اولویت های هشت گانه زندانیان برای سال 1401

[ad_1]

رئیس سازمان زندان ها در دیدار با مدیران زندان های سراسر کشور، اولویت های سال 1401 را تشریح کرد و بر ضرورت ساماندهی فرآیندهای زندانبانی، گسترش اشتغال زندانیان، شناسایی نیروهای نخبه برای پست های مدیریتی و توجه به خانواده ها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، دکتر غلامعلی محمدی در اولین نشست ملی با مسئولان و مدیران استانی در سال جدید به تشریح اولویت های طراحی سازمان در سال 1401 پرداخت و خواستار تلاش جدی مدیران برای اجرای دقیق این اولویت ها، کیفیت خدمات و کاهش هزینه ها شد.

رئیس سازمان زندان ها در یک ویدئو کنفرانس با اشاره به عملکرد این سازمان در سال گذشته گفت: در یک سال گذشته اقدامات متعددی با هدف توسعه سامانه های الکترونیکی، کاهش جمعیت کیفری و گسترش اشتغال زندانیان انجام شده است. “از همکاران متشکرم.

وی گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده برای ارائه صحافی الکترونیکی برحسب نیاز سازمان و احکام صادره از سوی مراجع محترم قضایی، نه تنها این تعداد عنوان ارائه شده است، بلکه تعداد قابل توجهی نیز داریم که می توان با رای دادگاه به دست آمده است.” بیایید یک زندانی بگذاریم.

یکی از اعضای شورای عالی قضایی با اشاره به تأثیر استفاده از مهارهای الکترونیکی در کاهش جمعیت کیفری، کاهش مجازات حبس و همچنین کاهش هزینه نگهداری افراد در زندان، گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده امیدواریم بتوانیم میزان کیفری را افزایش دهیم. تعداد محدودیت ها تا اواسط سال به 30 مورد خواهد رسید. بیایید مطمئن شویم که این نقطه عطفی در استفاده از سیستم های الکترونیکی خواهد بود.

معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاری در بخش اشتغال زندان

محمدی افزود: یکی دیگر از اقدامات مهم در سال گذشته تصویب معافیت مالیاتی سود حاصل از سرمایه گذاری در بخش تولیدی در زندان ها توسط مجلس شورای اسلامی بود که می تواند زمینه را برای استفاده بیشتر کارآفرینان و صاحبان کارگاه های تولیدی برای استفاده زندانیان فراهم کند. «نیروی کار در زندان ها

اعلام اولویت های هشت گانه سازمان زندان ها در سال 1401

رئیس سازمان زندان‌ها به تشریح برنامه‌ها و اولویت‌های سال جدید پرداخت و گفت: انتظار من از همه مدیران و همکاران زندان‌های سراسر کشور این است که برای عملیاتی شدن این برنامه‌ها در سه مقطع کوتاه‌مدت تلاش کنند. پایان خردادماه) در میان مدت (تا پایان شهریور) و بلندمدت (تا پایان سال) برای انجام اقدامات لازم برنامه ریزی شده است.

اولویت اول: اشتغال زندانیان

رئیس سازمان زندان ها در تشریح اولویت اول گفت: اشتغال زندانیان همواره یکی از اولویت ها و برنامه ها بوده است که باید با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به معافیت مالیاتی سرمایه گذاری در اشتغال زندانیان گفت: با توجه به معافیت مالیاتی فرصت مناسبی برای توسعه اشتغال زندان به عنوان مهمترین بستر اصلاح و تربیت فراهم شده است.

وی با اشاره به تعیین استان گیلان به عنوان استان پایلوت توسعه اشتغال حداکثری زندانیان از مدیران کل سایر استان ها خواست زندانی را برای توسعه اشتغال فوق برنامه انتخاب کنند.

اولویت دوم: کاهش جمعیت کیفری زندانها

رئیس سازمان تعزیرات خاطرنشان کرد: بدون کاهش جمعیت کیفری نمی توان برنامه های اصلاحی و تربیتی را به درستی در زندان ها اجرا کرد. ، تا مسئولان زندان افراد واجد شرایط را برای استفاده از این فرصت قانونی شناسایی کنند.

اولویت سوم: بهبود کیفیت غذا

از دیگر تاکیدات رئیس سازمان زندان ها ارتقای کیفیت غذا در زندان ها بود.

وی افزود: در خصوص طبخ غذای زندانیان و سربازان در زندان ها باید حساسیت و مراقبت بیشتری برای ارتقای کیفیت غذا، صرفه جویی در مصرف و کاهش ضایعات صورت گیرد.

اولویت چهارم: بهینه سازی فرآیند

بهبود فرآیندها و بهینه سازی برنامه های اجرایی در زندان ها از دیگر خواسته های مسئول سازمان زندان از سوی کارکنان و مدیران استانی بود.

وی در همین راستا افزود: هدف از بهینه سازی فرآیندها تضمین حقوق شهروندی افراد و ارتقای کیفیت خدمات زندان است.

محمدی با اشاره به نمونه هایی از فرآیندهای زندان که نیاز به بازنگری دارد، گفت: کارگروهی برای احصای تمامی فرآیندها و اعلام نحوه بهبود و بهینه سازی آنها تشکیل می شود تا گزارش جامع خود را تا پایان خرداد ماه ارائه کند. “

اولویت پنجم: به رفاه کارکنان توجه کنید

رئیس سازمان زندان ها توجه به رفاه پرسنل را برای ارتقای بهره وری مردم امری اجتناب ناپذیر دانست و گفت: محل اقامت سازمان در شهرهای مختلف باید قبل از تابستان نوسازی شود تا کارکنان زندان های سراسر کشور بتوانند از آنها استفاده کنند.

اولویت ششم: شناسایی نیروهای کارآمد و نخبه در زندانها

محمدی به دفتر آموزش و تحقیقات سازمان و اداره کل امور کارکنان دستور داد تا با برنامه ریزی صحیح، شناسایی نخبگان در سراسر کشور و برگزاری دوره های آموزشی، این افراد را برای پست های مدیریتی کلیدی در سطوح مختلف سازمان آماده کنند.

وی تصریح کرد: هیئت حاکمه سازمان باید متشکل از افراد با سابقه زندانبانی و آگاه به دانش روز باشد و در این راستا کارگروه تعیین شده موظف است 200 نفر را برای آموزش پست های مدیریتی بر اساس آن انتخاب کند. از شایسته سالاری .

اولویت هفتم: توجه به خانواده زندانیان
رئیس سازمان زندان ها با بیان اینکه توجه به خانواده زندانیان تنها نباید مادی باشد، تصریح کرد: برای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به خانواده های زندانیان، لازم است اساسنامه انجمن حمایت از زندانیان مطابق با آن تغییر یابد. با نیازهای فعلی و شناسایی خانواده هایی که باید به طور دقیق و منصفانه انجام شود.

وی ادامه داد: رسیدگی به خانواده زندانیان در سند تحول قوه قضائیه نیز وظیفه سازمان زندان هاست، لذا امیدوارم بتوانم کمک نهادهای ذیربط را جلب کرده و خانواده هایی را که در تامین معیشت دچار مشکل هستند در اولویت قرار دهم. عمل.

رئیس سازمان زندان ها تاکید کرد: شاخص ارزیابی عملکرد در این حوزه تا پایان تیرماه امسال برای ده درصد خانواده های زندانیان تحت پوشش اشتغال زایی خواهد بود.

اولویت هشتم: توسعه و تجهیز زندانها
آخرین اولویت 1401، بحث توسعه و تجهیز زندان بود که در مورد آن دکتر. محمدی همچنین خواستار تجهیز زندان ها به سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری هوشمند شد.

ما نیاز به یک گام رو به جلو در حوزه ارتباطات اجتماعی داریم

رئیس سازمان زندان ها همچنین نکات دیگری را در دستور کار مدیران زندان های کشور قرار داد که مهم ترین آن اطلاع رسانی کامل و دقیق از خدمات زندان ها و استفاده از توانمندی های رسانه ای است.
محمدی با اشاره به اینکه بسیاری از سازمان های زندان های کشور به درستی اطلاع رسانی نشده اند، گفت: عملکرد ما در حوزه رسانه ضعیف است و نیازمند گامی تحول آفرین در حوزه رسانه هستیم.

وی افزود: بسیاری از خدمات زندان های ما در دنیا بی نظیر است که از جمله آنها می توان به امکان تماس تلفنی از داخل زندان با خانواده، استفاده از سامانه های الکترونیکی، فروشگاه های مستقر در زندان ها، امکانات قضایی و حقوقی و… اشاره کرد. .. که متاسفانه اطلاع رسانی درستی صورت نمی گیرد اما هر روز شاهد هستیم که رسانه های فارسی زبان مستقر در خارج از کشور به بهانه های مختلف سعی در سیاه نمایی و دروغ پردازی دارند.

در ادامه این جلسه معاونین سازمان و برخی از کارکنان و مدیران استانی به ارائه گزارش و بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

گفتنی است رئیس سازمان زندان ها طی حکمی مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات را برای نظارت بر اجرای صحیح برنامه ها بر اساس زمان بندی اعلام شده و ارائه گزارش های لازم منصوب کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.