرد زيرا موجب آسيب های فيزيکی می شود اما اگر اين کار به تدريج انجام گيرد اين مشکل بوجود نمی آيد. گاز دی اکسيد کربن به ۴٪ موجب مرگ بافتی سيب زمينی می شود. در دمای پايين مقداری از نشاسته سيب زمينی به قندهای ساده و شيرين تبديل می شود هرچند در همين شرايط ميزان تنفس کند شده و سيب زمينی جوانه نمی زند. هيچ وقت بهتر از کيفيت آن پيش از انجماد نمی باشد. این نوع سردخانه معمولا در ابعاد بزرگ ساخته نمی شوند.

​A᠎rticle was creat​ed with the help of GSA C onte nt G᠎ener ator D​emov er sion!

ــ بسته بندی: فرآورده های تخممرغ اغلب در ظروف پلاستيکی يا فلزی ١٥ــ٠١ کيلوگرمی بسته بندی می شوند که اين نوع بسته بندی در مقدار کم تر وزنی نيز قابل انجام است. تخممرغ نسبت به جذب بو حساس بوده، به آسانی بوهای مختلف را جذب می کند، بنابراين موادی مانند پياز، سير، نارنج و پرتقال و مانند آن ها نبايستی در نزديکی تخم مرغ قرار گيرند. تهويه ی هوای سالن نگهداری برای حفظ رطوبت نسبی اطراف تخممرغ اهميت دارد و همچنين ثابت نگهداشتن دما به منظور جلوگيری از تراکم رطوبت در روی پوست تخممرغ ضروری است. اما در مورد سردخانه کانکسی باید گفت که این نوع دستگاه سرمایشی سه حالت دارد که شامل ثابت، قابل حمل و ویترینی می باشد که اغلب از بلاک های سرمایشی، زانوتی، کندانسینگ یونیت کوپلند، بیتزر و همچنین دانفوس تشکیل شده است. ساخت این دستگاه و سیستم اولین گام در عرصه ساخت یخچال ها و سردخانه ها بود. سردخانه کانکسی سیار قبل حمل نقل بود و برای ذخیر سازبی انواع فرآورد ها گوشتی ، میوه جات ، سبزی جات ، فرآورد های لبنیاتی و داروی بسیار مناسب می باشد . بدنه از اصلی ترین قسمت تشکیل دهنده سردخانه کانکسی است که در انتخاب جنس آن باید دقت نمود گروه تولیدی خانه سرد در تولید بدنه این سردخانه از ساندویچ پانل استفاده نموده که از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است و بسیار سبک وزن و دارای ظاهری شکیل می باشد، ساندویچ پانل حالت ساندویچی داشته و در حد فاصل دو جداره بیرونی و داخلی ان را می توان با عایق پلی اورتان پوشش داد .

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از سردخانه ثابت دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.