دولت تنها مسئول سرمایه گذاری در پروژه های مناطق محروم است

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی وزیر کشور با تاکید بر موارد مطرح شده در اصل 44 قانون اساسی و لزوم افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی و کاهش بار دولت، گفت: بر اساس این اصل، دولت نمی تواند در پروژه ها جز در موارد استثنایی سرمایه گذاری کند. وظیفه سرمایه.” سرمایه گذاری در پروژه های مرتبط با مناطق کم برخوردار.

احمد وحیدی شامگاه یکشنبه 22 اسفندماه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان شرقی و ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی که در استانداری برگزار شد، در پاسخ به درخواست های مسئولان اعتباری دولت برای تکمیل پروژه های استان، اظهار داشت: اگر دولت پول دارد بله، قطعا اعتبار می دهد، اما وقتی پول ندارد و نمی تواند سرمایه گذاری کند، بهتر است پروژه ها را فقط با مشارکت سرمایه گذاران خصوصی اجرا کند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: پروژه ها باید به گونه ای تعریف شوند که برای سرمایه گذاران خصوصی سودآور باشد و از این حیث دولت بتواند وظایفی مانند تضمین، حمایت از سرمایه گذار یا یافتن سرمایه گذار را بر عهده بگیرد اما سرمایه گذاری نمی کند. خودش.”

وی بر لزوم همکاری چند بانک در اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران تا جایی که دولت بتواند در پروژه ها مشارکت داشته باشد، تاکید کرد.

وحیدی گفت: اختیارات وزارتخانه ها به استان ها منتقل شده و اکنون خود مسئولان استانی اختیار تصمیم گیری در مورد امور استان خود را دارند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به وضعیت خطرناک آذربایجان شرقی در زمینه رشد تصادفات و تلفات جانی در جاده ها گفت: بر اساس اعلام مسئولان مربوطه بیشترین تصادفات جاده ای استان بین ساعت 18 رخ می دهد: 00:00 و 22:00: 00. بنابراین لازم است در ایام نوروز محدودیت های ترافیکی برای کامیون ها و کامیون ها در این محدوده زمانی اعمال شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: وظیفه همه مسئولان استانی این است که آذربایجان شرقی را به نقطه شیرین خود نزدیک کنند تا این منطقه آرمان کشورهای منطقه محسوب شود.

وزیر کشور افزود: کشورهای دیگر وقتی تبریز را می بینند باید این شهر را قطب صادرات، فرهنگ، صنعت، اقتصاد و… بدانند و این کار را فقط مسئولان اجرایی می توانند انجام دهند.

وی ادامه داد: آذربایجان شرقی باید به اوج برسد و این نیازمند اقدام سریع است.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی باید در همه شاخص های کشور جزو استان های اول کشور باشد، ادامه داد: حجم کار، تلاش، صنعت و کشاورزی در این استان موج می زند و قابلیت های ارزشمندی در حوزه های مختلف آذربایجان شرقی وجود دارد که باید به آن توجه شود. موقعیت اصلی.” به خودت برسی

وحیدی گفت: کمربند تلاشی که مسئولان استانی محکم کردند باید با فکر، خلاقیت، ابتکار و عدم وابستگی به تهران ادامه یابد و موجب توسعه و گسترش استان شود.

بر اساس این گزارش مواردی از جمله پیگیری تخصیص اعتبار برای خط کشی معابر استان، اقدام به صدور مجوز از جلسه شورای ماده 16 برای جمع آوری معتادان مهاجر در استان، رفع مشکل ناقص راه آهن تبریز – میانه و … و غیره. از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.