حذف ارز ترجیحی برای دارو امکان پذیر نیست اما برای کالاهای دیگر…

[ad_1]

رئیس کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حذف ارز ترجیحی در حوزه دارو امکان پذیر نیست زیرا قیمت آن چشمگیر خواهد بود اما در سایر کالاها دولت می تواند این کار را انجام دهد تا زمانی که قیمت کالاها از افزایش مصرف یافت نشد.

محمدصالح جوکار در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مجوز مجلس به دولت برای حذف ارز ترجیحی، درباره سازوکار پیش بینی شده برای این موضوع گفت: در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و آموزشی کشور.

وی افزود: قانون بودجه سال آینده هم با هدف رشد اقتصادی و هم مهار تورم بود تا فشار بیشتری به مردم وارد نشود. این نگاه مثبتی بود اما نحوه اجرای بودجه در عمل بسیار مهم است تا با تورم مواجه نشویم و بتوانیم بگوییم از وضعیت فعلی به وضعیت مطلوبی رسیده ایم و مثلاً به 3 یا 4 درصد رسیده ایم. رشد اقتصادی.

تصمیم گیری برای برداشت ارز ترجیحی بر عهده دولت است

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از تصمیماتی که در لایحه بودجه به تصویب رسید نیز موثر است. در حوزه خانواده و ازدواج، در تشکیل صندوق های پیشرفت و عدالت در استان ها و در حوزه پالایشگاه های نفت مصوبات خوبی داشتیم.

مجلس تاکید می کند که اگر قرار است ارز ترجیحی حذف شود، باید به گونه ای باشد که به معیشت مردم آسیبی وارد نشود.

وی در ادامه با بیان اینکه در بحث ارز ترجیحی نیز مجلس تصمیم گیری را به دولت واگذار کرد، ادامه داد: مجلس بودجه تخصیص ارز ترجیحی را تصویب کرد اما دولت می تواند در ازای دریافت کارت الکترونیکی به مردم کارت بدهد. بودجه مصوب یا به افراد جایگزین. پرداخت نقد. اما تاکید داریم که وسعت کار نباید به گونه ای باشد که معیشت مردم را تحت تاثیر قرار دهد.

جوکار تاکید کرد: کالاهای مورد نیاز مردم نباید گران شود. در حوزه دارو به هیچ وجه نمی توان ارز ترجیحی را حذف کرد زیرا قیمت ها به شدت افزایش خواهد یافت. اما در سایر کالاها، حذف ارز ترجیحی به نحوه مدیریت دولت نیز بستگی دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.