محسن رضایی: بازارهای ایران نیاز به اصلاح دارند

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه بازارها در ایران باید اصلاح شود، گفت: این کار در کشور شروع شده و امیدواریم ادامه پیدا کند.

محسن رضایی در حاشیه بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شرکت دعبل خزایی و مجتمع پرورش ماهی آزادگان که در شب اول فروردین ماه سال جاری انجام شد، در جمع خبرنگاران گفت: در جنوب اهواز کارهای بسیار خوبی انجام شده است و در در همین راستا، یک موسسه دانش در دانشگاه زنجان طرحی را برای بازیافت پساب نیشکر تدوین کرده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: پسابی که وارد محیط زیست می شود و آن را تخریب می کند وارد تاسیسات این طرح می شود و از این پساب ضد محیطی سه محصول تهیه می شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از محصولات تولید شده از این پساب، خوراک دام است، افزود: ما در کشور به شدت به خوراک دام نیاز داریم و از این حیث معمولا واردات انجام می شود.

رضایی ادامه داد: این کارخانه از این پساب کود تولید می کند که برای کشاورزی بسیار مفید است. ضمناً این پساب که ضد محیط زیست است از این تصفیه خانه و آب خالص خارج شده و به چرخه کشاورزی باز می گردد.

وی با اشاره به بازدید از مجتمع پرورش ماهی آزادگان افزود: این مجتمع صیادی در فاز اول حدود 10 هزار تن و در فاز دوم حدود 16 تا 17 هزار تن تولید ماهی دارد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه فاز اول این مجتمع مدت هاست راه اندازی شده است، گفت: کار خوبی که ماهی داران این مجتمع انجام داده اند کشاورزی تلفیقی است.

رضایی ادامه داد: با این کار درآمد هر هکتار افزایش یافته و زمینه برای افزایش توان کشاورزان برای توسعه کار فراهم می شود.

وی مشکل کشاورزی ایران را پایین بودن درآمد در هکتار دانست و افزود: این موضوع باعث می شود کشاورزان نتوانند کشاورزی خود را توسعه و نوسازی کنند و به حاشیه شهرها با خشکسالی برسند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: برای افزایش درآمد کشاورزان باید کشاورزی تلفیقی توسعه یابد.

رضایی با بیان اینکه باید بازارها در ایران اصلاح شود، افزود: این کار در کشور شروع شده و امیدواریم ادامه پیدا کند.

وی افزود: صنایع پایین دستی کشاورزی، پتروشیمی و فولاد در کشور وجود ندارد و این به تولید داخلی آسیب می زند. تولید در کشور تولید خوبی است اما زمانی که صنایع تجاری و پایین دستی وجود نداشته باشد باعث عقب ماندگی تولید کشور می شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: این موضوعات در دولت مطرح شده است و امیدواریم برنامه های ما در این حوزه اجرایی شود تا شاهد تحول بسیار خوبی در حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.