خودی: دولت به طور جدی در حال بررسی برنامه ریزی یک «سفر ارزان» است

[ad_1]

معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز (سه‌شنبه) با حضور در ستاد هماهنگی خدمات سفر ضمن ارائه توضیحاتی از سوی مسئولان دستگاه‌های ذی‌صلاح، علاوه بر ویدئو کنفرانس با استانداران سراسر کشور طی روند خدمات رسانی و اقدامات انجام شده در راستای تسهیل امور سفر سفر و افزایش رفاه و امکانات پزشکی. مخصوص مسافران و گردشگران نوروزی بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد مخبر با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم عزم جدی برای تقویت و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دارد، اظهار کرد: مدیریت صحیح گردشگری در دولت و انسجام، همکاری و هم افزایی همه دستگاه های ذیربط موجب شده است. باعث افزایش حجم سفرهای نوروزی نسبت به سال 98 و همچنین تقویت شور و امید در بین مردم شد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به شیوع کرونا در سال‌های گذشته و همچنین تکمیل مراحل واکسیناسیون در دولت سیزدهم، گفت: رونق سفرها در نوروز امسال در ابتدای شیوع کرونا بودیم.

مخبر از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به دلیل تشکیل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و همچنین ستاد متناظر آن در تمامی استان ها و همکاری و هماهنگی همه دستگاه ها برای مشارکت در مدیریت سفرهای نوروزی. سفر می تواند الگویی مناسب برای سایر امور مدیریتی و اجرایی کشور باشد.

مخبر با تاکید بر اینکه ظرفیت، خلاقیت و امکانات موجود در بین مردم را در هیچ دستگاه دولتی و اجرایی نمی توان یافت، گفت: استفاده از ظرفیت مردم در همه عرصه ها زمینه ساز موفقیت و به ثمر رسیدن کارها است؛ در حالی که این ظرفیت و توانمندی مردم در همه عرصه ها وجود دارد. اما هنوز نتوانسته ایم مردم را سرلوحه بحث گردشگری قرار دهیم و وزارت میراث و سایر ارگان ها باید با مدیریت صحیح این تاخیر در حوزه گردشگری کشور را جبران کنند.

معاون اول رئیس جمهور وجود چهار فصل و طبیعت دست نخورده را از نعمت های بزرگ برای کشور دانست و با اشاره به حجم بالای گردشگران ورودی به تهران خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی وزارت میراث شاهد بودیم که تعداد زیادی از مردم از کشور وارد می شوند. تاریخی، تفریحی و از شهر تهران بازدید کردند.

مخبر با اشاره به ظرفیت بالای دسترسی به دریا و وجود سواحل در کشور گفت: برای بحث گردشگری دریایی باید از ظرفیت دریا در شمال و جنوب کشور به خوبی استفاده شود.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: گردشگری یک قابلیت مغفول در کشور است که تاکنون سرمایه گذاری های لازم در این زمینه صورت نگرفته است و توجه و سرمایه گذاری در این بخش می تواند بسیار سودآورتر از سایر بخش های اقتصادی باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین از دولت و دستگاه‌های اجرایی خواست تا امکان و پیگیری‌هایی را از جمله تأمین ساختمان‌ها و امکانات عمومی و دولتی در استان‌های کشور در سفرها به‌ویژه تعطیلات نوروزی بررسی کنند تا مردم در دستور کار قرار گیرند.

این مخبر همچنین تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد سفرهای نوروزی و شور و امید در کشور در ایام نوروز، دستگاه های آسیب شناسی مربوطه اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند و همچنین برخی کاستی ها، کمبودها و مشکلات را بررسی و پیگیری کنند. ارائه خدمات مطلوب برای مردم، روند رو به رشد سفر امسال برای سالهای آینده ادامه خواهد داشت.

معاون اول رئیس جمهور همچنین استفاده از ظرفیت گروه های جهادی در انجام سفرهای نوروزی 1401 را از دیگر نکات مثبت ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر عنوان کرد و ادامه داد: ظرفیت و انگیزه بالای گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مردم. باید مورد توجه قرار گیرد و از این ظرفیت برای کنترل راه ها و خدمات رسانی به مردم به ویژه در بخش پزشکی در سال های آینده استفاده شود.

این مخبر با اشاره به گزارش پلیس راهور ناجا و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر کاهش تلفات و تصادفات جاده ای در سال جاری نسبت به سال های گذشته، گفت: تاکید ویژه هیئت دولت بر اصلاح نقاط حادثه خیز یکی از مهمترین موارد بود. عواملی که در کاهش تعداد تصادفات و تلفات جاده ای موثر بوده است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به گزارش فرمانداران جنوب کشور مبنی بر ورود خیل عظیم گردشگران نوروزی به جزایر جنوبی اشاره کرد و گفت: فعال سازی جزایر باید با کمک در دستور کار قرار گیرد. سازمان بنادر و دریانوردی کشور و دستگاههای ذیربط.» یکی از موهبت های خدادادی کشور است و باید با ایجاد جاذبه های لازم برای دیدار و ورود مردم به این نقاط کشور تا سالیان سال فراهم و تسهیل شود.

این مخبر استاندار هرمزگان را موظف کرد تا پایان امسال علاوه بر جزایر فعلی، جزایر دیگری نیز در این استان به ظرفیت گردشگری کشور اضافه شود و گفت: دولت و همه دستگاه ها و وزارتخانه ها آماده کمک های لازم هستند. و وجوه .

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نگرانی های مقام معظم رهبری در خصوص آمار تصادفات و فوتی ها در جاده ها در ایام نوروز تصریح کرد: باید آرامش مردم را در اختیار شهرهای محل زندگی خود قرار داد.

این مخبر در ادامه گفت: در دولت سیزدهم تصمیمات جدی برای افزایش تسهیلات اقامتی اتخاذ شده است و امیدواریم در چهار سال آینده بتوانیم بخشی از مشکلات و مسائل این حوزه را برطرف کنیم تا تسهیلات اقامتی برای مردم فراهم شود. در نقاط دیدنی از کشور.”

معاون اول رئیس جمهور همچنین بر لزوم سفر ارزان برای مردم تاکید کرد و گفت: دولت به طور جدی در حال بررسی طرح های “سفر ارزان” است و وزارت میراث نیز در حال بررسی برنامه هایی برای رفع این مشکل است.

دکتر. مخبر رسیدگی به زیبایی مناطق و جلوگیری از ورود زباله و زباله به محیط های طبیعی را از دیگر وظایف اساسی دولت دانست و از وزارتخانه های کشور، میراث و صنایع دستی خواست در این زمینه اقدامات و اقدامات لازم را انجام دهند. .

مخبر در پایان تصریح کرد: بحث سفر و گردشگری مختص زمان خاصی از سال نیست و دستگاه های ذی صلاح باید در طول سال آمادگی های لازم را در این زمینه داشته باشند و بتوانند از تعطیلات استفاده و سازماندهی کنند. امسال. سال برای استفاده و ارائه مردم از نقاط مختلف کشور برای لذت بردن در فصول مختلف.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین با قدردانی از دستگاه های ذیربط که در هفته های اخیر با همدلی و انسجام کارنامه قابل قبولی در خدمت رسانی به مردم در ایام نوروز از خود به جای گذاشتند، خاطرنشان کرد: دولت مردمی نشان داده است که می تواند در زمینه های مهم در یک زمینه اقدامات مهمی انجام دهد. اردو با کمک مردم

وی ادامه داد: تمامی فرمانداران در ایام نوروز وظایف خود را به خوبی انجام دادند و همکاری لازم بین تمامی دستگاه ها برای خدمت رسانی به مردم با وجود افزایش سفر و حجم بالای گردشگران انجام شد.

وی همچنین از حمایت های لازم و همچنین اعلام مصوبات برای سفر نوروزی مردم از مخبر قدردانی کرد.

استانداران پنج کشور همچنین گزارشی به صورت ویدئو کنفرانس از جمع آوری ترافیک و اسکان، آمار فوتی ها و مصدومان با تاکید بر کاهش تصادفات جاده ای در نوروز امسال نسبت به سال های گذشته، بازدید از موزه ها و جاذبه های گردشگری، اصلاح طغیان ها ارائه کردند. از تصادفات کاهش قربانیان و تصادفات جاده ای، جهش گردشگری دریایی، افزایش حضور گردشگران در جزایر جنوب کشور، نحوه آماده سازی و تجهیز مراکز اقامتی و مدارس، تامین غذای عمومی و آرد و نان برای استان های دارای بالا مقاصد گردشگری گردشگری، نظارت بر مجتمع های خارج از جاده و همچنین پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی در اکوتوریسم و ​​روستاهای کشور.

معاون اول رئیس جمهور پیش از این مراسم از نمایشگاهی از مجموعه اقدامات و تلاش های دستگاه های مختلف برای ایمن سازی سفرهای نوروزی برای مردم بازدید کرد.

در این مراسم که نمایندگانی از 23 دستگاه از جمله راهور ناجا، سازمان اورژانس کشور، جمعیت هلال احمر و وزارتخانه های آموزش و پرورش، راه و شهرسازی و … حضور داشتند، دستگاه های مسئول در ستاد هماهنگی خدمات سفر. از اقدامات انجام شده اطلاع رسانی کرد. ماموریت های اورژانس و وزارت بهداشت برای درمان مصدومان حوادث در محل و همچنین تحویل سریع و به موقع مصدومان به مراکز درمانی و بیمارستان ها، آموزش و اسکان نوروزی در مدارس و اسکان، استقرار پست های بهداشتی، خدماتی، افزایش داوطلبان و امدادگران جوان جمعیت هلال احمر همچنین 35 ایستگاه ویژه امدادی را برای خواهران فراهم کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.