موارد استفاده گیج روغنی و مزایای استفاده از آن صنعت کوشان (3)

موارد استفاده گیج روغنی و مزایای استفاده از آن – صنعت کوشان
گیج روغنی

گیج های فشار که به آنها فشارسنج و مانومتر نیز گفته می شود، معمولا برای سنجش فشار مخزنی که به آنها متصل است استفاده می شوند. گیج های فشار خشک نقش مهمی در صنعت و تجارت دارند. به دلیل مناسب بودن قیمت گیج فشار FG این محصول بسیار پرطرفدار است. شرکت آرکا کنترل میتواند این محصول را با کیفیت تضمینی و قیمت مناسب در اختیار عزیزان متقاضی داخل کشور قرار دهد. دمای بالا، ارتعاش و لرزش میتواند به گیج فشار خشک آسیب وارد کند در صورتیکه گیج فشار روغنی در این شرایط سخت مقاومتی خوب و عملکردی بهینه دارد. گیج فشار روغنی چیست و چگونه عمل می کند؟ مانومتر ( گیج فشار ) های اندازه گیری فشار معمولا افقی ( رزوه از پشت ) یا ایستاده ( رزوه از زیر ) هستند. به گیج های ایستاده مانومتر عمودی نیز گفته میشود. مانومتر روغنی ویک 25 بار صفحه 10 سانت برای اندازه گیری فشار در صنایع مختلف و سیستم های گرمایش مرکزی قابل استفاده است. در این حالت عقربه به صورت آزادانه حرکت می کند و از آن در کمپرسورهای هوا، اغلب ماشینآلات صنعتی و برخی از پمپ های صنعتی استفاده می شود.

چرا استفاده از پرشر گیچ روغنی ترجیح داده می شود؟

کاربرد گیج فشار خشک در کمپرسورهای هوا، اغلب ماشینآلات صنعتی و برخی از پمپ های صنعتی می باشد. وجود صفحه Safety Glass در چیج های فشار ساخت شرکت ویکا باعث شده این گیج ها برای اپراتور و سیستم امنیت بیشتری را فراهم کنند. چرا استفاده از گیج فشار روغنی بهتر است؟ چرا استفاده از پرشر گیچ روغنی ترجیح داده می شود؟ شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش پرشر گیج روغن برندهای ویکا، پرشر گیج ایندومارت و دیگر برندها در تهران و شهرستان ها می باشد. نحوه اندازه گیری فشار در گیج فشار روغنی همانند ابزار های دیگر مانند سوئیچ فشار و ترانسمیتر فشار است. هم چنین بدنه گیج های فشار روغنی معمولا با کیفیت تر و و مقاوم تر است. موارد مصرف گیج فشار و یا مانومتر چیست ؟ مانومتر های کپسولی جهت اندازه گیری فشارهای مثبت و منفی در رنج پایین 0.5-0 میلی بار و 0 الی 1 بار مناسب می باشد. علاوه بر کیفیت و کاربرد، تفاوت میان گیج های فشار خشک و روغنی در قیمت آنها می باشد. Th is was g᠎ener at᠎ed ᠎with G᠎SA᠎ Conte nt Generator Dem᠎over​sion.

گیج های فشار خشک نقش بسیار مهمی در صنعت و تجارت دارند.

نشان دهنده فشار روغنی FG از مانومتر های ارزان و قیمت مناسب است. صفحه این فشار سنج، بر حسب واحد های بار و PSI درجه بندی شده است. در این نوع گیج فشار، همان طور که گفته شد یک لوله خمیده وجود دارد که یک انتهای آن بسته و انتهای دیگر آن به سیالی که قرار است فشار آن اندازه گیری شود وصل است. سمت متصل به سیال فیکس بوده و سمت دیگر که به عقربه متصل است. هنگامی که سیال با فشار وارد می شود، به دلیل اختلاف اندازه محیط درونی و بیرونی، لوله تمایل به راست شدن پیدا می کند. گیج های فشار خشک کاربردهای زیادی دارند، اما در عین حال به دلیل خشک بودن ممکن است توسط رطوبت داخل محیط آسیب ببینند و مقادیر اندازه گیری شده توسط آنها خوانا و دقیق نباشد. گیج های فشار خشک نقش بسیار مهمی در صنعت و تجارت دارند. گیج فشار روغنی به گونهای طراحی شده که بتواند در شرایط نامطلوب، عملکردی گیج روغنی بهینه داشته باشد. گیج فشار روغنی ویک 25 بار صفحه 10 سانت در کارخانه WEIKE چین و مطابق با استانداردهای جهانی طراحی و تولید شده است. گیج فشار روغنی یا فشارسنج روغنی در تجهیزاتی که همراه با لرزش میباشد و نیاز به خواندن دقیق عقربههای گیج فشار میباشد استفاده میشود که در آن محلول پارافین مایع تزریق میگردد.

در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در امر انتخاب و خرید ابزار اندازه گیری و هم چنین دیگر تجهیزات تصفیه آب، می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان مجموعه آبین از امکان مشاوره رایگان مجموعه ما بهره مند شوید. این فشارسنجها به دلیل وجود روغن، در برابر ضربه و یا سایش نیز مقاومت بسیار بهتری دارند و همین امر موجب میشود که این فشارسنجها دوام بسیار بیشتری داشته باشند. با این حال، همین امر نیزسبب میشود که این فشارسنجها نسبت به انواع خشک، از قیمت بالاتری بهره مند باشند. اصولا قیمت گیج ها با بزرگ شدن سایز صفحه یا لنز آنها افزایش می یابد.و تغییر قیمت ناشی از افزایش فشار ناچیز است. گیج فشار روغنی هم برای استفاده در شرایط سخت طراحی شده و هم در طولانی مدت مقرون به صرفه است. به صورت کلی میتوان گفت این مدل طراحی مقاومی دارد. روش dead weigh tester که در این مورد با استفاده از وزنه ، که هر وزنه تولید نیروی معینی میکند؛ فشار به دستگاه اعمال میشود که با تست چند وزنه روی گیج فشار معیوب میتوان به نوع خطای آن پی برد. برای این منظور میتوان سیگنال الکتریکی را در نظر گرفت.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.