“فراخوان فوری” ایران برای پایان دادن به درگیری در اوکراین

[ad_1]

O

جمهوری اسلامی ایران عمیقاً نگران تشدید شرایط انسانی در اوکراین و مناطق همسایه آن است. ایران موضع اصولی خود را در مورد لزوم حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات بر اساس قوانین بین المللی و لزوم احترام کامل همه طرف ها به مفاد مندرج در قوانین بین المللی تکرار می کند. منشور ملل متحد، حقوق بین الملل، از جمله حقوق بشردوستانه بین المللی».

به گزارش ایسنا، نماینده ایران در سازمان ملل متحد در ادامه بیانیه توضیحی خود گفت: جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر لزوم احترام کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها و تامین امنیت همه غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی، مجددا تاکید می‌کنیم که فوریت درگیری اخیر و تشدید تنش ها و تشویق همه طرف ها برای رفع نگرانی های خود از طریق گفتگو.
ما معتقدیم که متن فعلی قطعنامه مجمع عمومی شامل عباراتی است که فراتر از محدوده وضعیت بشردوستانه در آنجا است و فاقد مکانیسم های واقع بینانه برای حل و فصل جنبه های انسانی درگیری است.
جمهوری اسلامی ایران تاکید می کند که ماهیت بشردوستانه کمک ها باید همیشه حفظ شود و ارسال کمک های بشردوستانه باید صرفا بر اساس اصول بشردوستانه و بی طرفی باشد. ما همچنین خواستار تسهیل فوری انتقال ایمن و داوطلبانه همه پناهندگان غیرنظامی و افراد آواره از مناطق آسیب دیده هستیم. مسائل بشردوستانه در سیاست خارجی ایران برجسته است. ما مجدداً بر آمادگی خود برای همکاری، هماهنگی و تسهیل ارسال کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان در درگیری کنونی تاکید می‌کنیم. دولت من ضمن حمایت از مذاکرات جاری بین طرفین، خواستار راه حل مسالمت آمیز فوری مناقشه بر اساس قوانین بین المللی است.

به گزارش ایسنا، ایران از رای گیری به این قطعنامه ممتنع کرد، همزمان قطعنامه دیگری از سوی آفریقای جنوبی در مورد اوکراین مطرح شد که ایران به آن رای داد اما کشورهای غربی مخالفت کردند و رای نیاوردند.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.