معرفی انواع درایر و کاربرد آن در صنعت (3)

معرفی انواع درایر و کاربرد آن در صنعت
فیلتر ساکشن کشتل, درایر, فیلتر ساکشن

به دلیل آسیب هایی ک با ورود رطوبت به ساختمان کمپرسور ایجاد میشود، از فیلتر درایر در جهت جذب رطوبت در سیستم ها استفاده میشود. خشک کن های نوع JT واحد هایی هستند که جریان هوای فشرده را به عنوان عنصر تبرید خود استفاده می کنند. فقط برای کمپرسور هایی که دمای هوای خروجی آن ها به طور مداوم بالا است قابل استفاده است. دمای هوای فشرده بیش از 100 درجه فارنهایت در آب و هوای جنوب کشور، عملیات استخراج معادن، کارخانه های فولاد، کشتی و غیره بسیار رایج است. ۳- درایر ها از کارخانه توسط کشتی بدون هزینه حمل تا روی وسیله نقلیه حمل می شود. در هنگام فشرده سازی هوا به علت عدم تراکم پذیری سیال، رطوبت در مخزن هوای فشرده تا 8 الی 10 برابر محیط افزایش پیدا می کند و این رطوبت که دیگر به شکل قطرات آب در آمده است و با روغن ترکیب گشته می تواند تاثیرات بسیار مخربی در دستگاه های مصرف کننده هوای فشرده داشته باشد، از این رو حذف رطوبت از هوای فشرده یکی از مهم ترین فرآیند ها در سیستم کمپرسور هوا می باشد و استفاده از درایر کمپرسور یا درایر خشک کن هوای فشرده راه کاری موثر در جداسازی رطوبت از هوا می باشد. ᠎This content was cre᠎at ed ᠎by GSA Con te nt  Ge ne rato​r ​DEMO !

فیلتر ساکشن کشتل

درایر یا خشک کن معمولاً در سیستمهای هوای فشرده نادیده گرفته میشود. برای خشک شدن مواد، ابتدا باید این مواد به محفظه خشک شدن وارد گردند. در نوع مکانیکی با پر شدن مخزن و شناور شدن مجرای خروجی به سمت خلاء ساکشن متوقف شده و در نتیجه از سرریز مایعات به دستگاه ساکشن یا سیستم مرکزی جلوگیری می شود. درایر هوای گرم و مرطوب خروجی مخزن کمپرسور هوا را تا دمای 3 درجه خنک می کند. خروجی هوای اسپری درایر از یک هیدروسیکلون عبور می کند که هیدروسیکلون غبار موجود در هوا را می گیرد. انواع درایرهای جذبی را با توجه به نوع فرآیند احیاء که میتواند گرمایشی یا سرمایشی باشد به انواع زیر تقسیم بندی میکنند. درایرهای با دمای بالا مجهز به یک پیش خنک کننده اضافی هستند که گرمای بیش از حد را از طریق سیستم هوای فشرده حذف می کند. در واحد کندانسور گاز، گاز تبرید از حالت گاز به مایع تبدیل می شود و در این قسمت که شبیه رادیاتور ماشین است با کاهش دمای گاز از حالت گازی شکل به حالت مایع درآمده و سپس این مایع در یک رسیور جمع می گردد و سپس به لوله مویی میرسد. در لوله مویی بر اساس تغییر سطح مقطع به حالت گاز درآمده و دما از دست می دهد و سرد می شود.

برای پرس کردن، باید توسط خشک کردن، قسمتی از آب مخلوط گرفته شود و مواد به صورت دانه ها یا با قطر یک میلی متر درآمده تا به وسیله قالب پرس، فشرده گردد. این کوپلینگ انعطاف پذیری اتصالات را افزایش می دهد و به تکنسین های خدماتی این امکان را می دهد تا به راحتی و سهولت اقدام به نصب و یا جمع آوری لوله ها نماید. درایرهای جاذب احیا کننده معمولا نقطه شبنمی را بین محدوده ی منهای چهار درجه سانتی گراد الی منهای ۷۰ درجه انتی گراد را تحویل می دهد. درایرهای جذبی سری DRYPOINT AC 410-495 و DRYPOINT HL با استفاده از دفع کننده های با کیفیت بالا، تأمین کننده پایدار هوای فشرده با کیفیت بالا را تضمین می کنند. شرکت کمپرسور کوشا به عنوان یکی از مطرح ترین تولیدکنندگان و ارائه دهندگان ملزومات هوای فشرده (کمپرسور باد اسکرو، پیستونی ، درایر، تله آبگیر، میکرو فیلتر و غیره) درایر های تبریدی (خشک کن هوا) ساخت خود را به عنوان یکی از با کیفیت ترین و با ارزش ترین ملزومات می داند و تضمین میکند که با استفاده از این نوع درایر، هوای فشرده شده با کیفیت بسیار بالا در اختیار مصرف کننده قرار میگیرد. ​This data has been cre᠎at ed with the  he᠎lp of GSA​ Content G᠎enerat or D em ov​ersion!

لذا در این مناطق که نیاز به عملیات در دمای بالا دارند، خشک کن های با درجه حرارت بالا ضروری هستند. دمای این مایع به وسیله یک دستگاه اندازه گیری سنجیده شده و دوباره وارد Heat exchanger می شود . نحوه عملکرد آن شبیه موتور یخچال می باشد و آب موجود در آن به وسیله شیر اتودرین خارج می گردد. در تعریف نقطه شبنم می توان بدین گونه اشاره کرد که با کاهش دما (سرد کردن هوا) ورودی در میزان ثابتی از فشار هوا، دمایی تولید می شود که در این دما نقطه شبنم نامیده می شود هوا به وسیله بخار آب اشباع شده است. نقص JT Dryer این است که آن را فقط می توان با کمپرسورهای دو مرحله ای استفاده کرد. در زمانی که سیستم شروع به کار می کند، مخزن 1 در مدار قرار می گیرد و عملیات جذب رطوبت را انجام می دهد و زمانی که مواد جاذب درون مخزن 1 به مرز اشباع می رسند از مدار خارج شده و به مرحله ریکاوری وارد می شود و مخزن 2 به مدار وارد می گردد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از فیلتر ساکشن کستل ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.