متن سخنان معاون رئیس جمهور در جلسه کمیته زنان

[ad_1]

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در شصت و ششمین جلسه کمیسیون وضعیت زنان سخنرانی کرد.

به گزارش ایسنا، متن سخنان انسیه خزعلی به شرح زیر است:

به نام خدا

خانم رئیس، جناب عالی، خانم ها و آقایان،
مایه افتخار است که عضوی از گروهی باشم که به دلیل نگرانی برای پیشرفت زنان گرد هم آمده اند و امید است که نشست امسال فراتر از نتایج جلسات قبلی باشد و بهبود وضعیت زنان در سراسر جهان را تسریع بخشد.

علیرغم فشارها و محدودیت‌های تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی، به‌ویژه دسترسی به برخی داروها و تجهیزات، کشورم با تکیه بر ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بومی تولید واکسن‌های داخلی مؤثر، به آزمایش جهانی کرونا سربلند ظاهر شده است. تا امروز موفق شده ایم 63 میلیون نفر را با نوبت اول واکسن، 55.5 میلیون نفر را با نوبت دوم و 23.5 میلیون نفر را با نوبت سوم واکسن واکسینه کنیم.

در طول این دوره کرونا، حدود 12000 زن سرپرست خانوار تحت آموزش ظرفیت سازی قرار گرفتند و به چرخه بازار سنتی و مجازی پیوستند. همچنین بیش از یک میلیون و 100 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته مددکاری و بیش از 300 هزار نفر نیز تحت پوشش سازمان مددکاری اجتماعی هستند و از خدمات حمایتی ویژه از قبیل تسهیلات، بیمه و خدمات معیشتی برخوردار شده اند.

به منظور کاهش آسیب های اقتصادی، رکود و فشار مالی بر خانوارها، 10 میلیون ریال کمک نقدی به 17 میلیون خانوار (بیش از 50 میلیون نفر) اختصاص یافت. خانواده ها دو برابر شد

جمهوری اسلامی ایران که در سال 2022 به عنوان هماهنگ کننده کارگروه زنان اتحادیه اقتصادی یورا انتخاب شد، همواره به جایگاه والای زنان اعتقاد داشته و همواره به وضعیت آنان در موقعیت های مختلف توجه داشته است.

با هدف افزایش یکپارچگی دیدگاه و سیاست جنسیتی در حوزه کاهش خطر بلایای زیستی به منظور افزایش شاخص تاب‌آوری اقلیم در سال‌های اخیر در کشور، شاهد مجموعه‌ای از فعالیت‌ها، اقدامات، سیاست‌ها و خرد مختلف بوده‌ایم. و برنامه ریزی کلان

طراحی و اجرای طرح ارتقای تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده‌ها برای 31 استان در 1100 نقطه در سراسر کشور، حمایت از طرح‌های اجرایی کاهش آسیب‌های اجتماعی با هزاران ساعت آموزش، طرح آموزشی برای متخصصان اورژانس اجتماعی از جمله اقدامات موفق مرجع ملی زنان در جمهوری اسلامی ایران. همچنین به دلیل اهمیت توانمندسازی زنان روستایی و عشایری برای کمک به حفاظت از محیط زیست، چندین زن روستایی و عشایری در 5 سال گذشته صاحب بیش از 2000 تعاونی روستایی و عشایری شده اند.

خانم ها و آقایان
با تمام تلاش، توجه به این نکته ضروری است که زنان کشورم عملاً با اثرات اقدامات قهری یک جانبه مبارزه می کنند. زنان قهرمان این سرزمین که در کنار مردان این دیار در عرصه های مختلف نتایج و آمار قابل توجهی را به ثبت رسانده و ثابت کرده اند که از آنها عقب نمانده اند. آنها اکنون با فشار تحریم های ظالمانه و یکجانبه دست و پنجه نرم می کنند.

جمهوری اسلامی ایران همواره دسترسی مساوی زنان و مردان حرفه ای به مشاغل، توانمندسازی زنان در مواجهه با تغییرات اقلیمی، افزایش حضور زنان و نقش و تأثیرگذاری آنان و قطعاً 4 دستور از سوی کشور را مد نظر داشته است. محیط زیست سازمان محیط زیست کشور زنان عزم جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه نشان می دهد. علاوه بر آموزش 17454 زن امدادگر و امدادگر و همچنین آموزش کمک های اولیه برای بیش از 56250 داوطلب زن به صورت حضوری و مجازی و همچنین توانمندسازی هزاران زن در سراسر کشور برای آمادگی در برابر انواع خطرات در سال 1400 با ارز دیگری. . برای توانمندسازی و حضور اجتماعی مؤثر زنان در کشورم است.

خانم ها و آقایان
جمهوری اسلامی ایران با تشکر از همبستگی اجتماعی جامعه جهانی را به مقابله با نقض حق حیات، حق سلامت، حق اشتغال و در یک کلام حق توسعه زنان ایرانی از طریق اجبار یک جانبه فرا می خواند. تحریم ها .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.