کمپرسور دانفوس (Danfoss)

کمپرسور دانفوس (Danfoss)
کمپرسور دانفوس

کمپانی دانفوس از تولیدکنندگان تجهیزات برودتی می باشد که در زمینه تولید تجهیزات برودتی متفاوت مانند کمپرسور، تجهیزات سرد خانه، سیستم های تهویه مطبوع و غیره فعالیت می کند. کمپرسور پیستونی دانفوس دارای اجزا و قسمتهای مختلفی است که در داخل پوسته کمپرسور قرار گرفتهاند. در جدول زیر با قسمتهای مختلف کمپرسور سیلندر پیستونی دانفوس به همراه نقش و وظیفه هریک از آنها آشنا میشوید. کمپرسور دانفوس در سیستم های تبرید و تهویه مطبوع کاربردهای فراوانی دارد. امروزه شرکت دانفوس در زمینه تولید انواع شیرآلات، کنترلِرهای مکانیکی و دیجیتالی، قطعات و تجهیزات مدار تبرید فعالیت دارد. کمپرسورهای سیلندر پیستونی دانفوس با نام تجاری منیروپ (Maneurop) در بازار تبرید عرضه میشوند. در جدول زیر به مدلهای مختلف کمپرسورهای سیلندر پیستونی منیروپ دانفوس به همراه قدرت و ظرفیت آنها و همچنین توان هیتر مناسب و مبرد سازگار جهت شارژ در این مدل کمپرسورها اشاره شده است. کمپرسور دانفوس به صورت تک سیلندر، دو سیلندر و چهار سیلندر می باشند. شاید تعداد مدل های کمپرسورهای کامپکتی که تاکنون توسط دانفوس ساخته شده اند به صد ها مدل متمایز هم برسد.بر خلاف گذشته که محصولات دانفوس در اسلوونی و اسلوواکی ساخته می شد، این محصولات امروزه با اصالت اسپانیایی وارد بازار شده و در دسترش قرار می گیرند.

کمپرسور اسکرال دانفوس به طور کلی به صورت سه فاز هستند.

این کمپرسورها با بهره گیری از الگوی پیچشی، خطوط مکش و تخلیه و ویژگی های عملکردی که به طور مستقیم با محصولات برخی از رقبا مطابقت دارند پا به عرصه ظهور گذاشته اند. حتی اگر به طور مداوم هم از آن استفاده شود بازهم مقاومت بسیار خوبی دارد. کمپرسور اسکرال دانفوس به طور کلی به صورت سه فاز هستند. کمپرسور منیروپ دانفوس در سه سری (NTZ, MT, MTZ) عرضه میشود و کمپرسور اسکرال دانفوس در سری های SY، SM، SZ، SH، HRM و HLM. ویژگی مهم سری H کمپرسور اسکرال دانفوس توانایی کارکرد در محدوده دمایی مختلف می باشد به گونه ای که میتوان از این سری در اواپراتور های با دمای بالا و پایین استفاده نمود. بسته به رنج دمایی هر کدام از سری های کمپرسور منیروپ، از آنها می توان در کاربردهای مختلفی استفاده نمود. هر کدام از سریهای کمپرسور منیروپ و اسکرال دانفوس در چندین مدل طراحی شده است و براساس کاربرد (زیر صفر، بالای صفر و …)، توان (اسب بخار) و بازه دمایی دستهبندی میشوند. در ادامه به شرح کمپرسور دانفوس می پردازیم. کمپرسورهای اسکرال دانفوس با سری کدهای LLZ ،MLZ و MLM معرفی می شوند. در کمپرسور اسکرال دانفوس سری SM نیز مانند سری H برای کاهش سطح صدا از پوشش آکوستیک استفاده شده است.

کمپرسور دانفوس

از لحاظ علمی این مطلب چندان دقیق نبوده و بهتر است ظرفیت برودتی و توان مصرفی کمپرسور با در نظر گرفتن پارامترهای دمای اواپراتور، دمای کندانسور و گاز مبرد بیان شود. یکی دیگر از مزیت های اصلی این سری از کمپرسور های دانفوس، مقاومت بالای آنها در برابر ضربه وارده در هنگام ورود مبرد به کمپرسور می باشد. این سری از کمپرسورهای دانفوس به علت پوشش آگوستیک کمپرسور در حین کار صدای کمی تولید می کنند که این یکی از مزیت های خوب این سری است و علاوه بر این، سری H کمپرسورها در برابر ضربه های ناشی از ورود مایع به آن مقاومت بسیار خوبی دارد. کمپرسورهای هرمتیک نوع MT و MTZ ریسک کمی را در برابر خطرات ورود مایع مبرد دارند. همچنین این نوع از کمپرسور دانفوس در برابر ضربه در هنگام ورود مایع به مبرد از خود مقاومت بسیار خوبی نشان میدهد و باوجود پوششهای آکوستیک صدای کمی دارد. کمپرسور قلب یک سیستم تبرید تراکمی است که با ایجاد اختلاف فشار در سیستم، ماده مبرد را به گردش در می آورد میتواند با به وجود آوردن فشار در سیستم، ماده خنککننده و مبرد را به گردش دربیاورد.

کمپرسور با به وجود آوردن فشار در سیستم، میتواند ماده خنککننده و مبرد را به گردش درآورد. یکی دیگر از مزیت های اصلی این سری از کمپرسورهای دانفوس، مقاومت بالای آنها در برابر ضربه وارده در هنگام ورود مبرد به کمپرسورها است. دانفوس به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان کمپرسور های برودتی و لوازم کنترلی در اکثر کشور های اروپایی نمایندگی فعال دارد. درحالت کلی می توان گفت امروزه شرکت دانفوس یکی از بزرگترین کمپانی های تجهیزات برودتی و تبریدی می باشد. کمپرسور دانفوس کاربردهای فراوانی در سیستم های تبرید و تهویه مطبوع دارد. روش های مختلفی برای انتخاب کمپرسور دانفوس وجود دارد. سری SM، سری بعدی از کمپرسور های اسکرال دانفوس می باشد که قدرت و سایز های بزرگتری نسبت به سری H دارد و برای کاربردهایی که دمای اواپراتور در آنها بالا و یا پایین می باشد مناسب است. بنابراین، قیمت انواع کمپرسور دانفوس در یک بازه قیمتی مشخص شده است که با کلیک بر روی نوع کمپرسور در ابتدای صفحه میتوانید بازه قیمتی هر مدل را مشاهده نمایید. قیمت مناسب، ضریب عملکرد بالا، مصرف برق کم و صدا و لرزش پایین، از مزایای کمپرسور اسکرال دانفوس میباشد. ضریب عملکرد بالا، صدا و لرزش کم، مصرف برق پایین و همچنین قیمت کمپرسور دانفوس بسیار مناسب و از مزایای کمپرسورهای دانفوس میباشد. ᠎Th is c​ontent w᠎as gener at ed by GSA Con᠎tent Generator DEMO !

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از کمپرسور دانفوس 1/5 دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.