گیج فشار روغنی ویک 25 بار صفحه 10 سانت (WEIKE)

گیج فشار روغنی ویک 25 بار صفحه 10 سانت (WEIKE)
گیج روغنی

جالب است بدانید که این مادهف نسبت به گلیسیرین از نظر دما، تفاوتی ندارد. به طور کلی، فشارسنجهای روغنی شباهت بسیار زیادی به فشارسنجهای معمولی یا همان خشک دارند و تنها تفاوتی که بین این دو وجود دارد، وجود روغن در انوا روغنی میباشد. یکی از اصلی ترین دسته بندیهایی که در این زمینه وجود دارد، تقسیم انواع فشارسنجها به دو دسته فشارسنجهای خشک و فشارسنجهای روغنی میباشد. به طور کلی خوب است بدانید که فشارسنجهای روغنی از دقت بالاتری بهره مند هستند، بنابراین در هر شرایطی که نیاز به آماری دقیق تر وجود دارد، استفاده از فشارسنجهای روغنی پیشنهاد میشود. در مواردی که گیج فشار با روغن پر شود معمولاً جزئی هستند و در صورت آسیب دیدن ماده آب بندی و تغییر رنگ مقیاس و نشانگرها ممکن است پس از سال ها استفاده، نشتی داشته باشد. ۲- برند: در بازار ایران گیج های فشار با برندهای مختلفی وجود دارد در این حالت ممکن است گیج های فشار ساخت یک کشور باشند ولی برندهای متفاوتی داشته باشند و در نتیجه با قیمت های متفاوتی نیز به فروش برسند.برای نمونه دو برند گیج فشار فیشر و ویکا هر دو محصول کشور آلمان هستند ولی چون دو برند مختلف هستند بنابراین قیمت های متفاوتی نیز دارند.

عوامل مختلفی مانند زمان واکنش، ارتعاش، حساسیت به فشار و دما در انتخاب نوع مایع و ویسکوزیته خاص آن مایع تأثیر دارد. گیج فشار لوله بوردون (Bourden tube) یکی از رایج ترین انواع درجه فشار می باشد. روغن فشارسنج در واقع اثر پالس های فشار و فشارهای اسپایکی (بزرگ و یک دفعه ای) را خنثی می کند، که مهمترین مزیت برای انتخاب گیج فشار روغنی در مقایسه با خشک است. مهم ترین مزیت فشار سنج های روغنی خنثی کردن پالس های فشار و فشار های اسپایکی است. از بهترین مدل های این محصول می توان به گیج فشار روغنی ویکا اشاره کرد که از طرفدارای بسیار زیادی برخوردار است. گرد و غبار، هوای مرطوب یا شرایط چگالشی: در کاربردهایی که گیج در معرض هوای مرطوب یا آب است، از گیج فشار روغنی استفاده می شود. نوع روغن پر شده: نوع روغن پر شده تعیین می کند از چه شرایط غیرواقعی محافظت کنید. This was g​en erated wi th t᠎he he lp of G SA᠎ C ontent Gen er ator᠎ Demover si᠎on!

در این حالت روغن عایق را انتخاب کنید. دقت کنید که گیج های فشار دیافراگمی در مقایسه با نوع معمولی فشار سنج دارای قیمت بالاتری می باشد. قیمت یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید هر محصولی است هر چه یک محصول در بازار دارای تنوع بیشتری باشد به همان میزان گسترده قیمتی بیشتری نیز دارد. 4- جنس و سایز اتصال گیج : سایز رزوه اتصال گیج به اندازه و قطر صفحه آن بستگی دارد. بطور کلی گیج های فشار روغنی چینی دارای صفحه پلاستیکی هستند و قیمت پایین تری نیز دارند. محیط خورنده: همچنین از آن ها در محیط های دارای مواد خورنده مانند اسیدها در کارخانه های تولید مواد شیمیایی استفاده می شود که می تواند به مکانیسم های داخلی گیج فشارآسیب برساند. آنها در برابر نفوذ گرد و غبار یا رطوبت که می تواند بر مکانیسم های داخلی گیج فشار تأثیر بگذارد، مهر و موم شده و محافظت می شوند. شکل زیر سازوکار داخلی گیج فشار لوله بوردون را نشان می دهد.

در گیج های فشار که نوع اتصال آن ها از پشت می باشد ، رزوه در زیر گیج فشار قرار دارد و اتصال آن به صورت افقی خواهد بود . مزایای گیج فشار روغنی با گیج فشار زیر مقایسه می شود. این گیج فشار باد تجهیزی مناسب برای نصب در خط لوله تحت فشار سیال است که دارای رنج اندازه گیری 0 تا 25 بار و صفحه نمایشگر عقربه ای 10 سانت است که بر حسب واحد های bar و psi درجه بندی شده است. 1- رنج کاری و واحد سنجش : گیج ها در رنج های مختلف مثبت و منفی (خلاء) وجود داشته و معمولا در واحد های سنجش psi , bar , mm H2O , mmHg , Torr تولید می شوند. گیج فشار 25 بار صفحه 10 سانت روغنی ویکPressure Gauge 25 Bar WEIKEگیج فشار 25 بار صفحه 10 سانت روغنی ویک در سیستم های تحت سیال پنوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد. گیج فشار هیدرولیکی: گیج فشار هیدرولیکی غالباً گیج فشار روغنی هستند که به دلیل فشار زیاد به 1000 بار می رسند. این تجهیزات، از انواع و دسته بندیهای بسیار مختلف و متنوع بهره مند هستند که هر یک از این دسته بندیها بر اساس معیارهای خاصی ایجاد شده اند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد گیج روغنی فشار پایین لطفا از صفحه ما بخواهید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.