ارتباطی بین افزایش سرقت و خلاء قانونی وجود ندارد

[ad_1]

یک وکیل دادگستری با بیان اینکه اگر بخواهیم شاهد کاهش جرایم به ویژه سرقت باشیم، گفت: فکر نمی کنم ارتباطی بین خلاء قانونی و افزایش سرقت وجود داشته باشد، زیرا ما خلأ و کمبودی نداریم. ما باید به مسائل معیشتی مردم بپردازیم.

عبدالصمد خرمشاهی در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با افزایش موارد سرقت وی گفت: میزان سرقت به دلیل مشکلات اقتصادی همیشه بالا بوده است و این افزایش تنها به روزهای پایانی سال محدود نمی شود. یکی از جرائمی که در سال های اخیر همواره افزایش یافته، جرم سرقت بوده و این به دلیل مشکلات اقتصادی، فقر و فلاکت است.

وی اظهار داشت که در قانون او گفت: «برای دزدان مماشات وجود ندارد. وی ادامه داد: در قانون مجازات اسلامی سرقت های مشمول حد و سرقت های رایج داریم و به نظر من خلاء قانونی و افزایش پرونده های سرقت ارتباطی ندارد زیرا خلاء و کمبودی در این زمینه نداریم. حوزه.

این وکیل دادگستری گفت: آنچه در سال های اخیر ثابت شده این است که هر چه مشکلات اقتصادی بیشتر باشد، تعداد جرایم نیز بیشتر می شود. بنابراین فکر نمی‌کنم خلاء قانونی یا عدم مجازات داشته باشیم یا اینکه دزدان مماشات شوند.

خرمشاهی در پایان گفت: اگر قرار است شاهد کاهش جرایم به ویژه سرقت باشیم باید مشکلات معیشتی مردم را حل کنیم. البته هرکسی که مرتکب دزدی شود می داند که مجازات می شود اما موظف است و فشار فقر مالی او را دچار این مجازات می کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.