مبلغ پرداختی انگلیسی ها 390 میلیون پوند است / مراد طاهباز در مرخصی است

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به درخواست انگلیس برای بازپرداخت پس از سال ها از ایران گفت: مبلغ پرداختی که حدود 390 میلیون پوند است شامل اصل و سود بدهی تا روز آخر است.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص بازپرداخت بدهی انگلیس به ایران، گفت: ابتدا اعلام می کنم پس از بیش از ۴۰ سال تاخیر، دولت انگلیس پس از مدت ها تاخیر مذاکرات اخیراً به جمهوری بدهکار است.» اسلام به ایران پرداخت که حق ملت شریف ایران بود. متأسفانه دولت انگلیس در تمام این مدت برای پرداخت بدهی خود بر مسائل سیاسی تکیه کرده است. مبلغ پرداختی که حدود 390 میلیون پوند است شامل اصل و سود بدهی تا روز آخر است و تاکید می کنم جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از موضع خود برای احیای حقوق مردم کشورمان عدول نکرده است. .

وی در خصوص آزادی زندانیان امنیتی افزود: تأیید می‌کنم که قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران بر اساس شفقت اسلامی و ملاحظات بشردوستانه و در آستانه تعطیلات بعدی، دو زندانی به نام‌های نازنین زاغری و انوشه عاشوری که بر اساس تصمیمات دادگاه مرتکب جرم شده اند.» صالح پس از گذراندن بخشی از دوران محکومیت، جمهوری اسلامی ایران را که در حال گذراندن دوران محکومیت خود بود، آزاد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: یکی دیگر از زندانیان به نام «مراد طاهباز» که پیش از این به اتهام ارتکاب جرم محاکمه شده و در حال گذراندن دوران محکومیت خود است، طبق مقررات در منزل در مرخصی است.

خطیب زاده همچنین تصریح کرد: از نقش سازنده و ارزشمندی که کشور برادر و دوستمان عمان در این روند ایفا کرده است، قدردانی می کنیم.

وی در پایان گفت: تاکید می کنم از نظر ایران ارتباطی بین پرداخت بدهی و آزادی زندانیان مذکور وجود ندارد. کما اینکه تابستان گذشته ایران و انگلیس توافق کردند که بدهی خود را پرداخت کنند و سندی را امضا کردند که متاسفانه دولت انگلیس از اجرای آن سرباز زد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.