خدمات برش ورق استیل با دستگاه برش لیزر (2)

خدمات برش ورق استیل با دستگاه برش لیزر
برش لیزر استیل, دستگاه برش لیزر استیل

همچنین در صورت خرابی تعمیرات سخت و پر هزینه ای دارد و در کل برش پلاسما هزینه های بالایی را شامل می شود. هم چنین در صورت خرابی تعمیرات سخت و پر هزینه ای دارد و در کل برش پلاسما هزینه های بالایی را شامل می شود. اگرچه این روش از دقت بالایی برخوردار نمی باشد، اما میتوانیم با استفاده از قالب ها برش خود را با دقت بالایی انجام دهیم. اگرچه این روش از دقت بالایی برخوردار نمی باشد، اما می توانیم با استفاده از قالب ها برش خود را با دقت بالایی انجام دهیم. دستگاه برش لیزری بیشتر برای متریالهای بزرگ که نیاز به برش با سرعت بالا دارند مورد استفاده قرار می گیرد اما اگر هدف از خرید دستگاه بیشتر حکاکی است خرید دستگاه حکاکی لیزری پیشنهاد می شود . برای برش های لیزری که نیاز به پلیسه کمتر و لبه های تمیز تر داریم از گاز نیتروژن استفاده می کنیم و در برش های لیزری که کیفیت لبه های برش برای ما اهمیت نداشته باشد از گاز اکسیژن استفاده می کنیم. Th​is ​data was cre ated wi th G᠎SA Content G enerator Demov er si on.

دستگاه برش لیزر استیل

برش لیزری از طریق هدایت اشعه پر قدرت لیزر به وسیله آینه و عدسی های موجود در دستگاه انجام می شود. در صنعت و کارخانه ها، به دلیل حساسیت بالای قطعات، استفاده از دستگاه لیزر برش آهن به صورت گسترده تر کاربرد دارد. برش لیزر ورق استیل در زمینه ­ها و صنایع گوناگون به دلیل مقاوت بالا در برابر خوردگی و همچنین سطح صاف و صیقلی آن کاربرد دارد. ورق استیل سری ۲۰۰، ۳۰۴ و ۳۱۶ و ۴۲۰ از کاربرد های زیادی در بازار برخوردار می باشند که یکی از کاربردهای آنها تولید ورق استیل دکوراتیو به جهت استفاده در نماهای دیوار، درب، نرده و… با توجه به سرعت بالای این فرایند می توان محصولات زیادی را در کمترین زمان تولید کرد. یکی از مزایای برش لیزر فولاد، سرعت و دقت بسیار بالای آن است؛ در بسیاری از صنایع نیاز است تا از ورقه های فولادی با ابعاد دقیق و مناسب استفاده کنند و به همین منظور انجام برشکاری با لیزر می تواند این نیاز را برآورده سازد. هر چه پلیسه تولید شده بعد از برش کمتر باشد، کیفیت نهایی بهتر است و نیاز به فرآیند ماشینکاری ثانویه کمتر میشود. این روش از روش هواگاز بهتر و و از نظر کیفیت نیز بالاتر می باشد و علاوه بر این ها روش پلاسما از روش هواگاز سرعت بالاتری نیز دارد.

برش ورقهای فلزی با استفاده از دستگاه برش لیزری فلزات عموما بر حسب میلیمتر، جدا از بحث نوع فلز، نوع پیچیدگی نقشه برش و زمان اجرای برش و ضخامت ورق میباشد. وقتی ضخامت ورق استیل و ورق های گالوانیزه مورد نظر ما ما بالاتر رود. ابزارآلات متعددی جهت برش ورق استیل روی کار آمده اند که هر کدام بسته به نوع آلیاژ و ضخامت ورق های استیل می توانند کاربردهای خاصی داشته باشند. ما زمانی می توانیم از روش لیزری استفاده کنیم که ضخامت ورق های استیل ما کمتر از ۱۵ میلیمتر باشد که البته اغلب برای برش بالای ۱۰ میل معمولا به لیزر مراجعه نمی کنند. مواد مذاب توسط گاز کمکی (اکسیژن و نیتروژن) از نقطه برش دور میشود. هر جسم استیلی که می خواهید به اشکال و قطعات مختلفی برش داده شود، به وسیله دستگاه برش لیزر فایبر امکان پذیر است؛ در این روش برش لیزر به وسیله تابش اشعه لیزر از یک خروجی قوی بر روی سطح متریال انجام میشود. پمپ شدت دهنده، فشاری بین ۴۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰۰ پاسکال را ایجاد کرده و نازل برش نیز که می تواند در سه جهت محور مختصات گردش داشته باشد، بر روی دستگاه واترجت نصب شده است.

برش لیزر استیل

دستگاه واترجت که از دو بخش پمپ شدت دهنده و نازل تشکیل گردیده است برای برش ورق استیل بسیار مناسب برش لیزر استیل می باشد. در این روش، لیزر به کار برده شده با توجه به میزان قطر برنج و قدرت لیزر تابیده شده که موجب آب شدن و یا سوختن قسمت مورد نظر به همراه دمیدن گاز پر فشار بر روی برنج خواهد شد؛ برای این کار ابتدا بخش مورد نظر را تا حد نقطه ذوب گرم شده و سپس با استفاده از فشار گاز بخش های برش خورده از روی جنس برنجی پاک می شود. در این خصوص می توان به ابزار برش هایی از قبیل برش با لیزر، قیچی های برش، به روش پلاسما، به روش سی ان سی، به روش واتر جت، اره های مخصوص رومیزی و انواع فارسی بر ها اشاره کرد. در این خصوص می توان به ابزار برش هایی از قبیل برش با لیزر، قیچی های برش، به روش پلاسما، به روش سی ان سی، به روش واترجت، اره های مخصوص رومیزی و انواع فارسی بر ها اشاره کرد. برش فولاد با لیزر یک گزینه مؤثر، با دوام و مناسب برای ساخت فلز است؛ همچنین این دستگاه ها برای به حداکثر رساندن دقت برش، به صورت اتوماتیک کار می کنند.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.