دومین پالایشگاه فارس به زودی تعیین تکلیف می شود / سال 1401 سال جهش اقتصادی است

[ad_1]

ایسنا/ فارس نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف پالایشگاه دوم فارس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: وزارت نفت و دفاع با تکمیل این پروژه بزرگ موافقت کرده است.

جعفر قادری روز شنبه 21 اسفندماه در جمع خبرنگاران با اشاره به خط پتروشیمی و اتیلن فارس گفت: قرار بود پتروشیمی فسا و جهرم در مرز دو شهرستان احداث شود، در داراب پتروشیمی ها در محل باقی می مانند و در فیروزآباد نیز صنایع پایین دستی اختصاص داده شده است. .

وی درباره افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی فرآورده‌ها و خط انتقال نفت گفت: قرارداد این خط انتقال به پایان رسیده است که کار بزرگی است و فشار بر جاده‌ها برای ساخت پالایشگاه دوم را کاهش می‌دهد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به بزرگراه شیراز – اصفهان خاطرنشان کرد: این بزرگراه در قطعات یک تا شش آماده شده و قبل از قطعه هفت و هشت قابل استفاده است. همچنین بند هفت ادامه دارد و هشت مصوبه دولت نیز دریافت کرده ایم. برای بزرگراه شیراز – بوشهر مردم برای شروع این پروژه اقدام به خرید سهام کردند.

قادری همچنین حذف ارز ترجیحی و گرانی محصولاتی مانند مرغ و تخم مرغ را مورد تاکید قرار داد، بازار برای حفظ قیمت کالا ارز خریداری می کند و آثار و تبعات تورم تشدید می شود.

وی با بیان اینکه راهکار دیگر این است که نرخ ارز گندم و دارو را 4200 نگه داریم و بقیه را حذف کنیم، افزود: ساختمان دولت هم همین راه حل است که 250 هزار میلیارد تومان برای آن 60 هزار میلیارد تومان در بودجه است. میلیاردها تومان هم به شرکت های دارویی داده می شود تا با همین قیمت دارو به مردم خدمت کنند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یارانه گوشت مرغ و … به مردم پرداخت می شود، گفت: بیشتر منابع افزایش قیمت ارز در قالب یارانه در اختیار مردم قرار می گیرد.

قادری همچنین با تاکید بر اینکه در بحث مالیاتی نباید نرخ تغییر کند، بلکه باید از گروه هایی که مالیات نمی پردازند مالیات بگیرند، خاطرنشان کرد: راه بهبود زندگی مردم افزایش تولید و رفع موانع تولید است و باید موانع را برطرف کنیم. سرمایه گذاران.

وی همچنین با اشاره به ویژگی‌های بودجه سال 1401 دولت: توجه به حمل‌ونقل عمومی، الزام دولت به گاز سوزی، تنظیم ارز ترجیحی، پرداخت بدهی به صندوق بازنشستگی بابت جذب، سپرده‌های قانونی مالیاتی برای پیشبرد سرمایه‌گذاری و شفافیت مالی است. همراهی آنها برای گزارش عوارض معاف از مالیات از نکات قابل توجه بودجه است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حمایت از تولید گوشی و تبلت داخلی با اخذ مالیات از گوشی های وارداتی، معافیت سربازی متاهلین دارای دو فرزند و بیشتر، واگذاری وظایف به قوه قضائیه، افزایش سربازان. اجاره، افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، الزام به بیمه سه دهک پایین جامعه، تشکیل صندوق بیماران صعب العلاج، نظافت، کمک به نوسازی خودروهای فرسوده، کمک به مدارس خیریه، ماشین آلات نوسازی راه و شهرسازی، تامین زیرساخت‌های مسکن ملی و تا سقف 30 میلیارد، عوارض الکترونیک شفاف‌سازی حقوق نمایندگان مجلس، معافیت مالیاتی واحدهای بورسی سرمایه‌گذار، استفاده اجباری پزشکان از دستگاه‌های کارتخوان از مهمترین شاخص‌های بودجه سال 1401 است.

قادری با بیان اینکه 250 هزار میلیارد تومان در حوزه یارانه ها اختصاص یافته است، گفت: ساماندهی تسهیلات بر اساس کد ملی برای تسهیلات قابل کنترل از دیگر نکات برجسته بودجه است.

وی درباره کارخانه های ITMC نیز گفت: مشارکت ایران در کارخانجات مخابرات. تی ام سی خارج از ایران خودرو است و منابع این کارخانه مجانی است و در زمینه خود کار می کند. برای ایران خودرو فارس مقرر شد رنگ و بدنه در استان باقی بماند.

قادری در خصوص انتقال آب خلیج فارس به استان گفت: قبل از تکمیل خط انتقال به شیراز، از شیراز به جنوب تکمیل می شود تا محدودیت های آبرسانی به صنایع رفع شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان درباره مشکل آب شهر شیراز نیز گفت: در راستای خط دوم انتقال از سد درودزن به شیراز، در صورت تامین شش کیلومتر لوله، آب به معالی آباد می رسد. و مشکل آب شیراز حل می شود، بشار است که قرار است 100 میلیون مترمکعب آب به شیراز تحویل دهیم.

قادری با اشاره به اینکه در خصوص انتقال آب استان فارس به اصفهان و یزد نیز جلساتی داشتیم، گفت: در تلاش هستیم از این کریدور استفاده کنیم و آب را به شهرهای شمالی فارس، اصفهان و یزد و تخصیص آب برسانیم. نیز افزایش یافته است.»

وی درباره شهرهای صنعتی استان نیز گفت: تلاش شده است تا موانع واگذاری زمین در شهرک های صنعتی بیضا و سروستان و منطقه ویژه سلامت برطرف شود و همچنین در حال بررسی شهرهای صنعتی دیگر در نقاط مختلف استان هستیم. مخصوصاً در نزدیکی شیراز برای رفع محدودیت ها و مشکلات».

نماینده مردم شیراز و زرقان با بیان اینکه در گردشگری با توجه به همراهی هایی که انجام شده از ظرفیت بافت تاریخی و فرسوده استفاده می کنیم، تاکید کرد: پارچه های اطراف حرم ها ناب است که می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

وی با بیان اینکه سال آینده یک سال کبیسه اقتصادی است، گفت: سال آینده یک سال کبیسه اقتصادی خواهد بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.