جوشکاری آرگون؛ کاربردها و عوارض آن دانشنامه آهن آلات (2)

جوشکاری آرگون؛ کاربردها و عوارض آن – دانشنامه آهن آلات
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

نسبت به کثیفی و آلودگی درز جوش حساس است. و قطعهکار عاری از کثیفی مانند چربی، زنگ زدگی، اکسیده بودن، رنگ و رطوبت استفاده کرد. این نوع جوشکاری برای جوشکاری فولاد، فولاد ضد زنگ، آلیاژهای نیکل مانند Monel و Inconel، تیتانیوم، آلومینیوم، منیزیم، مس، برنج، برنز و حتی طلا استفاده می شود GTAW همچنین می تواند فلزات غیر مشابه را به یکدیگر جوش دهد، مانند مس به برنج و فولاد ضد زنگ به فولاد نرم. آرگون گازی بی بو، بی رنگ است که تحت تأثیر ولتاژ بالا به رنگ متمایل به آبی روشن در می آید. در صورت استفاده از منبع ولتاژ ثابت، حفظ فاصله قوس مناسب دشوار است زیرا این امر می تواند باعث تغییرات شدید در حرارت ورودی شود و جوشکاری را مشکل تر کند. آمپر و ولتاژ جوشکاری زمانی با هم همخوانی دارند که ریزترین و مداوم ترین صدای ریزش قطرات سیم جوش هنگام کار شنیده شود. اما در جوشکاری با لیزر نیازی به این کار نیست.همچنین ، سرعت جوشکاری با لیزر دو تا سه برابر بیشتر از TIG است. با ایجاد دو شیار در لبه های اتصال ، یک دره کوچک برای شکل گیری استخر جوش ایجاد می شود. دستگاه جوش باید روشن باشد ، گیره مخصوص اتصال به میز جوشکاری یا قطعه فلزی به طور مستقیم متصل باشد باید سرعت سیم و تنطیمات برق بدرستی انجام شده باشد.

جوشکاری آرگون

از آنجایی که سرباره و دود و جرقه وجود ندارند، منطقه قوس و حوضچه مذاب به صورت کاملاً مشخص قابل مشاهده است. از آنجا که گاز خنثی با هیچ یک از عناصر میل ترکیبی ندارد و به محض جاری شدن، اکسیژن و هوای موجود در منطقه جوش را به کنار می زند، لذا قوس الکتریکی بین الکترود تنگستن و قطعه کار ارتباط برقرار می کند و فضای قوس و الکترود سرخ شده و حوضچه مذاب فلز پایه، بواسطه Inert Gas و یا گاز خنثی در مقابل عوامل اتمسفریک، بویژه ترکیب با اکسیژن حفظ می شود. اگر هر یک از جوش ها را طولانی مدت انجام دهید ، قطعه کار در آن منطقه گرم می شود و می تواند پیچ خورده یا به خطر بیفتد ، بنابراین بهتر است زمان کمی جوشکاری را در یک نقطه انجام دهید ، به مکان دیگری بروید و بعد دوباره برگردید تا آنچه را که در آن محل، جا مانده است به پایان برسانید. در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی اطلاعات لازم در خصوص معایب و مزایای استفاده از دستگاه جوشکاری آرگون و همچنین طریقه محافظت از خود در برابر عوارض ناشی از آن را شرح دهیم. آیا جوشکاری گاز آرگون برای انسان مضر است؟

جوش کاری آرگون

لذا در صورتیکه تمایل به ورود به بازار کار جوشکاری (جوشکاری آرگون) را دارید. در بعضی از کشورها به جای آرگون از هلیوم استفاده میشود و به نسبت آرگون درصد کمتری را شامل میشود و باید آن را از جو استخراج کرد در نتیجه هلیوم را گرانتر از آرگون میدانند. و همچنین رزوه آن با انبردست محکم شده باشد. همچنین موارد عمومی مانند: مشکلات عضلانی و استخوانی، صدمه به شبکیه چشم در اثر اشعه مادونقرمز و ضایعات پوستی در اثر گرمای بیشازحد، مشکلاتی هستند که در طولانیمدت بروز میکند. همچنین عیب یابی فرآیند جوشکاری آرگون برای کسانی که تازه شروع به فعالیت کرده اند کمی دشوار می باشد. این کار را چند بار قبل از شروع جوشکاری انجام دهید تا بتوانید احساس درستی از روند کار داشته باشید و بفهمید که از چه سیم و چه تنظیمات برقی می خواهید استفاده کنید. اگر این اولین بار است که جوش کاری انجام می دهید ، می توانید قبل از جوشاندن دو قطعه فلز با یکدیگر ، فقط یک لکه جوش را تمرین کنید. کارایی دستگاه جوش AC/DC همانطور که از نامش نیز پیداست با سایر دستگاه های جوش متفاوت است و با دو جریان ac و dc کار میکند.

در شرکت جوش و برش تسلا دستگاه جوش آرگون AC/DC ماسفتی برند تسلا و دستگاه جوش جوش آرگون AC/DC آی جی بی تی برند تسلا و دستگاه جوش آرگون ac/dc 200 با بهترین کیفیت ارائه می شود. به عنوان مثال ترکیب گاز آرگون و دی اکسید کربن برای جوشکاری به روش تیگ، بلافاصله منجر به آلودگی محیط کار می شود. این شیوه به راحتی می تواند در تمام وضعیت ها استفاده شود. از الکترودی با قطر نسبتاً کم استفاده می شود، که باعث بالا رفتن چگالی جریان می شود. در بیشتر موارد، فیلرها به شکل سیم به صورت دستی به حوضچه مذاب اضافه می شود، اما در برخی از موارد فیلر به صورت خودکار اضافه می شود، که اغلب در قرقره ها یا کویل ها قرار می گیرد. در جوش CO2 به دلیل این که تجهیزات و ادوات جوشکاری نسبت به جوشهای دیگر بیشتر است لذا عیوب آن هم نسبت به جوشهای دیگر بیشتر است. W و اسم آلمانی آن WIG است . اگر به ظاهر جوش اهمیتی نمی دهید ، پس، جوشکاری شما انجام شده است و همه چیز تمام است.

سرباره حذف شده یا بسیار اندک است.

برای دانستن این مفاهیم به تصاویر دقت کنید. استفاده از هلیوم خالص برای جوشکاری TIG خیلی کم و به ندرت مورد استفاده قرار میگیرد.اما استفاده از مخلوط آرگون و هلیوم (I3) با هلیم 25، 50 یا 75 درصد؛ طی چند سال گذشته افزایش یافته است. آسيبهاي اکولوژي گاز آرگون گزارش نشده است. طول این سیمها بین 61 تا 91 سانتیمتر است و به صورت کلاف شده عرضه می گردد. در نتیجه استفاده از جریان متناوب منجر به کاهش گرمای الکترود شده و طول عمر آن را افزایش میدهد. الکترود غیرمصرفی از جنس تنگستن و بعضاً آلیاژهای آن (معمولاً با 2درصد توریم) بوده که نقطه ذوب بالایی (بالاتر از 3400 درجه سانتیگراد) را دارا میباشد. همانطور که میدانیم جوش ایدهآل و خالی از نقص تقریباً غیر ممکن است و معمولاً. سرباره حذف شده یا بسیار اندک است. منابع قدرت عمدتاً ترانسفورماتور – یکسوساز و یا ژنراتور هستند . اگر از قدرت کم استفاده کنید نمی توانید بدرستی قطعه را جوش دهید و اگر هم از توان زیاد استفاده کنید خود قطعه ذوب خواهد شد . در این کتاب از برخی علائم و حروف اختصاری استفاده شده، پیشنهاد میشود قبل از آغاز مطالعه به قسمت آخر کتاب مراجعه کنیدو علائم را مرور کرده و بهخاطر بسپارید. Content was gen​er at᠎ed with GSA C᠎onte nt Generator DEMO.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.