ایران آماده است تا اقلام مورد نیاز لبنان را به صورت شفاف و شفاف تامین کند

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با جمعی از فرهیختگان، دانشگاهیان، شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی، سران احزاب، دانشگاهیان، روسای مراکز تحقیقاتی، وزرا و نمایندگان فعلی و سابق مجلس و نویسندگان و فعالان رسانه‌ای لبنانی دیدار مشترک داشت. .

به گزارش ایسنا، در این دیدار که صبح امروز (جمعه) برگزار شد، حسین امیرعبداللهیان ضمن تشریح محورهای مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، به تشریح دیدگاه های کشورمان در خصوص تحولات منطقه، وضعیت افغانستان، یمن و … پرداخت. فلسطین، محور مقاومت و اوکراین، مذاکرات وین و همچنین روند گفتگوی ایران و عربستان.

وزیر امور خارجه با برشمردن برخی از توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در تعاملی شفاف و آشکار با لبنان، موارد مورد علاقه و نیاز این کشور در این زمینه آماده است. خدمات فنی و مهندسی، تامین محصولات صنعتی و انرژی.

وی افزود: آماده کمک به لبنان در زمینه خدمات پزشکی، دارو و تجهیزات پزشکی و سایر نیازهای اساسی لبنان هستیم.

در این دیدار شخصیت های لبنانی با تقدیر از نقش جمهوری اسلامی ایران و حمایت های کشورمان از این کشور و مقاومت لبنان، از مواضع منطقه ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران قدردانی کردند.

طرف های لبنانی دیدگاه های خود را در خصوص مسائل منطقه، خصومت رژیم صهیونیستی و آمریکا با لبنان و مواضع کشورهای عربی در قبال لبنان بیان کردند و پیشنهاداتی برای گسترش و تعمیق همکاری های دو کشور ارائه کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.