تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه در مدارس و دانشگاه ها

[ad_1]

جلسه کمیته های تخصصی کرونا عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پیشگیرانه در مدارس و دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: لازم است با قاطعیت تمامی دستورالعمل های ابلاغی و پروتکل های مصوب اجرا شود. . و اقدامات لازم برای حفظ سلامت و جان دانش آموزان را جدی بگیرند.

مخبر خاطرنشان کرد: با توجه به تامین کافی واکسن در کشور، باید روند واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان در سراسر کشور تکمیل شود.

در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس جمعیت هلال احمر حضور داشتند، وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه با واکسیناسیون ملی در کشور در ماه های اخیر شاهد افزایش و جهش ناگهانی بیماری های عروق کرونر در کشور نبودیم.

وزارت بهداشت همچنین گزارشی از آخرین وضعیت بیماران سرپایی، بستری، مرگ و میر و لک‌های عروق کرونر، آخرین وضعیت کوید 19 در ایران و جهان و همچنین میزان واکسیناسیون در کشور ارائه کرد. دو دوز و حدود 26 میلیون نفر از جمعیت ایران نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

همچنین در این جلسه تاکید شد با وجود امواج عرضی و سویه‌های جدید ویروس کرونا و با وجود کاهش مصونیت در بخش‌هایی از جامعه که این واکسن را دریافت کرده‌اند، باید آمادگی‌ها و اقدامات لازم برای تزریق دوزهای بعدی واکسن انجام شود. ویروس کرونا، به ویژه در گروه. آسیب پذیری ها را فراهم کنید.

وزارت آموزش و پرورش همچنین گزارشی از آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و میزان حضور و استقبال دانش آموزان در کلاس ها و همچنین اقدامات انجام شده در راستای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در کلاس ها ارائه و تاکید کرد. تاکنون گزارشی دریافت نشده است، مرگ و میر ناشی از کرونا در بین دانش‌آموزان و مدارس گزارش نشده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.