توسعه روابط تهران و قطر به نفع ملت ها و ملت های منطقه است

[ad_1]

رئیس جمهوری ایران تصریح کرد: امروز اراده جمهوری اسلامی ایران و قطر مبتنی بر توسعه بیشتر روابط دوجانبه است که به نفع دو ملت و ملت منطقه شناخته شده است.

به گزارش ایسنا، آیت الله دکتر. سید ابراهیم رئیسی یکشنبه شب در پاسخ به تماس تلفنی «شیخ حمد بن تمیم آل ثانی» امیر قطر با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، با اشاره به ظرفیت های گسترده برای افزایش سطح روابط و همکاری های دو کشور، گفت: گفت: تهران و دوحه با حضور فعالان، بهره‌گیری از ظرفیت‌های همکاری کامل و ایجاد هماهنگی نزدیک می‌تواند گام‌های موثری در راستای منافع دو ملت و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه بردارد.

رئیس جمهور با اشاره به سفر آتی امیر قطر به تهران در آینده نزدیک خاطرنشان کرد: در این سفر تصمیمات مهمی برای توسعه بیشتر روابط و همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف اتخاذ خواهد شد.

رئیس جمهور همچنین با ابراز خرسندی از میزبانی جام جهانی فوتبال در قطر، برای این کشور آرزوی موفقیت در برگزاری این رویداد مهم ورزشی کرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران آماده میزبانی بازی های جام جهانی در جزیره کیش است. بهترین و باشکوه ترین راه ممکن سایر جزایر نزدیک به قطر هر گونه کمک و مساعدت را انجام خواهند داد و ما اطمینان داریم با برنامه ریزی های انجام شده جهان شاهد بازی های خاطره انگیزی خواهیم بود.

«شیخ حمد بن تمیم آل ثانی» امیر قطر نیز در این تماس تلفنی تاکید کرد که کشورش پس از دیدار و مذاکرات طولانی دو کشور در دوحه، کاملا متعهد به توسعه بیشتر روابط با تهران است. همکاری نقش مهمی دارد.

شیخ حمد بن تمیم آل ثانی با ابراز خرسندی از حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی گفت: در این تورنمنت پذیرای برادرانمان خواهیم بود و گروهی که تیم ملی ایران در آن قرار دارد گروهی حماسی است. و مطمئنا شاهد بازی های جذابی خواهیم بود.” بود.

امیر قطر در پایان گفت: با توجه به همکاری دو کشور در برگزاری مسابقات، وزیر راه قطر به زودی با همتای خود از جزیره کیش دیدار و در مورد نحوه همکاری گفتگو خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.