توهین به امام (ره) کار زشت و تحقیرآمیزی بود/ قم ساکت نیست

[ad_1]

توهین به امام (ره) کار زشت و تحقیرآمیزی بود/ قم ساکت نیست

ایسنا/ قم خطیب نماز جمعه قم در رابطه با حادثه جنجالی شبی که در حمله به مرقد امام رخ داد، گفت: این زنجیره توطئه هایی است که سلطنت طلبان و منافقین برای آسیب رساندن به صفوف ایران دنبال می کنند. که پست و پست است.” و مقامات امنیتی مطمئناً از آن پیروی خواهند کرد. قم قهرمان در این درگیری خاموش دست نخواهد نشست.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه نماز جمعه 12 فروردین 1401 قم که در مسجد مقدس قم برگزار شد، با اشاره به روز خدا در 12 فروردین گفت: و این دین ملت ایران است.
وی ادامه داد: مردم ایران پس از قرن‌ها وابستگی، صحنه ایران را با رای خود تغییر دادند و با رشادت فراوان شما و پیشینیان، همه کارت‌های شیطانی برداشته شد و حکومت الهی برپا شد. و این یک فرصت بی نظیر بود. نیمه دوم قرن چهاردهم با نور انقلاب اسلامی و مجاهدت های شهدا و ایثارگران رقم خورد.
وی با اشاره به اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی کم نیست، تصریح کرد: قدرت استکبار جهانی و خارجی کمرنگ شده و در مواردی به صفر رسیده است و کسانی که بر ایران حکومت کردند در برابر خواست ملت ایران زانو زده اند.
مدیر سمینارها گفت: جهاد تبیان می گوید به خاطر برخی بهانه ها و ضعف ها همه این دستاوردها را دست کم نگیرید. هر خصومتی با ایران در هر کجا که باشد قدرت های بزرگ را نابود می کند.
وی گفت: جنگ هشت ساله با حضور اکثر قدرت های جهانی قابل تصور نبود، در کشور جنایت های مختلفی از بالاترین مقام ها گرفته تا جوانان عزیز با تحریم های ظالمانه بر ما تحمیل شد که هر ابرقدرتی را سرنگون می کند.
وی ادامه داد: اختاپوس تبلیغاتی علیه ایران استفاده شد، در حال حاضر بیش از 300 شبکه علیه ما فعالیت می کنند، ایشان ایستاد.
خطیب نماز جمعه قم گفت: این بدان معنا نیست که ما ضعیف نیستیم، بلکه این ملت می‌تواند روی پای خود بایستد و بدون تسلیم شدن در برابر دشمنان ایران و اسلام، مسیر تکامل را طی کند و دشمنان بدانند که ملت تمام این سختی ها را تحمل کرده است». و امروز قیام خواهد کرد و مشکلات خودرو و بورس و … را حل خواهد کرد و آرزوی سقوط و تجزیه ایران را در دل خود خواهد گذاشت.
وی درباره بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و سمینارهای حضوری گفت: با توجه به افت نسبی تاج و خدشه دار شدن نظام فرهنگی و علمی کودکان، مقرر شد این آموزش ها در شخص؛” و باید از همه معلمان و مربیان و سایر نهادهای علمی و مادرانی که در خانه برای حفظ نظام آموزشی تلاش کرده اند تشکر کرد.
یکی از اعضای شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به ماه رمضان و فرصت تبلیغ گفت: همه ما روحانیون باید در هر زمان که می توانیم در تبیین و تبیین معارف الهی تلاش کنیم و با رعایت موازین برای رونق مساجد تلاش کنیم. دستورالعمل های بهداشتی.” برنامه های فرهنگی و شناختی مناسب باید افزایش یابد. بسیاری از سختی ها و مشکلات فرهنگی را باید با ماه مبارک رمضان جبران کرد.
وی ادامه داد: در عرصه بین المللی تلاش گسترده ای برای تضعیف محور مقاومت وجود دارد. ما از مردم عراق می خواهیم که همبستگی خود را نشان دهند. چون دشمنان اسلام می خواهند همبستگی شما را بر هم بزنند.
امام جمعه قم گفت: امیدواریم حرکت عادی سازی روابط با اسرائیل که توسط مزدوران، بدهکاران و افراد غافل آغاز شده، متوقف شود، امت اسلام این عادی سازی را نمی پذیرد یا باید برگردید یا امت. اسلام شما را به راه راست باز خواهد گرداند».
یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در رابطه با حادثه جنجالی شبانه در حمله به حرم امام(ره) گفت: این زنجیره ای از توطئه هاست که سلطنت طلبان و منافقین برای آسیب رساندن به صفوف ایران دنبال می کنند.
وی یادآور شد: این اقدام رذیله و رذیله بوده و مسئولان امنیتی قطعاً آن را پیگیری خواهند کرد. قم قهرمان در آن زمان با یک مقاله شرم آور قیام کرد و انقلاب کرد و امروز جوانان ما در مقابل این درگیری سکوت نخواهند کرد.
آیت الله اعرافی در خطبه اول بیان کرد: رسول الله (ص) می فرمایند اگر مردم می دانستند در ماه رمضان چه برکتی است، دوست دارد در تمام سال رمضان باشد. رمضان دائماً خدا را به خاطر این نعمت شکر می کردی.
وی بابیان اینکه ماه مبارک رمضان ضیافت اولیا و بهترین فرصت هاست، ادامه داد: برخی از بزرگان می گفتند زمان ها فرق نمی کند، اما به دلیل محتوای آن (حوادثی که اتفاق می افتد) است. اما با توجه به روایات می توان گفت که اوقات در ملک و ملکوت متفاوت است و قبل از وقوع مفاد آن ماهیت متفاوتی دارد، همچنان که اجزای روز (صبح، شام و…) متفاوت است. و اثرات متفاوتی دارند.
مدیر سمینارها گفت: اگر چنین باشد بالاترین اوقات ماه رمضان و اوج آن شب های قدر است و همه زمان ها فاصله آن اوج است.
وی ادامه داد: در این زمان قرآن نازل شد و حوادث مهمی در آن رخ داد و در این ظرف بهشتی فرشتگان به ویژه زمین نازل می شوند.
خطیب نماز جمعه گفت: به دلیل جلال و توانایی در این ماه، ثواب اعمال نیک در این ماه مضاعف می شود و رسول خدا (ص) فرمودند تلاوت یک آیه قرآن در این ماه. رمضان مثل از دست دادن قرآن است.»
وی افزود: در ماه رمضان کسانی که جاده رمضان را طی می کنند به جایی می رسند که عمل عادی و گاهی غیرارادی آنها ثواب دارد در حالی که ثواب و عقاب در اعمال اختیاری است. مثلاً روح انسان روزه دار مشمول شرایط روزه است و ثواب دارد.
یکی از اعضای شورای عالی حوزه های علمیه تصریح کرد: به واسطه همین ویژگی ها ظرف رشد فردی و اجتماعی فراهم شده و مقاومت ما در برابر گناه، فساد، شهوت و غضب با روزه تقویت می شود. زیرا روزه اراده انسان را در راه خدا تقویت می کند.
وی بابیان اینکه ماه رمضان یک فرهنگ و یک مکتب تربیتی است، تصریح کرد: روزه خاص این است که دست و جوارح ما در امر خدا باشد.

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.