قالیباف: اگر تحرک و چابکی یک جوان را نداشته باشم، حق کار در این سمت را ندارم.

[ad_1]

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خدمتگزار مردم باید دائما در حال کار و تلاش باشد، خاطرنشان کرد: در بین حدود 290 نماینده می گویم هیچ یک از نمایندگان به اندازه من در مجلس وقت نمی گذارند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در نشست هم اندیشی با فعالان جوان فرهنگی و اجتماعی سراسر کشور که امروز به مناسبت روز جوان در تالار قانون اساسی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: . در آن جلسه یکی از دوستان جوان من را سرلشکر دفاع مقدس صدا کرد. در حالی که در زمان دفاع مقدس فرقی بین فرمانده و مطیع یا بالا و پایین نبود. اصلاً آن زمان سلسله مراتب و سازماندهی به آن معنا نبود، فضای دفاع مقدس مثل این گروه های جهادی بود. گروه های جهادی که هر کدام از شهرها و روستاهای مختلف دور هم جمع می شوند و کارهای جهادی انجام می دهند.

وی افزود: از همان روز اولی که انقلاب به من اعتماد کرد و از جوانی فرصت کار را به من داد، معتقد بودم که برای کار به این عرصه نیامده‌ام، بلکه برای کار آمدم. معتقدم هر جا فرصتی باشد کار را به حضور جوانان داده ام. گاهی در جلسات می گفتند که قالیباف نمی تواند با نیروهای مجرب کار کند و فقط با افراد غریبه و جوان کار می کند، اما سوال من از آنها این بود که نتیجه کار من با این جوانان به همان اندازه حاصل کار با همین افراد است. با تجربه بگو ? من به جوانان اعتماد کردم و به آنها این فرصت را دادم که تا حد امکان با آنها کار کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به جوانان حاضر در جلسه گفت: کار با کار فرق دارد. کار یعنی جوهره و هویت انسان، کار یعنی شخصیت انسان، اما کار یعنی بوروکراسی و به معنای روی نان بودن است.

قالیباف در جایی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: از همان دوران کودکی که با امام (ره) و نام ملکوتی ایشان آشنا شدم، معتقد بودم که این مرد الهی جز به خدا حرفی نزد و قدمی برنداشت جز در راه خدا؛ در عوض فقط به مردم اعتماد کرد و به جوانان اعتماد کرد. در واقع ارتباط عمیق و گسترده ای بین آنها و جوانان وجود داشت. سخنان امام (ره) را ببینید و ایمان به خدا و ایمان به خدا را در او شاهد باشید. اگر مشکلی پیش می آمد امام (ره) به مردم می گفت که چنین مشکلی وجود دارد و شما آن را حل می کنید.

رئیس مجلس ادامه داد: امام(ره) معتقد بودند کاری که مردم انجام می دهند باید به دور از دخالت دولت باشد و دولت فقط باید روی زمین بماند و کاری را که مردم نمی خواهند انجام دهد. به راستی خداباوری و پوپولیسم در تمام ابعاد انقلاب و در اندیشه و سخنان امام(ره) نهفته بود.

وی گفت: وقتی از جوانان صحبت می کنیم، معتقدیم که جوانان مرکز تحول هستند. حضرت آقا هم برای این جوانان ویژگی هایی قائل هستند. می گوید جوان مؤمن عالم، عاقل، شجاع، کاردان و کاردان است که خوب و خوب کار می کند. جوان با انگیزه و انقلابی، معتقدم این ویژگی ها باید در زندگی روزمره و در سبک زندگی ما دیده شود و وجدان ما قضاوت کند که آیا در این مسیر می جنگیم یا نه. پس وام گرفتن از جوانی فقط سن نیست، اگر به خداباوری و مردم و سنت های الهی اعتقاد نداشته باشید و مدیریت را یک هنر صرف بدانید، پیر و جوان فرقی با هم ندارند. اگر تحرک و چابکی یک جوان را نداشته باشم حق کار در این سمت را ندارم. از حدود 290 نماینده می گویم هیچ کدام به اندازه من در مجلس وقت نمی گذارند. در واقع ما حق خدمت در مجلس را نداریم، اما نماینده دیگری معتقد است و می گوید من بیشتر از رئیس مجلس کار می کنم و بیشتر وقت می گذارم.

ادامه داد

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.