کمپرسورهای پیستونی، مارپیچی (اسکرال) پیچی (اسکرو) و سانتریفیوژ (5)

کمپرسورهای پیستونی، مارپیچی (اسکرال) پیچی (اسکرو) و سانتریفیوژ
کمپرسور اسکرال

کاهش لرزه : در کمپرسورهای اسکرال از روغن کاری برای کاهش میزان اصطکاک و همچنین آب بندی قطعات استفاده می شود. سیال در نتیجه گرماگیری تبخیر می گردد و بعد درجه حرارت اتاق کاهش می یابد. در ادامه چرخه یک صفحه مارپیچ دوران داده میشود که در نتیجه مسیر حرکت سیال مبرد تنگ تر میشود و سبب فشرده شدن ماده سردکننده میگردد. انواع کمپرسورهای کولر گازی به سه دسته تقسیم میشوند: کمپرسورهای روتاری، کمپرسورهای پیستونی یا رفت و برگشتی، کمپرسورهای اسکرال در ادامه به توضیح هر کدام از آنها میپردازیم. در کمپرسور پیستونی با هر بار رفت و برگشت پیستون مقداری از گاز مبرد موجود در محفظه کمپرسور به درون سیلندر کشیده شده تحت تراکم قرار میگیرد و با فشار به درون سیستم میرود؛ به همین دلیل به آن کمپرسور رفت و برگشت نیز میگویند. در کمپرسورهای پیستونی قدیمی از حرکت رفت و برگشتی پیستون در داخل سیلندر برای فشرده سازی سیال مبرد استفاده می شد. کمپرسورهای اسکرال کوپلند، می توانند به خوبی دما را کنترل نمایند و همچنین رطوبت محیطی خوبی را جهت تنفس افراد فراهم می کنند. Content w​as generated by GSA C onte​nt G en er​ator DE᠎MO.

کمپرسور اسکرال

این سیستم عمل گرمایشی خود را به دو روش انجام میدهد یکی بدین صورت که از انرژی الکتریکی استفاده کند که این روش هزینه بالایی دارد و زیاد توصیه نمیشود اما روش دوم این است که برخلاف روش اول از سیکل تراکمی استفاده نمیکنند. در ساختمان کمپرسور، مارپیچ بیرونی ثابت بوده و مارپیچ درونی پیوسته دوران دارد. همچنین در این بخش به معرفی انواع کمپرسورهای سایر برندها شامل برند دانفوس نیز پرداخته شده است. در مقاله کمپرسور اسکرال چیست قصد داریم دربارۀ کمپرسور اسکرال و انواع آن صحبت کنیم و سپس مزیت ها و معایبش را فهرست خواهیم کرد. کولر گازی به وسیله همان کمپرسوری که دارد ولی داکت اسپلیت یک فن کوئل داخلی میباشد که در سقف جاسازی شده که به هواساز و یا یونیت داخلی معرف است؛ که به وسیله آن هوا را خنک میکند. در واقع عملکردی مانند سیلند و پیستون اتومبیل دارد. در اینجا یه نمونه را مورد بررسی قرار می دهیم .

از زیر مجموعه های اصلی شرکت امرسون می توان به آلکو (برند شیرآلات امرسون)، کوپلند(برند کمپرسورهای روتاری)، دیکسل (تجهیزات کنترل کننده امرسون)، میکروموشن، ای پی ام اشاره کرد که موارد یاد شده تنها بخشی از زیر مجموعه های برودتی این کمپانی را تشکیل می دهند. برای انتخاب کمپرسور اسکرال دانفوس سری h در ابتدا لازم است که از چگونگی نامگذاری این کمپرسور اطلاعاتی را کسب کنیم . قیمت کمپرسور دانفوس اسکرال در ابتدا با توجه به مدل آن مشخص می شود . برای انتخاب کمپرسور دانفوس Danfoss scroll compressor SY SZ SM در ابتدا پلاک این کمپرسور را بررسی می کنیم و مشخصات ذکر شده بر روی پلاک کمپرسور دانفوس که از جمله شامی تایپ این محصول می باشد . روغن کمپرسور اسکرول و یا به طور کلی روغن در کمپرسور های سمی هرمتیک و یا باز به وسله یک سایت گلس که در بدنه آن ها تعبیه شده است مورد بررسی قرار می گیرد و شارژ روغن در کمپرسور اسکرول یا موارد مشابه می بایست بالاتر از متوسط سایت گلس باشد . یکی از مارپیچ ها متحرک و دیگری است. کمپرسور اسکرال می توانند حجم بیشتری از گاز را فشرده و برای هدف آماده کنند. کمپرسور اسکرال سری SY جهت بهره برداری برای سیستم های سرمایشی سبک و همچنین سنگین مورد استفاده می باشد ، همچنین کمپرسور دانفوس سری SM نیز در همین محدوده کاربد می باشد .

مورد استفاده در سیستم های تهویه خانگی و تجاری با بار برودتی پایین تر و محدوده دمایی از 20 درجه زیر صفر تا 15 درجه بالای صفر را شامل می شود. کمپرسور اسکرال کوپلند سری ZR در سیستم های برودتی و تهویه مطبوع به کار گرفته می شود. سری H کمپرسورهای اسکرال دانفوس عموماً برای شرایط دمایی بالا (تهویه مطبوع – چیلر) مورد استفاده قرار میگیرد و با گازهای R22 و R407C و R410A سازگار است. برای مثال لازم است بدانید که مصرف انرژی در کمپرسورهای اسکرال نسبت به روتاری کمتر است. پس گام اول در استعلام قیمت کمپرسور دانفوس بررسی تیپ و مدل آن می باشد . در این کمپرسورها از قطعات متحرک کمتری استفاده می شود و به همین جهت سر و صدای کمتری نیز تولید می شود. کمپرسور روتاری نسبت به کمپرسور پیستونی مصرف برق و صدای کمتری دارد؛ در کل کارآیی بیشتری به نسبت دگر کمپرسورها خواهد داشت. زیرا کولر گازی دارای کمپرسور روتاری مصرف بهینهتری و صدای کمتری دارد. در درون کمپرسور اسکرال کولر گازی دو مارپیچ وجود دارد که حرکت مخالف آنها بدین شکل که یکی از مارپیچها ثابت و دیگری متحرک است باعث میشود گاز فشرده شود؛ به همین جهت به آن کمپرسور مارپیچی نیز گفته میشود.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد لیست قیمت کمپرسور اسکرال کوپلند لطفا به بازدید از وب سایت ما.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.