جوکار: هر سه نیرو باید برای ایراد سخنرانی سال بسیج شوند

[ad_1]

رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با تجاری سازی اندیشه های جوانان، فناوری ها و دانش های جدیدی در داخل کشور ایجاد می شود که می تواند از وابستگی کشور به خارج بکاهد.

محمدصالح جوکار در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به انتصاب سال 1401 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید، اظهار کرد: طی چند سال گذشته مقام معظم رهبری بر اساس اقداماتی که در حوزه حکومت داری انجام داده اند، منصوب کردند. هر سال عنوانی که ایجاب می کرد این موضوع خاص در اولویت مسئولان، کارگزاران و همه قوا باشد.» تلاش برای تحقق آن در واقع نوعی گفتار برای جامعه است. سه قوه، مجریه قوه مقننه و قضائیه این گفتمان را عملیاتی کنند.

هر سه نیرو باید برای ایراد سخنرانی سال بسیج شوند

وی افزود: هر سه قوه باید برای اجرای این گفتمان بسیج شوند و در جهت ترویج، پرورش و عملیاتی شدن این گفتمان گام بردارند. حضرت آقا در ابتدای سال تاکید کردند که شعار سال نباید فقط در صفحه روزنامه ها باشد یا گاهی همایش ها و سمینارهای بی نتیجه در آن برگزار شود، باید محتوای لازم برای اجرای آن سخنرانی را ایجاد کرد و نه فقط یک پوسته و ظاهر برای آن ایجاد کنید.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر در شرایط تحریم نیازمند خلاقیت و نبوغ جوانان در حوزه فناوری و دانش فناورانه هستیم. ما باید به جوانان خود اجازه دهیم تا ایده های خود را تجاری سازی کنند و فناوری ها و دانش های جدید را در داخل کشور ایجاد کنند که وابستگی ما به خارج را کاهش دهد. تا به حال بیشتر فناوری هایی که در کشور داشتیم وارداتی بود.

وی در ادامه تاکید کرد:در راستای گفتمان اقتصاد دانش بنیان و حرکت به سمت تولید دانش بنیان، فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی ارائه می شود. حمایت و بسترسازی برای شرکت های دانش بنیان که محصولات دانش بنیان تولید می کنند بسیار مهم است. امروزه پارک های علم و فناوری نقش مهمی را ایفا می کنند. به نظر من از این نظر باید در هر استان و شهرستانی کارگروهی تشکیل شود و در راستای افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و ارتقای کیفیت تولیدات آنها پیش برویم.

رئیس کمیته امور داخله و شوراها گفت: اگر به گفتمان اقتصاد دانش بنیان و تولید دانش بنیان توجه کنیم، قطعاً بستر مناسبی برای اشتغال زایی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی ما فراهم می شود. تا به امروز، ایجاد شغل ما سخت‌افزار فشرده‌تر بوده و به نیروی کار ساده نیاز داشته و به دنبال آن نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ما افزایش یافته است.

جوکار در پایان تاکید کرد: با حمایت از شرکت های دانش بنیان هم از تولید حمایت می شود و هم بستر اشتغال زایی برای جوانان ما ایجاد می شود. یقیناً کالاها و خدماتی که توسط این شرکت های دانش بنیان به مردم ارائه می شود، می تواند حس غرور ملی را در ما برانگیزد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.