نظارت کمیسیون کشاورزی بر بازار میوه در شب عید

[ad_1]

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به تشریح اقدامات کمیته کشاورزی برای نظارت بر بازار میوه شب عید پرداخت و گفت: میوه شب عید باید با قیمت مناسب و با کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد که در این راستا به آنها رسیدگی شد. به وزارت جهاد کشاورزی تذکر داد.

محمدجواد عسکری در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه میوه شب عید باید با قیمت مناسب و با کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد، اظهار کرد: بر اساس گزارش های دریافتی، سازمان تعاون روستایی رسالت خود را برای تامین میوه شب عید به خوبی انجام داده است. کار نکرد در این راستا جلسات جداگانه ای با حضور معاون باغبانی و رئیس سازمان تعاون روستایی و وزیر جهاد کشاورزی و معاونان وی در کمیسیون کشاورزی برگزار شد.

وی ادامه داد: با ورود دستگاه ناظر و دستگاه های مسئول به این نتیجه رسیدیم که در نحوه نگهداری میوه های شب عید مشکلاتی وجود دارد. میوه خریداری شده پس از دسته بندی باید به یخچال منتقل می شد که در بسیاری از موارد بدون دسته بندی به یخچال منتقل می شد و باعث ایجاد مشکل می شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس یادآور شد: با بررسی های انجام شده این مشکل در چند استان وجود داشت و ایرادات به وزیر کشاورزی منتقل شد و مقرر شد این ایرادات برطرف شود.

عسگری با یادآوری اینکه میوه شب عید پرتقال و سیب است، گفت: مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی با هماهنگی سازمان تعاون روستایی 30 هزار تن پرتقال تامسون 20 هزار تنی خریداری کند. والنسیا و 50000 تن سیب قرمز و سفید.” اما در مورد کیفیت و قیمت مناسب این دو کالا دقت نشده و تذکرات لازم داده شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.