بازگشت 500 میلیارد تومان به مالباختگان وجوه خانه رامهرمز

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان رئیس جمهور اسبق خوزستان با بیان اینکه در رامهرمز با پدیده عجیب وجوه داخلی مواجه هستیم و چند نفر میلیاردها تومان از مردم سراسر کشور گرفتند، گفت: با فعالیت در این حوزه بیش از 500 میلیارد تومان پول مردم در قالب وجوه خانوارهای شهرستان رامهرمز از مردم سراسر کشور جمع آوری و بدون تشکیل پرونده به مردم بازگردانده شد.

حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری خوزستان که امروز (15 فروردین) برگزار شد، گفت: می تواند به کوچکی شعب یکی از استان ها باشد. همچنین حدود چهار شعبه در دست ساخت داریم که برای کاهش تاخیر انجام شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در ابتدای حضورم در دادگستری خوزستان 13 شعبه حقوقی داشتیم ضمن اینکه 30 شعبه در استان های مشابه فعال بودند، بنابراین با پیگیری های انجام شده مجوز 10 شعبه جدید را گرفتیم که 8 شعبه از این تعداد است. که فعال شده اند.”

مرادی با اشاره به افتتاح دومین مجتمع تجاری کشور در خوزستان گفت: در حوزه شایسته گزینی از توان نیروهای جوان انقلابی در سمت های مختلف استفاده می کنیم.

رئیس سابق کل دادگستری خوزستان گفت: با همکاری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، میز خدمت در مرکز استان فعال شد و این سنت به سایر دستگاه ها نیز کشیده شد و این کار در این امر نهادینه شد. استان الان شرایط به گونه ای است که پررونق ترین نماز جمعه کشور را در اهواز داریم. خدمات رسانی به مساجد و مناطق محروم را نیز از دو سال پیش آغاز کردیم که توجه مدیران را به این مناطق جلب می کند. با آن فروش زمین کوی مدرس منتفی شد و امیدواریم در آینده پارتی برای تحویل اسناد خانه به مردم داشته باشیم.

مرادی با بیان اینکه در رامهرمز با پدیده عجیب وجوه داخلی مواجه شدیم و چند نفر میلیاردها تومان از مردم سراسر کشور گرفتند، افزود: در این مورد بیش از 100 هزار نفر مبتلا شدند. با انجام اقداماتی در این زمینه، بیش از 500 میلیارد تومان از پول های مردمی که در سطح کشور در قالب وجوه خانوار در شهرستان رامهرمز از مردم جمع آوری شده بود، بدون تشکیل پرونده به مردم بازگردانده شد.

وی با اشاره به افزایش حدود 320 درصدی استفاده از خدمات نوین در قوه قضائیه (عناوین الکترونیکی) گفت: .

وی بیان کرد: در خوزستان وسیع و طولانی کمپ ماده 16 برای جمع آوری معتادان متجاهر که 52 درصد سرقت های خرد را انجام می دهند نداریم. با اقدامات انجام شده کار راه اندازی این کمپ با ظرفیت 2000 نفر به اتمام رسیده و طی یکی دو ماه آینده فاز اول آن با ظرفیت 150 تا 500 نفر افتتاح می شود. یک یا دو زندان دیگر در یک ماه آینده افتتاح می شود.

مرادی با اشاره به حل مشکلات شرکت لوله سازی و هفت تپه گفت: دستگاه قضایی خوزستان هیچ دلسوزی با مجرمانی که مرتکب جرائم خشن شده اند ندارد.

وی با اشاره به 5 هزار و 345 بازدید از 10 زندان خوزستان و بیش از 45 هزار مراجعه مردمی، گفت: در سال جاری بیش از 50 قاچاقچی در دستگاه قضایی خوزستان دستگیر شده اند. روسا و همکاران قضایی نیز بیش از 45000 جلسه عمومی داشتند.

رئیس جمهور سابق خوزستان از افزایش 20 درصدی زندان های جایگزین خبر داد و گفت: در سال 1400 دادگاه های الکترونیکی نیز 360 درصد افزایش یافت. امروزه به جای انتقال زندانیان و خطرات آنها، در زندان ارتباط برقرار می شود و احکام صادر می شود.

مرادی بیان کرد: 124 هزار تن ذرت آلوده در یکی از بنادر خوزستان داشتیم که با پیگیری ها 100 هزار تن آن خارج شد و مابقی در حال خروج است. در سال 1378، 2 هزار و 354 هکتار از اراضی ملی و در سال گذشته 454 هکتار از اراضی ساحلی آزاد شده است.

وی افزود: سازمان بازرسی نیز اقدامات خوبی انجام داد تا پرونده ای که میلیاردها تومان واریز شده به موقع رسیدگی شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.