پیشنهاد تبیین «مسئله قدس» در هر روز ماه مبارک رمضان

[ad_1]

اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی راهپیمایی روز قدس به ریاست رئیس ستاد انتفاضه و قدس و با حضور جمعی از روسا و نمایندگان نهادها و وزارتخانه ها و مدیران مسئول رسانه های مختلف در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد. .

به گزارش ایسنا، اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی راهپیمایی روز قدس با حضور سردار رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس، سردار حسین اکبری جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار عبدالرضا برگزار شد. آزادی معاون سازمان بسیج مستضعفین نمایندگان نهادها و وزارتخانه ها و مدیران رسانه های مختلف صبح چهارشنبه در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دیدار کردند.

حاضران در این نشست با تاکید بر لزوم تبیین بیشتر روز قدس و موضوع فلسطین برای نسل جوان و نوجوان، پیشنهاداتی را در خصوص برگزاری این مراسم و همچنین استفاده حداکثری از رسانه ها و فضای مجازی در این زمینه ارائه کردند. .

سردار رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس در این جلسه تاکید کرد که بدون اغراق باید گفت که بیشتر مشکلاتی که در جهان اسلام می بینیم ناشی از طراحی صهیونیستی است. افکار و رفتار مسلمانان با صهیونیست ها واقعیت این است که صهیونیست ها با برداشت خاصی از استکبار در عرصه های مذهبی، قومی و نژادی، یکی از حساس ترین نقاط جغرافیایی را که می تواند بر امت اسلامی فشار بیاورد، به دست آورده اند.

پیشنهاد توضیحی "موضوع قدس" در هر روز ماه مبارک رمضان

سردار رمضان شریف، رئیس ستاد انتفاضه و قدس

وی گفت: انقلاب اسلامی و تعیین روز جهانی قدس توسط امام راحل یکی از بزرگترین راهبردهای صهیونیست ها یعنی فراموشی موضوع قدس را متوقف کرد. برگزاری مراسم روز قدس هر ساله زمینه و فرصتی را فراهم می کند تا پرونده اشغال فلسطین بررسی شود و صهیونیست ها به اهداف خود نرسند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس تاکید کرد: تحقق روز جهانی قدس و آگاهی بخشی به بخش های انجام شده در پرتو آن و همچنین اقدامات انجام شده در بخش های مختلف برای توانمندسازی و کمک به مردم فلسطین. آثار و برکات غیر قابل انکاری داشت.

رمضان شریف گفت: اگرچه در دو سال اخیر به دلیل شیوع کرونا، تمامی راهپیمایی های صحرایی با محدودیت برگزار شده است، اما تاکنون بیش از 42 راهپیمایی روز جهانی قدس با مشارکت پرشور برگزار شده است. به نظر می رسد سال آینده در بیست و هفتمین روز از ماه مبارک مصادف با نهم اردیبهشت ماه شاهد راهپیمایی پرشور روز جهانی قدس باشیم.

وی افزود: قرارگاه ستاد انتفاضه و قدس در روز جهانی قدس حضور میدانی جدی و پرنشاطی دارد، اما اعلام می‌کنیم که به آنچه ستاد ملی کرونا در روزهای منتهی به قدس اعلام خواهد کرد متعهد هستیم. روز قدس” زیرا سلامت مردم و عدم انتشار بیماری از اصول ماست.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس خاطرنشان کرد: هر ساله در آستانه روز قدس تحولات و اتفاقات میدانی رخ می دهد که بر حال و هوای این روز می افزاید. امروز عاقبت روز قدس بسیار روشن است و ما در همه زمینه ها در حال پیشرفت هستیم و امروز گام های خوبی در زمینه آگاهی بخشی، افشای اقدامات صهیونیست ها و تقویت حضور میدانی نسل های جدید فلسطینی ها برداشته شده است. مبارزان امروز می بینیم که رزمندگان فلسطینی از انتفاضه سنگی در عملیات شمشیر بیت المقدس، موشک هایی شلیک کردند که صهیونیست ها با تمام وجود تشخیص دادند که آماده رویارویی با ملت مصمم فلسطین نیستند.

پیشنهاد توضیحی "موضوع قدس" در هر روز ماه مبارک رمضان

سردار حسین اکبری نماینده فرهنگی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سردار حسین اکبری معاون فرهنگی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با اشاره به جهانی شدن روز قدس تصریح کرد: مراسم روز قدس در کشورهای مختلف همزمان برگزار می شود اما امروز قدس برگزار می شود. این روز در نیمی از جهان برگزار می شود که نشان دهنده بیداری روزافزون مردم جهان نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی است.

وی با تاکید بر اینکه امروز رژیم صهیونیستی در همه ابعاد مولفه های قدرت خود در حال تضعیف است، گفت: در این شرایط برگزاری مراسم روز قدس می تواند بسیار مهم باشد. حدس من این است که امسال با توجه به بهبود موضوع کرونا، می‌توانیم شاهد یک راهپیمایی پرشور باشیم.

به گزارش ایسنا، حسین رویران، تحلیلگر مسائل بین الملل نیز در این نشست با تاکید بر اینکه روز قدس راهبردی برای فراموش نکردن و احیای آرمان قدس و خنثی سازی سیاست های رژیم صهیونیستی است، گفت: امروز تمامی مراکز صهیونیستی مطالعه بر روی این موضوع متمرکز است که موجودیت اسرائیل در خطر است. این در حالی است که در گذشته این رژیم فکر می کرد که این موجودیت برقرار است و باید از نیل تا فرات امتداد یابد.

وی با بیان اینکه مهمترین ابزار حفظ رژیم صهیونیستی برتری نظامی است، افزود: این برتری به دلیل نوآوری در طرح های جنگی و اختراع جنگ نامتقارن امروز خنثی شد و این امر توسط سران رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته شده است. رژیم. .

این تحلیلگر مسائل بین الملل، حذف رژیم صهیونیستی از اولویت های ایالات متحده آمریکا توسط روسای جمهور آمریکا در سال های اخیر را یکی دیگر از موضوعات مهم دانست و گفت: از روزی که اسلام ظهور کرد، نفاق شکل گرفت، اما امروز یک نوع است. شفافیت.” در منطقه ایجاد شده و برخی کشورها باید رابطه خود را با دشمن روشن کنند. درست است که جنگ اوکراین نظام دوقطبی گذشته را برگرداند، اما فضای جنگ سرد را برگرداند و کشورها موظف هستند موضع خود را اعلام کنند و این شفافیت در موضع بین المللی به نفع ماست. اکنون رژیم صهیونیستی و ترکیه مجبور به شفاف سازی موضع خود شده اند.

رویروان با اشاره به تحریم های آمریکا و اروپا علیه روسیه گفت: امروز به دلیل اینکه روسیه در اقتصاد جهان دخالت بیشتری می کند، اعمال تحریم ها علیه روسیه نوعی تحریم دوجانبه است، به این معنا که خود طرف تحریم کننده از این مشکلات رنج می برد. این تحریم ها.”

وی همچنین با اشاره به مذاکرات ایران و 1+4 در وین گفت: بازگشت آمریکا به برجام پیام مهمی در منطقه دارد و آن خروج آمریکا از ایران است که این پیام مهمی است. پیامی برای کشورهای منطقه؛ اینکه برخی کشورها با ایران وارد گفتگو شده اند به درک آنها از این موضوع برمی گردد.

علی متقیان، مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز با اشاره به نامگذاری روز قدس از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، گفت: اگر نیمه شعبان را روز جهانی مستضعفان نامگذاری کنیم، نمی توانیم نامگذاری کنیم. مظلوم ترین و شایسته ترین مردم فلسطین این است که امروز بیشتر از او یاد کنند.

وی گفت: ما بیش از 40 سال است که روز قدس را جشن می گیریم و امام خمینی (ره) به شایستگی و خوب و با معرفت عمیق، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند؛ شاید در آن زمان عده ای معتقد بودند که این روز ایران است، اما امروز روز قدس است و همه مسلمانان به میدان آمده اند.

مدیرعامل ایسنا با تاکید بر اینکه این روز قدس یک پیام اصلی دارد و آن پایان رژیم صهیونیستی بود، گفت: امروز پس از 40 سال مردم پایان رژیم صهیونیستی را لمس می کنند. تفاوت امسال با سال های گذشته در این است که مردم شکست سلطه و قدرت و فروپاشی رژیم صهیونیستی را به چشم خود می بینند و عملیاتی که در روزهای اخیر علیه پایگاه متعلق به این رژیم انجام شد. اربیل عراق و هیچ کس جرأت مخالفت با آن را نداشت، واکنش نشان داد که اگر جمهوری اسلامی ایران از روز اول مخالفت خود با رژیم صهیونیستی را اعلام کند، آن مخالفت را با تمام قدرت و توان خود نشان خواهد داد.

پیشنهاد توضیحی "موضوع قدس" در هر روز ماه مبارک رمضان

علی متقیان مدیر اداری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

متقیان ادامه داد: امروز باید اسرائیل را با 40 سال پیش مقایسه کنیم. اسرائیل دیگر یک قدرت نظامی در منطقه نیست، دیگر نیست و شکست ناپذیر است و ما باید این را برای مردم توضیح دهیم. پیشنهاد می کنم ماه مبارک رمضان را ماه قدس بدانیم و در هر روز از این ماه مبارک مسئله قدس را توضیح دهیم.

وی در پایان گفت: مطمئنم امسال پس از دو سال وقفه در اجرای راهپیمایی روز قدس شاهد حضور پرشور مردم خواهیم بود. امسال در روز قدس باید بگوییم که اسرائیل شکست خورده است، نه اینکه شکست خورده است. ما باید سرزمین قدس را سرزمین اسلام معرفی کنیم نه سرزمین فلسطین و بگوییم می خواهیم از سرزمین اسلامی دفاع کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.