مذاکره کننده ارشد بریتانیایی از تعلیق مذاکرات وین ابراز تاسف کرد

[ad_1]

مذاکره کننده ارشد بریتانیا در مذاکرات وین از تعلیق مذاکرات ابراز تاسف کرد و گفت که تروئیکای اروپایی آماده پایان دادن به این توافق است.

به گزارش ایسنا، استفانی القاق، مذاکره کننده ارشد بریتانیا در مذاکرات وین روز جمعه در توئیتی نوشت: از تعلیق مذاکرات وین عمیقا ناامید هستم. توافق جامع و منصفانه روی میز و آماده انعقاد است. ایران و ایالات متحده برای حل مسائل نهایی تلاش زیادی کردند. تروئیکای اروپایی اکنون آماده پایان دادن به توافق است. عوامل خارجی باید در روزهای آینده حل شود. در غیر این صورت، ممکن است توافق شکسته شود.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعاتی پیش در توئیتر نوشت: “با توجه به عوامل خارجی، نیاز به توقف مذاکرات وین وجود دارد. متن نهایی اساسا آماده و روی میز است. من به عنوان هماهنگ کننده، به کار خود ادامه خواهم داد. تیم من برای غلبه بر وضعیت کنونی و دستیابی به توافق با همه اعضای بریکس و ایالات متحده تماس بگیرد.

سعید خطیب زاده نیز در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به نفس کشیدن در مذاکرات نوشت: قطعی اعلام شده در مذاکرات وین می تواند زمینه را برای حل مسائل باقی مانده و بازگشت نهایی فراهم کند. موفقیت در گفت و گو محور اصلی همه طرف ها خواهد بود. هیچ عامل خارجی بر اراده مشترک ما برای حرکت به سمت توافق جمعی تأثیر نمی گذارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.