انتقاد از اتفاقات ورزشگاه مشهد / انتصاب امام جمعه کاشان / واکنش اولیانوف به اظهارات بورل

[ad_1]

نقش روسیه در مذاکرات وین / رویدادهای ورزشگاه مشهد / بیمه سلامت / حقوق نجومی / انتصاب امام جمعه کاشان و … از پربازدیدترین و خبرسازترین موضوعات سرمقاله سیاسی ایسنا بود که مشروح آن به شرح زیر است.

به گزارش ایسنا، واکنش نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین و مذاکره کننده ارشد این کشور در برجام به اظهارات اخیر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر “مشکلات روسیه در مذاکرات” در راس مناظره مردمی امروز قرار گرفت. اخبار.

میخائیل اولیانوف با ارسال یک توییت در صفحه شخصی خود؛ وی اظهارات بورل را نامناسب خواند و نوشت: هیچ توجیهی وجود ندارد، آقای بورل یک روز هم در مذاکرات وین درباره برجام حضور نداشت و نیازی به درک وضعیت واقعی ندارد، هیچ توجیهی وجود ندارد.

توییت یک عضو کمیته و شوراهای امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افکار عمومی به اخبار دیگری از اتفاقات روز گذشته در ورزشگاه مشهد علاقه مند شدند.

جلال رشیدی کوچی در صفحه شخصی خود در توییتر از سوالی از وزرای ورزش و کشور درباره اتفاقات رخ داده در ورزشگاه مشهد خبر داد و نوشت: یکشنبه 14 فروردین سوال خود را درباره اتفاقات تلخ ورزشگاه مشهد مطرح می کنم. این رفتارهای ناشایست که اعتماد را از بین می برد و بهانه ای برای ضدانقلاب می دهد باید یک بار برای همیشه متوقف شود.

تیم ملی فوتبال کشورمان روز گذشته در ورزشگاه اما رضا(ع) مشهد به مصاف تیم لبنانی رفت که با وجود بلیت فروشی به بانوان، اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند. طبق تصاویر منتشر شده، زنان با در دست داشتن بلیط بازی اجازه ورود به ورزشگاه را ندارند.

در این رابطه، رئیس مجلس وی به کمیته امور داخلی مجلس دستور داد تا «بی احترامی به زنان در مسابقه فوتبال ایران و لبنان» را بررسی کند.

همچنین علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در جلسه هیئت دولت از موضوع ممانعت از ورود بانوان به ورزشگاه در بازی ایران و لبنان خبر داد و افزود: در این جلسه رئيس جمهور وزیر کشور را موظف کرد تمامی جوانب حواشی ایجاد شده را بررسی و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی وی در همین جلسه همچنین بر انجام اقدامات باشکوه در رابطه با کار دانش بنیان با همکاری جهاددانشگاهی تاکید کرد و افزود: در رابطه با فعالیت های دانش بنیان، جهاد دانشگاهی باید با اقدامات باشکوه و ارزنده آغاز شود.

دادستان کل وی همچنین این اتفاق را نشانه ضعف مدیریت دانست و افزود: از طرف خودم از بانوان عذرخواهی می کنم. امیدواریم در آینده شاهد چنین کمبودها و مشکلاتی نباشیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری تصریح کرد: بلیت فروشی و ممانعت از حضور مردم در ورزشگاه قابل قبول نیست و برای آن عذرخواهی کافی نیست، بلکه وجوه دریافتی از فروش بلیت ها نیز باید باشد. به مردم بازگشت که عذرخواهی جدی می کنند.

خانواده های تحت پوشش بیمه سلامت نیز هدف توئیت رئیس مجلس شورای اسلامی قرار گرفتند.

محمد باقر قالیباف وی در توئیتی در صفحه شخصی خود نوشت: بر اساس قانون بودجه 1401 دولت موظف است خانواده های سه دهک پایین فاقد بیمه درمانی را به صورت رایگان تحت پوشش قرار دهد.

در دیگری شما صاحب شریعتی نیاسر رئیس هیأت تحقیق و تفحص از حقوق نجومی در مجلس از ساز و کار مجلس برای جلوگیری از پرداخت دستمزدهای نجومی در سال 1401 خبر داد و تاکید کرد: یکی از دلایل تخلف در پرداخت دستمزدهای نجومی، صدور انواع فیش و مزایا بود که در قانون بودجه سال 1401 مجلس مسدود شد. .

بر اساس قانون بودجه 1401 کلیه دستگاه های مشمول این قانون موظفند ماهانه کلیه پرداخت های قانونی به کارکنان (دریافت) را به صورت ماهانه ثبت کنند و داشتن هر گونه سند (فیش) دیگر با هر عنوانی غیر قانونی تلقی می شود.

امروز نیز با حکم رهبر انقلابحجت الاسلام سید سعید حسینی به امامت جمعه و نماینده ولی فقیه در کاشان منصوب شد.

در بخشی از متن تصمیم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام سید سعید حسینی، آمده است: گذشته کاشان سرشار از افتخارات علمی و ادبی و تاریخ معاصر آن مزین به مبارزات انقلابی و بینش دینی و سیاسی است که این همه به برکت با ایمان و مسئولیت مردم عزیزش خوشنویسی نخبه و با استعداد است. امیدوارم تمام توان خود را در جهت تامین نیازهای روحی، فکری و اجتماعی آنان و بالاتر از همه کمک به جوانان عزیز با زبان و کار در راه اعتلای دین و انقلاب به کار بندید.

گزارش ایسنا با عنواننقطه حیرت غربی ها«نقش سربازان گمنام امام زمان (عج) در ایجاد امنیت 24 ساعته در کشورمان از دیگر اخباری بود که افکار عمومی را مورد توجه قرار داد.

در بخشی از این گزارش با اشاره به جنگ های سوریه، عراق، یمن، بحرین، افغانستان و… آمده است: شاید اگر ناامنی همسایگان نبود، فعالیت سربازان گمنام امام زمان(عج) زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به اندازه آنها ملموس نبود، اما این حادثه در همسایگی ما وجود این نیروها را ملموس کرد و همگان می توانند به قدرت و اهمیت حضور این نیروها در امنیت ایران اسلامی بیشتر پی ببرند. نسبت به قبل.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.