همه قوا باید برای تحقق شعار سال تلاش کنند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی معاون سابق دولت با بیان اینکه همه بخش‌های دولتی و حتی بخش خصوصی و مردم پیام رهبری هستند، گفت: هر نهادی در حوزه کاری خود باید برای تحقق شعار امسال تلاش کند.

جواد آرین منش در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شعار امسال، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با توجه به وجود مشکلات فراوان اقتصادی و رسیدن به استقلال در عرصه اقتصاد، بارها بر حل مشکلات اقتصادی، اشتغال و تولید تاکید دارند. برای خروج از وابستگی های اقتصادی، استفاده از ثروت ملی و خنثی کردن توطئه های دشمن، رهبری را راه نجات در جهاد اقتصادی مستمر و تکیه بر اقتصاد مقاومتی می دانند و با بهره گیری از توان علمی کشور بر جهش تولید، رونق تولید و ارتقای تولید داخلی تاکید می کنند. توانایی ها.

وی با اشاره به اینکه بیشتر شعارهای دهه گذشته در خصوص مسائل اقتصادی بوده است، افزود: همه اینها بیانگر جهت گیری های رهبری در حوزه اقتصاد و لزوم دستیابی به توسعه متوازن است. من معتقدم توسعه کشور تاکنون متوازن و همه جانبه نبوده است و در برخی زمینه ها مانند علوم هسته ای، صنایع نظامی و بهداشت پیشرفت های زیادی داشته ایم و برخی از ما جزو کشورهای برتر دنیا هستیم، اما در برخی دیگر از حوزه‌ها مانند کشاورزی دانش‌بنیان و امنیت غذایی به‌طور جدی عقب هستیم. در حال حاضر ما وابسته به تامین و تامین برخی از مواد غذایی مانند ذرت و گندم هستیم که برای کشوری پر از ظرفیت های متنوع قابل قبول نیست.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: علت توجه ویژه امسال رهبری به تولید نیروی دانش بنیان با استفاده از توان نخبگان کشور، مواردی همچون افزایش بهره وری، ارتقای کیفیت محصول، رقابتی شدن تولیدات داخلی، رفع نیازهای کشور و به ویژه است. دستیابی به اشتغال پایدار».

آرین منش با بیان اینکه همه دستگاه های دولتی و حتی بخش خصوصی و مردم پیام رهبری هستند، گفت: همه دستگاه ها در حوزه کاری خود باید برای تحقق شعار امسال تلاش کنند. به عنوان مثال، مجلس وظیفه دارد قوانین موجود را بازنگری کند و خلأهای موجود را پر کند و بر اجرای قوانین حمایتی مصوب نظارت کند تا به درستی زمینه تولید دانش را فراهم کند.

وی با بیان اینکه سایر مخاطبان پیام رهبری دانشگاه هستند، افزود: دانشگاه ها باید ارتباط خود را با صنعت، تولید و کشاورزی تقویت کنند تا دانشگاه مسیر خود را جدا از صنعت نبیند. دانشگاه ها باید اتاق فکر تولید علم باشند. علاوه بر این، رسانه ها به پیام رهبری پرداخته اند و باید برای افزایش آگاهی، انعکاس دستاوردها و تشویق کارآفرینان گام بردارند.

معاون سابق دولت با بیان اینکه دولت گیرنده ویژه پیام رهبری است، گفت: دولت باید در راستای تقویت تولید دانش بنیان در راستای تحقق اهداف رهبری برنامه ریزی، نظارت، حمایت و هدایت کند و تا پایان سال دستاوردهای خوب در این زمینه

آرین منش با اشاره به مهاجرت روزافزون نخبگان کشور گفت: حفظ نخبگان در کشور در گرو استفاده از دانش آنهاست. اگر امکانات لازم را برای نخبگان فراهم کنیم و معیشت آنها را فراهم کنیم، دلیلی برای خروج از کشور نمی بینند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.