فرآیند استاندارد خمکاری میلگرد

فرآیند استاندارد خمکاری میلگرد
خمکاری بریک, خمکاری

برای انجام خمکاری لوله برنجی، خمکاری لوله cnc، خمکاری لوله پلاستیکی، خمکاری لوله pvc، خمکاری لوله پلیکا، خمکاری لوله آلومینیوم موسساتی هستند که با توجه به مقطع شما، سایز و مشخصات فنی محصول به بهترین نحو این عملیات را برای شما انجام می دهند. در این زمان باید بعد از خم کاری بر روی لوله عملیات حرارتی انجام شود تا در صورت وجود تنش پسماند لوله تنش گیری شود و قطعه کار در هنگام استفاده دچار عیب هایی نظیر اعوجاج و پارگی نشود. در صورتی که ورق فلزی شما مقدار ضخامت بیشتری دارد، می توانید با استفاده از یک دستگاه حرارتی یا مشعل با وارد نمودن میزان حرارت و گرمای اندک و کنترل شده در قسمت خط خم، به آسانی ورق فلزی را خم کنید. به تغییر فرم ظاهری فلزات در اثر نیروی وارد آمده به فلز، خمکاری گفته می شود. در قسمت آخر نیز ابعاد (Distance) برش گوشه تعیین می شود. گزینه Offset : برای تعیین فاصله لبه از خط انتخابی خمکاری که این فاصله می تواند به بیرون یا به داخل باشد. 5-مشخصات خم – Costume Bend Allowance : این گزینه برای تعیین ویژگی های عملیاتی خم کاری ورق است و قابل تعیین از طریق استاندارد ها و مشخصات دستگاه است.

برگشت فنری و تنش های پسماند بیشتری وجود دارد.

این دستگاه ها از ساختمان ساده ای تشکیل شده اند و برای ورق هایی با طول محدود و ضخامت های کم به کار گرفته می شوند. اینگونه دستگاه ها از ساختمان ساده ای ساخته شده اند و برای ورق هایی با طول محدود و ضخامت های کم به کار گرفته می شوند. 1- دستور Solidworks Sheetmetal unfold برای صاف کردن یک یا چند خم بصورت محدود. برگشت فنری ورق یک پدیده اجتناب ناپذیر در شکلدهی ورقهای فلزی است، که در پایان فرآیند پرسکاری و در نتیجه آزاد شدن تنش های الاستیک محبوس در قطعه حاصل شده که منجر به تغییر در ابعاد قطعه نهایی می خمکاری بریک گردد. بنابراین، پیش بینی میزان برگشت پذیری ورق پس از اتمام فرآیند پرسکاری جهت کنترل ابعادی قطعه، از اهمیت خاصی برخوردار است. نسبت به خمکاری گرم برگشت فنری و تنش های پسماند بیشتری وجود دارد. در بعضی مواردی که استحکام و انعطاف پذیری جنس لوله توان تحمل تنش های خم کاری سرد را نداشته باشد باید از روش شکل دهی گرم استفاده کرد. این نوع خمکاری لوله انعطاف پذیری بالایی ندارد.

نکته: قیمت خدمات خمکاری لوله فولادی به نوع روش خمکاری و دستگاه مورد استفاده بستگی دارد. روش های زیادی برای خمکاری لوله فولادی وجود دارد که عبارتند از: خمکاری گرم لوله فولادی، خمکاری به روش القایی، خمکاری سرد لوله فولادی. کیفیت سطح خمکاری نسبت به روش خمکاری گرم بهتر است. معمولا برای فولادهای با درصد بالای کربن ( حدود 1/2 درصد و بیشتر ) با کاهش قابلیت خم پذیری ورق نیاز به خمکاری گرم میباشد. با نگاه کوتاهی به اطراف خود درمی یابیم خم تقریبا در تمامی صنایع کاربرد دارد و دنیای سه بعدی ما بدون خم وجود نمی داشت. قالب گیره، قالب خم و قالب فشار متحرک سه قالب این روش می باشند. از آنجایی که نوک دستگاه به درون قطعه کار نفوذ نمی کند زاویه داخلی به کمک ساختار V مانند قالب زیرین کنترل می شوند. شعاع خم خارجی : مجموع شعاع خم داخلی و ضخامت ورق را شامل می شود.

که این روش به ترمز پرس، فلینگ، خم شدن قالب، تاشو و لبه نیز معروف است. بلکه به جای آن گیره ها لوله را گرفته و متحرک هستند و با جابجایی لوله بر روی قالب، خم لازم بر روی لوله ایجاد می گردد. ما بدون آنکه متوجه باشیم در هر گردش نگاه خود با انبوهی از آنها مواجه می شویم .برای ساخت بخش عمده ای از آنها از روش ها و تکنیک های مختلفی مانند خم هوایی ، خم تا و له استفاده می گردد که همه آنا بر پایه یک قاعده و روش کلی عمل می نمایند : یک سنبه با فشردن و راندن قطعه کار به داخل شیار ماتریس آن را به خم شدن وادار می کند . در این بخش و جلسات آینده از آموزش پیشرفته شیت متال سالیدورک، به دستور Edge Flange یا ایجاد لبه پرداخته می شود. در درس قبل گفته شد که مدل های آماده و پرکاربرد طراحی صنعتی در این بخش بصورت آماده وجود داند تا در زمان طراحی صرفه جویی شود.  This c​ontent was gen​er at᠎ed  with the ᠎he lp  of GSA Con te nt Generator DE MO!

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.