اسلامی: برای آینده صنعت هسته ای هدف گسترده ای خواهیم داشت

[ad_1]

اسلامی: برای آینده صنعت هسته ای هدف گسترده ای خواهیم داشت

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد: با رونمایی از سند جامع توسعه راهبردی صنعت هسته‌ای در روز ملی فناوری هسته‌ای، هدف گسترده‌ای برای آینده و پتانسیل‌های صنعت هسته‌ای خواهیم داشت. از صنعت هسته ای حداکثر استفاده شود.

به گزارش ایسنا، معاون رئیس جمهور در گفت وگو با رادیو تهران درباره شعار سال گفت: تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال برای رشد مولفه های موثر قدرت و رشد و توسعه است. کشور می تواند بدون آسیب پذیری در برابر عوامل خارجی پیشرفت کند.
وی ادامه داد: اقتدار اقتصادی در کنار قدرت نظامی مولفه مهمی است و کشور را به سمت دیپلماسی موثر سوق می دهد و در این فضا کشور می تواند به خوبی با دنیا و اغتشاشات رنگارنگ دنیای زور صحبت کند. امروز بس کن
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به تعیین سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «تولید دانش بنیان، ایجاد اشتغال» گفت: رفاه مردم را افزایش دهید.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تحقق شعار سال سازمان انرژی اتمی و توجه به نقش جوانان و شرکت های دانش بنیان در صنعت هسته ای، خاطرنشان کرد: فناوری هسته ای یکی از فناوری های هسته ای است که سهم عمده ای دارد. در راستای توسعه فناوری‌های نوین و صنایع نوین، برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای در سال جدید به‌گونه‌ای انجام شده است که نقطه عطفی در رویکرد آینده محسوب شود و بتوانیم راه‌های دور را معرفی کنیم. دستیابی به اثرات فناوری هسته ای در سایر زمینه ها و صنایع.
مهندس اسلامی افزود: با انتشار سند توسعه و برنامه راهبردی سازمان انرژی اتمی در روز ملی فناوری هسته ای، هدف گسترده ای برای آینده خواهیم داشت و از توانمندی های صنعت هسته ای به بهترین نحو استفاده می شود.
وی درباره اهداف سند توسعه صنعت هسته ای و برنامه راهبردی گفت: این سند دارای دو جنبه است، اول اینکه در این سند خود را متعهد به جامعه و کشور می کنیم و دوم اینکه مردم می توانند از ابعاد مختلف بهره مند شوند. کاربردهای گسترده فناوری هسته ای.” بر خلاف آنچه استکبار و صهیونیست ها به دنیا القا می کنند و با تهمت زدن به کشور می خواهند جلوی پیشرفت ما را در حوزه هسته ای بگیرند، خودشان را آگاه کنند.
معاون رئیس جمهور در خصوص خنثی سازی عملیات خرابکارانه مجتمع غنی سازی شهید علیمحمدی (فردو) گفت: این اقدام پیام روشنی برای رژیم صهیونیستی بود که رصد سیستم اطلاعاتی و امنیتی ایران در برابر هرگونه تهدیدی است.
رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی مبنی بر ادامه روند مذاکرات و اظهارنظرهای دوگانه مقامات آمریکایی، گفت: ایران نه وابسته به مذاکرات است و نه در هیچ کجای کشور به مذاکره وابسته است و نه. اقتصاد و نه تصمیمات و برنامه های اجرایی در حوزه هسته ای، بله، ما برنامه ها را طبق مفاد شما انجام می دهیم.

وی ادامه داد: در جریان مذاکرات، مذاکرات فنی انجام شد و همه چیز بر تصمیم سیاسی آمریکایی ها برای بازگشت به تعهدشان متمرکز است، بحث بازگشت به کشورمان نیست، طرف مقابل مذاکرات سازش هایی داشت و ایران هم سازش هایی داشت. کامل به تعهدات خود عمل کرد ولی آنها به تعهدات خود عمل نکردند و این دو عمل متقابل است.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.