چند درصد از پرونده های شورای حل اختلاف به صلح ختم می شود؟

[ad_1]

رئیس هیات حل اختلاف استان تهران گفت: 44 درصد پرونده هایی که وارد هیات های حل اختلاف می شود با صلح و سازش حل می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از قوه قضائیه، غلامرضا مهدوی درباره عملکرد شورای حل اختلاف استان تهران در سال 1400 اظهار کرد: امسال حدود 2242 نفر در جرایم غیرعمد و مالی با کمک شوراهای حل اختلاف زندان، همکاری خیرین، کارکنان زندان و ستاد دیه دستگیر شدند. آزاد شدند.

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران تصریح کرد: همچنین 52 نفر از محکومان قصاص با کمک شورای حل اختلاف به زندگی بازگشته اند.

وی گفت: در سال 1400 حدود 19 هزار پرونده در شورای حل اختلاف رسیدگی و از ورود آنها به قوه قضائیه منع شد.

مهدوی افزود: در حال حاضر 56 شعبه ویژه صلح و سازش در محاکم استان تهران تشکیل شده است و در نتیجه تنها در دادسرای تهران ماهانه حدود 5 هزار پرونده با صلح و سازش قطعی مختومه می شود.

وی با بیان اینکه اخیرا 2 دستورالعمل از سوی رئیس کل دادگستری استان تهران مبنی بر تشکیل دستگاه های ویژه رسیدگی به حوادث قضایی و پرونده های حقوقی کمتر از 100 میلیون تومان برای مراجعه به مشاوره حل اختلاف صادر شده است، گفت: بر اساس این دستور در بهمن ماه در طول ماه، دادگاه های ویژه ای برای رسیدگی به حوادثی که کار بسیار موثری داشتند، تشکیل شد که منجر به مراجعه کمتر پرونده به دادگاه شد.

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر 352 صلح طلب به همراه شعب شورای حل اختلاف جذب شده و برای پیشگیری از وقوع جرم، صلح و سازش در محلات تلاش می کنند.

مهدوی گفت: همچنین 35 شعبه شورای حل اختلاف ویژه اصناف و اتحادیه ها در استان تهران تشکیل شده است که در صورت بروز اختلاف برای اعضای این اتحادیه ها اعم از اختلافات مالی و خانوادگی در این شورا رسیدگی می شود. شاخه ها.”

مهدوی با بیان اینکه 44 درصد پرونده های ورود به شوراهای حل اختلاف با صلح و سازش ختم می شود، گفت: شورای حل اختلاف شهرستان پادکدشت در ایجاد صلح و سازش در پرونده ها در استان رتبه اول را دارد و پس از آن قرچک در جایگاه دوم قرار دارد.

وی گفت: به منظور سهولت کسب و کار و دسترسی آسان مردم به شعب اجرای مصوبات شوراهای حل اختلاف، سامانه نوبت دهی اینترنتی در نظر گرفته شد و مردم می توانند به نوبت در منازل حضور یابند.

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر شعب شورای حل اختلاف کمترین موجودی را در استان دارند و سال گذشته 60 مجتمع شورای حل اختلاف استان تهران به نام شهدا نامگذاری شدند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.