قیمت دستگاه برش فلزات (2)

قیمت دستگاه برش فلزات
برش لیزر مس, دستگاه برش لیزر مس

با انتخاب دستگاه لیزر، آینه ها و روش برش مناسب و بهینه، پرتوی لیزر به سرعت سطح فلزات بازتابنده را ذوب کرده و با حالت مذاب آن ها که قدرت جذب بالاتری دارند، تماس برقرار کرده و به راحتی آن را برش می دهد. در حقیقت، فلزات براق در حالت مذاب به میزان قابل توجهی اشعه لیزر را جذب می کنند. کرف در واقع کوچکترین شعاع قابل برش را مشخص میکند که به ضخامت ورق وابسته است و باید در زمان طراحی به آن توجه شود؛ به عنوان مثال گوشههای بسیار تیز باید شعایی حداقل معادل با کرف داشته باشد و حداقل سوراخهای قابل ایجاد در ورقهای فلزی وابسته به ضخامت ورق های آهن است. همچنین برش cnc در برش گوشهها دچار مشکل است و نمیتواند کنجها را به صورت تیز و قائم برش بدهد. در “برش لیزر” برخلاف cnc، نمیتوان برای میزان عمق حک و سطحبرداری عدد تعیین کرد؛ به عبارتی در حک لیزری فقط میتوان قدرت و سرعت را تغییر داد ولی در cnc میتوان بعنوان مثال 1 سانتیمتر سطحبرداری کرد.  Content was c​reated ​by GSA Content Generator D᠎emov​ersi​on !

دستگاه برش لیزر مس

علاوه بر این، فرآیند برش با گاز فشار بالا معمولا برای دقت عمل کمتر مناسب است؛ پردازش دستگاه لیزر تمیزتر است و لبه های اشکال و طرح های پیچیده صاف تر هستند. برای تمیز در آمدن کار نیز یک موتور وظیفه پخش کردن گاز را به اطراف به عهده دارد. سایر قطعات بیشتر وظیفه حفاظت از دستگاه را به عهده دارند. هر کدام از دستگاههای لیزر، سخت افزار و نرم افزار مختص خود را دارند و اپراتور دستگاه ملزم است قبل از کار با هر کدام از دستگاههای لیزر نسبت به نرم افزار و سخت افزار آن دستگاه اطلاعات کافی را داشته و دورههای آموزشی مرتبط با آن را طی کند. با پیشرفت تکنولوژی در زمینه برشکاری و ظهور دستگاه های برش لیزری، تقریبا تمامی صنایع، از این روش برای برشکاری متریال های خود استفاده کردند. با ظهور تکنولوژی لیزر و امکان استفاده از آن جهت برش انواع فلزات انقلابی در این صنعت شکل گرفته است. مس نسبت به دیگر فلزات بافتی به مراتب نرم تر دارد بنابراین هرگونه سهل انگاری در برش لیزر مس می تواند منجر به آسیب و از دست رفتن مواد اولیه شود از طرفی به دلیل خاصیت پخش کنندگی دما در سطح امکان تمرکز دما در یک نقطه از آن بسیار دشوار است و به علاوه بازتابی که مس ایجاد می کند باعث بازگشت نور لیزر شده و همه این موارد بیانگر دشواری های برش لیزر مس است.

برش لیزر مس

در برش های سنتی همواره خطای انسانی یکی از مشکلات عمده در برش به حساب می آمد و ضایعات زیادی نیز با برش اشتباه بوجود می آمد که در روش برش مس با لیزر دیگر چنین مشکلاتی رخ نخواهد داد و مس با دقت هر چه تمام برش میخورد. یکی دیگر از مزیت های برش لیزر مس این است که کمترین تلفات و چرخش را نسبت به روش های دیگر دارد. علاوه بر اینکه هزینه برشکاری لیزر آهن 2 میلی متر با هزینه برش آهن 4 میلی متر متفاوت است . از فلز مس بسیار استفاده می شود و کاربرد های بسیاری دارد به همین علت است که دستگاه برش لیزر مس ساخته شده است تا کار برش کاری این فلز آسان تر شود روش های قدیمی برش دقت لازم برای این کار را نداشت و فلز در هنگام برش دادن دچار ناهمواری می شود اما برش لیزر مس به دلیل این که برای این کار از اشعه ی لیزر استفاده می کند می تواند سطح فلز را کاملا سیقلی کند و تمامی موج ها و ناهمواری ها را از بین ببرد به همین علت توانسته بسیار سریع جایگزین روش های دیگر شود و همه از دستگاه برش لیزر مس استفاده کنند .

​This data h as ​been written by G᠎SA C᠎ontent G᠎en er ator DE MO.

قطعات الکترونیکی و قطعاتی که مانع از تداخل الکتریکی دستگاه های ارتباطی می شود، در این صنعت کاربرد بسیاری دارند. در واقع بعد از این مرحله، لیزر با حالت مذاب فلز تماس داشته که قدرت بازتاب کمتری دارند. این دستگاه ها از قطعات و سیستم های پیشرفته که با همکاری یکپارچه با یکدیگر از قدرت لیزر در جهت برش مواد فلزی سخت و ضخیم بهره میبرد، تشکیل شده است. دستگاه برش لیزر CNC برای برش چه موادی می تواند مورد استفاده قرار گیرد؟ در همین راستا بود که اولین بار تولید دستگاه برش لیزر CNC صورت گرفته است. ●نیروی انسانی موردنیاز برای تولید کاهش می یابد و به نظارت مستمر کارکنان نیازی نیست. یکی از دشواریهای برش فلزات از جمله برنج، پیچیدگی طرحهاست؛ برش طرحهای ظریف نیز بر پیچیدگی کار افزوده و انجام دقیق آن با استفاده از روشهای قدیمی در عمل ناممکن یا بسیار دشوار بوده است؛ برش لیزر برنج با قابلیت برش طرح های بسیار پیچیده بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی انواع برش را ممکن می سازد. عدم نیازبه استفاده از نیروی متخصص و نیروهای کار انسانی جهت برش برنجُ هزینه ها با استفاده از دستگاه برش لیزر تا حد زیادی کاهش می یاید. دستگاه برش لیزری دارای عملکرد کنترل عددی کامپیوتری (CNC) است و فرآیند برش لیزری را می¬توان به طور خودکار با یک برنامه از پیش طراحی شده کنترل کرد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.