بیانیه مشترک بنت و لاپید درباره حذف احتمالی نام سپاه از فهرست تروریستی آمریکا

[ad_1]

نخست وزیر و وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه ای مشترک به گزارش هایی مبنی بر اینکه دولت آمریکا در نظر دارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را از «لیست سیاه تروریست ها» خارج کند، با طرح اتهاماتی علیه سپاه پاسداران، پاسخ دادند.

به گزارش ایسنا، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و یایر لاپید، وزیر امور خارجه که نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز هست، امروز در بیانیه مشترکی که در سایت وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی منتشر شد، اتهاماتی را مطرح کردند. علیه سپاه و از اقدام احتمالی دولت بایدن برای حذف نام سپاه از لیست تروریستی آمریکا خبر داد.
در این بیانیه آمده است که سپاه پاسداران یک «سازمان تروریستی» است و «به سختی می توان باور کرد که آمریکا این سازمان را از فهرست گروه های تروریستی خارج کند».

آنها همچنین مدعی شدند که جنبش های مقاومت در منطقه از جمله حزب الله لبنان، جهاد اسلامی در غزه، انصارالله در یمن و نیروهای مقاومت در عراق با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرتبط هستند.

نخست وزیر و وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در بخشی دیگر از این بیانیه اعلام کردند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «مسئول حملات به غیرنظامیان و سربازان آمریکایی در سراسر خاورمیانه است».

در این بیانیه آمده است: برای ما سخت است که باور کنیم تعریف سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی در ازای «وعده آسیب نرساندن به آمریکایی‌ها» کنار گذاشته شود.

بخش پایانی این بیانیه این بود: جنگ با تروریسم رسالت تمام جهان است. ما معتقدیم که ایالات متحده نزدیکترین متحدان خود را در ازای وعده های پوچ تروریست ها رها نخواهد کرد.
بیانیه Bennett & Lapid در پی گزارش هایی مبنی بر اینکه دولت آمریکا در حال بررسی حذف سپاه پاسداران از “لیست سیاه تروریستی” آمریکا به عنوان بخشی از روند بازگشت به توافق هسته ای و لغو تحریم های ایران است، منتشر می شود.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید شب گذشته در یک کنفرانس خبری در پاسخ به این سوال که آیا دولت آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را واجد شرایط حذف از فهرست تروریسم می داند یا خیر. در مورد آن، محتوای آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.