مبدلهای حرارتی صفحهای Braze شده

مبدلهای حرارتی صفحهای Braze شده
مبدل حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای بریز, انواع پلیت بریز, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس, مبدل جوشی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس, قیمت مبدل حرارتی دانفوس, خرید مبدل حرارتی دانفوس, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

مبدل صفحه ای دانفوس با نصب ساده و دسترسی آسان، به یک ضرورت تبدیل شده است. مبرد موجود در لوله ها به بخار تبدیل شده و آب سردتر می گردد. سیال و مبرد به صورت یک در میان در بین صفحات اواپراتور از نوع بریز جریان دارند و پس از انتقال از صفحه ای به صفحه دیگر، جهت جریان ۱۸۰ درجه تغییر می کند. دمای هوای عبوری از روی لوله ها در اثر تبادل حرارت با سیال گرم افزایش یافته و مجددا به محیط تخلیه می شود. انتقال حرارت در مبدل صفحه ای به اینصورت است كه دو سیال از ورودی های دستگاه وارد شده و بخاطر اینكه واشر بین صفحات در قسمتهای اتصال كانال ورودی یكی در میان باز و بسته است، سیال نیز بصورت یكی در میان در لابه لای صفحات مبدل حرارتی صفحه ای وارد شده و بین شیارهای آنها حركت می کند. صفحات این مبدل ها از جنس استنلس استیل 316L و 304 میباشند و جوش صفحات توسط مس یا نیکل، بسته به نوع کاربری صورت میپذیرد. مبدل های حرارتی بریز چیلر در مقایسه با دیگر انواع مبدل پوسته و لوله کوچک تر می باشد. بعلاوه، میزان سیال مبرد در اواپراتور صفحه ای در مقایسه با اواپراتورهای پوسته و لوله به میزان قابل توجهی کمتر می باشد.  Post has be​en c​re at᠎ed by GSA Content  G​en​er at​or D᠎emoversion!

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

عموما بازده اواپراتور مستغرق از نظر طراحی در مقایسه با اواپراتور صفحه ای و اواپراتور پوسته و لوله انبساط مستقیم بیشتر نمی باشد. برای مثال یک مبدل حرارتی روغن ، حرارت روغن داغ را به آب یا هوا منتقل می کند و یا مبدل حرارتی استخر ، گرمای آب داغ بویلر را به آب استخر منتقل می کند (بدون تماس مستقیم دو سیال با یکدیگر). یک جریان سیال در داخل لوله ها جریان پیدا می کند و جریان دیگر سیال در داخل پوسته و خارج لوله ها جریان پیدا می کند تا به این وسیله انتقال حرارت بین دو سیال انجام گیرد . در صنایع لبنی/غذا و نوشیدنی، واحد های نفتی، بازیابی حرارت، خنک کننده موتور، تاسیسات آب گرم خانگی، خنک کننده فرآیند و سرمایش و گرمایش آب کاربرمورد استفاده قرار می گیرد. 1. کاربرد های گرمایشی مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس : جایگزین منابع کویل دار و دوجداره آبگرم مصرفی در ساختمان ها، گرمایش از کف، گرمایش ذوب برف در پارکینگها و پیاده رو ها، گرمایش آب استخر و جکوزی.

در چیلرهای تراکمی ( چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک ) که از اواپراتور های پوسته و لوله مستغرق استفاده می کنند، تعداد لوله های گذرنده از داخل مجرا قابل تغییر می باشد. این نوع مبدل حرارتی بر حسب تعداد پاس های پوسته و لوله خود دارای انواع مختلفی می باشند و ساده ترین آنها، دارای یک پاس پوسته و یک پاس لوله است که در شکل پایین نشان داده شده است. کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای پلیت چیست؟ گفتیم که مبدل حرارتی صفحه ای مزایای زیادی دارد. از این سه مدل مبدل که در بالا نام برده شده نوع اول یعنی مبدل حرارتی صفحه ای واشر دار بیشتر مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است. در این مبدل حرارتی صفحهای، مایع خنککننده در حالت مایع با سرعت زیاد وارد میشود (در واقع کیفیت بخار ورودی از ۰٫۲ به ۰٫۳ می رسد) و از طریق مبدل صفحهای از پایین به بالا تبخیر میشود که باعث میشود گرما را از سیال جریان یافته در سمت دیگر بگیرد. ​This content h as ​been gen erat᠎ed by GSA Conte nt᠎ Gen᠎er​ator D emoversion.

از طرفی باید تعادل اقتصادی بین پمپاژ زیاد (توان) و قدرت کم کمپرسور رخ دهد. در حالیکه، حرارت از سیال گرم تر یا مخلوط آب و ضدیخ گرم تر به مبرد سردتر انتقال می یابد. بنابراین، پوند وزنی کمتری مورد نیاز می باشد تا گاز مبرد چیلر شارژ گردد. دانفوس استانداردهای جدیدی را برای مواقعی که سیال نیاز به یک رفتار ملایم داشته باشد و مبدل های حرارتی معمولی برای آنها مناسب نباشد، تعریف کرد. سیستم مهر و موم شده (sealing) منحصر به فرد Alfa Laval RefTight آب بندی طولانی مدت بین کانال های جوش خورده را تضمین می کند. در اواپراتور مستغرق، آب یا مخلوط آب و ضد یخ در داخل لوله ها جریان داشته، در حالیکه مبرد در داخل پوسته در حرکت می باشد. زیرا، مبدل حرارتی صفحه ای دارای مسیر جریان کمتری بوده و حجم مبرد در جریان در آن کمتر می باشد. محلول مبرد به صورت یکنواخت در امتداد پایین اواپراتور توزیع می شود. معایب-به دلیل باریک بودن مسیر جریان در بین صفحات اواپراتور بریز ، این مسیرها در برابر رسوبات و گرفتگی بسیار مستعد می باشد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.