خراسان رضوی پایتخت معنوی و مذهبی ایران اسلامی است

[ad_1]

رئیس جمهور گفت: مشکلات و نیازهای استان خراسان رضوی قبل از سفر استانی بررسی و شناسایی شد و در این سفر تصمیمات لازم برای توسعه استان و رفع مشکلات مردم اتخاذ می شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی چهارشنبه شب در فرودگاه مشهد در جمع خبرنگاران درباره مهم ترین برنامه ها و اهداف سفر به خراسان رضوی اظهار کرد: استان خراسان رضوی منطقه ای تمدنی، فرهنگی و تاریخی برای ایرانیان و پایتخت مذهبی ایران است. ایران اسلامی. و حرم علی بن موسی الرضا (ع) و ولایتی است که فقها و فیلسوفان و شاعران و سرداران و رزمندگان بزرگ در آن پرورش یافته اند و نه تنها جایگاه علم و دانش و فرهنگ ایران اسلامی است که همچنین به جهان شیعه و جهان اسلام.

رئیس جمهور با بیان اینکه استان خراسان رضوی به برکت وجود حرم مطهر رضوی (ع) از قابلیت های فراوانی برخوردار است، گفت: یکی از مهم ترین قابلیت های این استان وجود نیروی کار تحصیل کرده و کارآمد است.

رئیسی با اشاره به وجود مراکز تولید دانش بنیان در استان تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان متعدد در استان خراسان رضوی از جمله بخش هایی هستند که می توانند بین اشتغال و تولید دانش بنیان پیوند برقرار کنند.

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های گسترده و متنوع در استان خراسان رضوی تاکید کرد: با وجود توانمندی های گسترده در استان و به برکت حضرت رضا (ع) و مردم بسیار باهوش، این منطقه به هیچ وجه زیبنده استان خراسان رضوی نیست. .

رئیسی گفت: مسئولان مربوطه پیش از انجام این سفر استانی با نماینده ولی فقیه در استان، استاندار خراسان و فرهیختگان و کارشناسان استان، تولیت آستان قدس رضوی دیدار و به تحلیل مشکلات پرداختند. و نیازهای استان تصمیماتی برای رفع مشکلات استان اتخاذ می شود تا مردم عزیز استان شاهد اقداماتی باشند که وضعیت استان و زندگی آنها را تغییر می دهد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.