محمدعلی انصاری تبدیل کاخ سفید به حسینیه باعث ترویج دین امام حسین (ع) نمی شود.

[ad_1]

رئیس ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) گفت: این اعتلای دین و امام حسین (ع) نیست که برویم و کاخ ظالمان را حسینیه کنیم.

به گزارش ایسنا، محمدعلی انصاری در جلسه ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) به تشریح برنامه های سال آینده این ستاد پرداخت و اظهار کرد: سالگردهای ارتحال امام همیشه با شکوه بود به جز دو سال تاج گذاری و البته سال آینده. سال به دلیل تداوم وضعیت تاجگذاری مراسم خاکسپاری هنوز مشخص نیست.

وی ادامه داد: اما برای آمادگی در امور اجرایی، برگزاری احتمالی سالگرد ارتحال از این پس در نظر گرفته شده است و در صورت عادی بودن شرایط، مراسم سالگرد همانند قبل از شرایط تاج برگزار می شود.

وی با بیان اینکه پرونده نظام با وجود همه مشکلات و ایرادات قابل دفاع است، گفت: اگر حمایت های دولت های پس از انقلاب نبود، جایگاه بزرگداشت امام چندان موفق نبود. برای برگزاری مراسم تشییع در سال آینده امیدواریم نماینده ویژه رئیس جمهور در ستاد بزرگداشت ها که وزیر کشور است همچنان از ما حمایت کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود عملکرد مثبت و منفی نظام را پای امام و مکتب سیاسی ایشان دانست و افزود: اگر جامعه بخواهد امام را قضاوت کند در نگاه اول و در گام اول توجه داشته باشید. آثار وجودی او، به ویژه ثمرات جمهوری اسلامی.

وی ادامه داد: هر چه پیروزی، پیشرفت، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی افزایش یابد، می گوییم به برکت امام (ره) و مکتب سیاسی ایشان بوده است و دیگران می گویند هر چه کمبودها و کمبودها بیشتر شود. به خاطر امام (ره) است.» و مدرسه تو بود در این صورت مسئولیت سنگینی بر عهده جمهوری اسلامی خواهد بود.

انصاری سپس به جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: تبیین صرفاً برجسته کردن نقاط قوت و ترس از کاستی نیست. سانسور خود باعث افزایش گرایش جامعه و جوانان به رسانه های بیگانه می شود. تبیین دو رسالت دارد، مشاهده ایرادات و کمبودها و بیان منصفانه پیروزی ها در عرصه های مختلف، اما عموماً در کشور ما در نگاه اول ناهنجاری های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی توسط نسل اول و دوم به نسل جوان نسبت داده می شود.

وی ادامه داد: ما نسل اول و دوم خودمان را مسئول می دانیم و انگشت اتهام ما به نسل سوم و چهارم است، در حالی که باید ریشه این رفتارمان را پیدا کنیم. یعنی نسل سوم و چهارم اینطور به ما نگاه می کنند و می پرسند که آیا هنوز به ارزش ها و معیارهایی که با آن انقلاب کردید پایبند هستید؟ در حالی که نسل جوان به طور منظم رفتار و عملکرد نسل اول و دوم را زیر نظر دارد تا وفاداری آنها را بسنجد، نسل جوان بین خاطرات والدین و گفتار و رفتار آنها مقایسه و نتیجه گیری می کند.

رئیس ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) ادامه داد: اگر در نسل اول و دوم خصلت هایی مانند گناه، ضعف و سازش ظاهر شد، نباید انتظار داشته باشیم که نسل سوم و چهارم امام باقی بمانند. این خصلت ها آرمان ها و باورهای انقلابی نسل اول و دوم را تضعیف می کند که از چشم جوانان و خانواده هایشان دور نمی ماند.

انصاری نسبت به تبدیل نسل اول و دوم به ضعف هشدار داد و گفت: فاجعه بارترین مسئله این است که نسل اول و دوم انقلاب مصداق ضعف شوند. اگر این احساس در جامعه ظاهر شود و جوانان ببینند که یکی از خصلت های بد در افراد مسن است یا با تحریف و تخریب انقلاب اسلامی مواجه شویم که البته از طریق هزاران رسانه در سراسر جهان در حال وقوع است، نمی توانیم بی تفاوت بمانیم. . تبلیغات علیه جمهوری اسلامی در سراسر جهان در حال انجام است و ردپای منافقین و سلطنت طلبان بدون شک قابل شناسایی است. ما باید قوی ترین اقدام قانونی را در جامعه حقوقی بین المللی برای گروه منافقین که بیش از 17000 نفر از بهترین شهروندان ما را به قتل رساندند، داشته باشیم.

وی ادامه داد: نسل سوم و چهارم از این حقایق ناآشنا و غافل هستند و این جهاد توضیحی است که نسل جوان را نسبت به عملکرد مخالفان به ویژه منافقین روشن می کند.

به گفته رئیس این ستاد، بزرگداشت امام خمینی (ره) بر اساس اصول کشورمان مبتنی بر استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

انصاری تاکید کرد: وظیفه جمهوری اسلامی این است که ملت و کشور ما استقلال و آزادی خود را تا قیامت حفظ کند، بنابراین نباید از بیان مشکلات و ایرادات و حق آزادی هراس داشته باشیم.

وی در پایان تاکید کرد: راه نجات ما پیروی از خط امام و رهبری و اطاعت از الهام کننده خدا و مکتب امام علی (ع) است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.