عملکرد مجلس نشان دهنده توجه به حساسیت های جامعه است

[ad_1]

یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس حساسیت های مردم را به رسمیت می شناسد، گفت: حساسیت های مردم را درک کنید.

به گزارش ایسنا، مجتبی یوسفی اظهار کرد: در حال حاضر مشکلات مردم در زمینه معیشتی و تامین کالاهای اساسی و اشتغال است که مجلس به آن در اولویت قرار دارد. البته در این شرایط عده ای درصدد به حاشیه راندن مجلس هستند از جمله حاشیه هایی مانند دنا پلاس که همگی شرح داده شد.

وی گفت: در این میان هیچکس نگفت که مجلس طرح جهش تولید مسکن را به عنوان قانون تصویب کرد و به آن یک سال مهلت داد و یا حمایت از معیشت فقرا و موارد اولویت دار مانند تسهیل در صدور پروانه کسب را ذکر نکرد. . رویای جوانی بود. اینها نشان می دهد که مجلس اولویت ها را می شناسد.

وی افزود: سایر قوانین مصوب مجلس، موضوعاتی بود که مربوط به اقدامات راهبردی و دانش بنیان برای رفع تحریم ها بود که به صراحت تاکید کردیم که تحریم ها باید برداشته شود و ایران می تواند نفت بفروشد و برای آن پول بگیرد. مجلس بر اساس وضعیت مردم قوانین را تصویب کرد. البته دولت قدیم روی کار بود، دولتی که با شعار ارتباط با دنیا شروع به کار کرد اما دلار را از 3000 تومان به 30000 تومان رساند. مجلس و مسئولان تمام تلاش خود را می کنند، اما مدیران ناکارآمد هم هستند.

نماینده هیأت رئیسه مجلس با اشاره به حاشیه ها گفت: یکی از حواشی بحث شفافیت در مورد مالکیت کارکنان است. مصوبه ای که متعلق به مجلس هشتم بود و مجلس یازدهم نام داشت. اما برخی از نمایندگان اعلام مالکیت کردند اما خواستند موضوعی را نام ببرند که کار مجلس یازدهم نیست.

یوسفی ادامه داد: البته برخی موضوعات پرتنش و حاشیه ای وجود دارد که به نظر من نباید در رسانه ها مطرح شود و باید در فضای تخصصی مطرح شود. مواردی مانند 4200 تومان، افزایش حقوق و دستمزد عادلانه به عنوان مثال. اما به هر حال مجلس حساسیت مردم را تشخیص می دهد. این را می توان بر اساس قوانین مصوب مجلس یازدهم که موضوعات کلیدی را به قانون تبدیل کرد، بیان کرد.

وی در پایان گفت: اگر مردم به قانون یا موضوع مورد بحث اعتراض دارند می توانند با نمایندگان خود در میان بگذارند. هر هفته نمایندگانی در حوزه انتخابیه خود حضور دارند که از نزدیک با مردم در ارتباط هستند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.